Skocz do zawartości
Gość sim

Automatyczna skrzynia - problem na wstecznym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sim

Witam mam następujący problem w B5

Do przodu jedzie jak żyleta - biegi zmienia czysto bez poślizgów.

Problem występuje tylko na biegu wstecznym gdy muszę podjechać pod większe wzniesienie lub wysoki krawężnik.

Obroty rosną samochód nie jedzie.

To samo dzieje sie gdy dla próby zaciągam ręczny i próbuje ruszyć - oczywiscie problem tez tylko na wstecznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARWICH123

masz popsuty prawdopodobnie elektrozawor,czeka cie jego wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sim

orientujesz sie może jak kosztowna to naprawa ?

i czy jest to sprawa pilna ?

 

wymieniłem dziś pasek rozrządu i pompę i wolałbym teraz trochę "odpocząć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARWICH123
orientujesz sie może jak kosztowna to naprawa ?

i czy jest to sprawa pilna ?

 

wymieniłem dziś pasek rozrządu i pompę i wolałbym teraz trochę "odpocząć"

 

 

nie znam obecnie cen ale sam mialem podobny przypadek.elekrozawor u mnie stal tak jakby w polowie i niszczyl inne rzeczy i olej .

bez wstecznego nie da sie jezdzic i lepiej to zrobic wczesniej,gdyz mozesz zniszczyc wiecej.

chyba,ze mozesz druga podobna skrzynie kupic za pare groszy.jestem w anglii wiec z cena za bardzo ci nie pomoge

pozdrawiam Polske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablonzo

Ja miałem dokładnie takie same objawy w swojej skrzyni. Na prostym jechało ale byle jakie wzniesienie (a co dopiero garaż) i auto pomimo coraz wyższych obrotów nie jechało. Miałem nadzieję, że to elektronika, niestety okazało się, że nie. Zerwał się tzw. "kosz" w skrzynie biegów i dlatego nie jechał... Po wymianie do tyłu leci jak żyleta, koszt.. 4000zł. Podjedź pierw na VAG-a tylko takiego profesjonalnego a nie na laptopie i sprawdź pierw skrzynię od strony kompa. Jeśli nic nie wykryję to chyba to co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to elektrozawór jak pisze kolega wyżej to koszt nie wielki gdyż do jego wymiany nie trzeba demontować skrzyni ponieważ dostęp do całej płyty sterującej (tej z elektrozaworami) jest możliwy już po odkreceniu miski olejowej skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ... Odświeżę temat:

 

Posiadam VW Passat 2002.19TDI 130KM Tiptronic, mam problem ze wstecznym. Auto do przodu w zakresie 1-5 bieg jezdzi normalnie, ale gdy wrzuce R po spuszczeniu hamulca(bez gazu) zaczyna słabo cofać ale gdy nacisne mocniej na gaz wzrastaja obroty ale nie przyspiesza .Przy naciskaniu gazu stopniowo i delikatnie auto przyspiesza.Komp nic nie pokazuje wszystko jest idealnie. Olej i filtry wymienione zostały w sierpniu 2011r.była to druga wymiana za mojej kadencji .Przebieg auta to 250000km...czy miał ktoś może taki problem I ile go kosztowała naprawa??/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam VW Passat 2002.19TDI 130KM Tiptronic, mam problem ze wstecznym. Auto do przodu w zakresie 1-5 bieg jezdzi normalnie, ale gdy wrzuce R po spuszczeniu hamulca(bez gazu) zaczyna słabo cofać ale gdy nacisne mocniej na gaz wzrastaja obroty ale nie przyspiesza .Przy naciskaniu gazu stopniowo i delikatnie auto przyspiesza.Komp nic nie pokazuje wszystko jest idealnie. Olej i filtry wymienione zostały w sierpniu 2011r.była to druga wymiana za mojej kadencji .Przebieg auta to 250000km...czy miał ktoś może taki problem I ile go kosztowała naprawa??/

 

kolego dwa posty wyzej masz odp

pozdro

 

Ja miałem dokładnie takie same objawy w swojej skrzyni. Na prostym jechało ale byle jakie wzniesienie (a co dopiero garaż) i auto pomimo coraz wyższych obrotów nie jechało. Miałem nadzieję, że to elektronika, niestety okazało się, że nie. Zerwał się tzw. "kosz" w skrzynie biegów i dlatego nie jechał... Po wymianie do tyłu leci jak żyleta, koszt.. 4000zł. Podjedź pierw na VAG-a tylko takiego profesjonalnego a nie na laptopie i sprawdź pierw skrzynię od strony kompa. Jeśli nic nie wykryję to chyba to co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyższy post jest z 2008 roku ... i nie wiadomo o jakiej skrzyni mowa.I cenny się zmieniają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i od 57642km manual siedzi w pasku. Nie licz kolego na to, że naprawa będzie tańsza niż 3000zł.

 

ps. Twoje auto to avf nie awx jeśli masz tiptronic.

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedz.Człowiek wymienia oleje filtry co 60 tys km dba i tak sie psuje ..Jutro podjade jeszcze sprawdzę poziom oleju .Passaciki to takie skarboneczki...jak nie zawieszenie to szyba jak nie szyba to turbina itd..:( tylko płac i płac.ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passaciki to takie skarboneczki

 

tylko z taką różnicą , że ze skarbonki wyciągniesz kaskę a z tych skubańców już nie odzyskasz kaski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka

POMOCY!!! Mam problem zaświeca mi się kontrolka ASR i automatyczna skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMOCY!!! Mam problem zaświeca mi się kontrolka ASR i automatyczna skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.

 

Moja szklana kula podpowiada mi zebyś podjechał gdzieś na sprawdzenie błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkryłem ten sam problem jak probowalem wjechac tylem do garazu. Prog wysokosci 5 cm i jak sie o niego zaparł tak nie ruszył pomimo wciskania gazu, ale wystarczy zjechac doslownie 10cm do przodu i bez problemu przeskakuje ten prog. Do przodu wszystko jest OK. Mam pytanie mianowicie czy powodem takiego zachowania R moze byc niedostateczny poziom oleju?(nigdy nie sprawdzalem bo auto mam 3 miesiace). Podajcie tez jakies namiary na konkretnego mechanika od automatow na Slasku. Pozdrawiam

Edytowane przez FITTE_TYV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem to samo i od 57642km manual siedzi w pasku. Nie licz kolego na to, że naprawa będzie tańsza niż 3000zł.

 

ps. Twoje auto to avf nie awx jeśli masz tiptronic.

 

Kolego które elementy musiałeś zakupić od manualna? Dużo roboty ? Przystosowanie jest do manualna czy trzeba wprowadzać jakieś przeróbki? Bo nie zakupiłem jeszcze tego auta ale się przymierzam ,sprzedający twierdzi że niby usterka została usunięta (nie zawsze zapinał wsteczny) i twierdzi że był u mechanika i jakaś wtyczka się wypiela gdy wjechał w zaspę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak odpalam auto czekam aż pochodzi tyle co skrobanie szyb wsiadam wrzucam na R szarpie rzucam na P gaszę auto zaplam ponownie i już nie szarpie czasem jest ze robię tak 2  3 razy i nie szarpie passat b5 fl 2001 auto nie garażowane proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary.

Panowie mam problem taki jak wy opisujecie. Na wstecznym slabk jedzie pod gorke wgl. Bylem na diagnostyce. Mechanik sie przejechal i stwierdzil ze to nie elektrozawor bo wtedy by wgl wsteczny sie nie zalaczal i skrzynia by chodzila w trybie awaryjnym lecz wina ktoregos z koszy. Jeden z nich Jego zdaniem padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności