Skocz do zawartości
Gość schimano1980

Zawieszenie gwintowane VW Passat MTS Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie głupie pytania... pierwszy raz mam w rękach gwint... więc zero doświadczenia. Czy jest jakaś podziałka, miarka, że widać, ile odkręcam/skręcam ? skąd będę wiedzieć, że mam równo ustawione? i drugie pytanie - im niżej nakrętki, tym bardziej zawias jest odkręcony?czyli auto stoi wyżej?

 

Najlepiej mierzyć to suwmiarką niestety innego wyjścia nie ma. Czym nakrętka idzie niżej tym samochód też siada niżej, gdy nakrętka idzie do góry samochód idzie w górę.

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś podziałka, miarka, że widać, ile odkręcam/skręcam ? skąd będę wiedzieć, że mam równo ustawione?

 

nie ma :)

 

mairke masz w rece :)

wystarczy zmeirzyc do dolu gwintu czy mocowania i juz :) jakies tanie chinskei regulacje widzialem mialy miarki :)

 

im niżej nakrętki, tym bardziej zawias jest odkręcony?czyli auto stoi wyżej?

 

nie wiem czemu ludzie tak to postrzegaja ;)

 

przeciez jak krecisz nakretka w dol to jak auto ci sie moze podniesc ;)

 

krecisz w dol auto w dol i na odwrot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ludzie tak to postrzegaja
hehe, nie wiem, taki mi się skojarzyło :P

 

Dzięki chłopaki za szybkie info :)

 

MAPET - przy okazji dzięki za paczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak ostatnio miałem niestety nie wiem czemu ale myślałem że jak skręcę gwint do góry sprężyna zrobi się mniejsza i auto idzie w dół, ale jak skręciłem i złożyłem wszytko do kupy to okazało się inaczej no i trzeba było skręcać go w dół :) ale jak to mówią uczymy się na błędach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie fizyki uczyc w podstawowce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba sie fizyki uczyc w podstawowce

To w podstawówce było o gwintach do Passata? kurde, przegapiłem te lekcje... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe now widzisz przegapiles... a na powaznie... ze jak masz srubke i postawisz ja na ziemi na lebku na to nakrecisz nakretke a na nakretce cos polozysz.. i krecisz nia w dol to to cos leci w gore czy na dol ;)? nawet jak jeszcze bys wlozyl miedzy to cos a nakretke sprezynke to i tak w gore nie poleci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta i jasna sprawa, ale jakoś tam ki się skojarzyło, jak napisał kolega Arek wyżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych zamieszczam foto paska na oryginalnym zawieszeniu i po zamontowaniu Kitu MTS -35mm

 

pasek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kozak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kitu MTS -35mm

 

Rozumiem, że tylko przód zamontowałeś ? Jeśli komplet to do kitu taki kit, od razu widać jak nie równo usiadł. Przód na pewno więcej jak 35mm, tył prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kit do benzyniaka, co ma przod lzejszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem co to ma do tematu jak tu o qwintach powinno byc,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolego dymekvr6 nisko opusciles gewinde i jakie masz kolo??, ja niedawno zakupilem gewinde firmy LOWTEC i niebawem zakladam do swego paska i do tego kolo 17 bynajmniej chwilowo 17 jak sie uda to albo 18 lub 19 docelowo ma byc, co do LOWTEC nie znam opini ale firma jest na poziomie Fk

Edytowane przez Druciarz83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lowtec to napewno nei jets ta polka co fk :) chyba ze chodzi ci o FK AK czyli niska polke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoja opinie o gwincie MTSa gdyz mam mala firme tuningowa i niestety sprzedalem cos takiego znajomemu...

Gwint byl noffka sztuka. Podszedl bezproblemowo i bylo wszystko ok. Po ok miechu tyl zaczal skrzypiec. I to bardzo... Amory nie ciekly i mimo tego ze auto jezdzi z tym juz ok 1,5 roku to sprawnosc jest ok, ale to skrzypienie jest okropne... Jedyne co pomaga to strzyknac olejem na gore amora raz na 2-3 tygodnie... Od tego czasu gwinty sprzedaje tylko Ta Technix albo KW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to wpis konkurencji MTS jakiejs hehe... bo teraz sprzedajesz TA badz KW.. i co z tego - KW tez sprzedaje ... FK, Eibach Bilstein, H&R itd... i co z tego jak porownujesz gwint w kwocie 5-7 tys zl do tego za 999zl

 

poza tym jak jestes niby sprzedawca to wiesz ze jest cos takiego jak gwarancja i bez problemu ten znajomy by dostal nowe amorki... wiec nie rozumiem jakiegos strzykania olejem co piszesz...

poza tym amorki obecnie sa z nowej linii i maja lekko inna budowe...

Edytowane przez MAPET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lowtec to napewno nei jets ta polka co fk :) chyba ze chodzi ci o FK AK czyli niska polke ;-)

 

cos wiecej na temat tego zawieszenia na ebayu cena tego gwintu za nowke koszt kole 2500zl tak samo jak fk, widze ze masz doswiadczenie i smigales na różnych gewindach wiec sie wypowiedz kolego, ja niebawem wkladam ten gwint do siebie wiec chce znac opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MAPET, wtedy gwarancja przepadla bo znajomy zalozyl to sobie sam i nie zlatwil zadnej pieczatki ze zrobil to jakis zaklad... Byc moze gwinty z MTSa sie w tej chwili zmienily, a moze byl to pojedynczy przypadek... Wiec moze bede musial zmienic swoje zdanie ;) W kazdym badz razie z innych produktow tej firmy klienci byli zawsze zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba to wpis konkurencji MTS jakiejs hehe... bo teraz sprzedajesz TA badz KW.. i co z tego - KW tez sprzedaje ... FK, Eibach Bilstein, H&R itd... i co z tego jak porownujesz gwint w kwocie 5-7 tys zl do tego za 999zl

 

poza tym jak jestes niby sprzedawca to wiesz ze jest cos takiego jak gwarancja i bez problemu ten znajomy by dostal nowe amorki... wiec nie rozumiem jakiegos strzykania olejem co piszesz...

poza tym amorki obecnie sa z nowej linii i maja lekko inna budowe...

 

Weź pod uwagę ze nikt Ci gwintu za darmo nie wymontuje a potem nie zamontuje - a gwarancja nie obejmuje zwrotu kosztów demontażu i montażu. A o mts słyszałem i czytałem ( na innych forach) tyle dobrego co o ojcu Rydzyku. Dlatego też bedę sie decydował na LOWTEC ewentualnie TA lub nawet na tego FK AK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności