Skocz do zawartości
Gość schimano1980

Zawieszenie gwintowane VW Passat MTS Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię trochę temat, nie będę zakładał nowego.

 

Obawiam się, że muszę przyspieszyć zakup zawieszenia do mojego Passata. Mam przegląd w przyszłym tygodniu, ale czuję i widzę już teraz, że zawieszenie ma dość.

 

Planowałem auto obniżyć. I teraz mam dylemat - jak? czy dać gwint, czy kit obniżający (sprężyny i amortyzatory)? Auto ma stać na 16 calowych felgach. Ma być tak obniżone,że koło nie będzie się chować w nadkole (mam nadzieję, że rozumiecie, o co chodzi). Nie może też być za twarde, bo w lipcu urodzi mi się dziecko, a mój passat jest autem "na codzień". wiem, że gwint, jak jest wyżej, to się szybciej niszczy. Tylko czy ta wysokość, o której piszę, to jest "wyżej"? Może wystarczy tylko ten kit?

 

Drugie pytanie, to jaki gwint wybrać? nie mam zamiaru (czyt. aż tak dużego budżetu) kupować nie wiadomo jak drogiego sprzętu. Myślałem o zakupach u Mapeta, czyli MTS. Więc do wyboru byłby kit MTS, gwint MTS i jeszcze gwint TA Technics. Co lepsze?

 

Proszę o jakiekolwiek porady, bo czuję, że zakupy są już bardzo blisko :P

 

zakup kit MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tylko są dwie całkiem różne :D

 

Mapet - mi głównie chodzi o optykę. Ja mam silnik 1Z, poza tym, jak pisałem, wkrótce będę miał dziecko, więc u mnie jazda jest spokojna. Nie zależy mi na jakimś super extra trzymaniu w zakrętach itd. I tak będzie lepsze, niż na tym, co mam teraz. No może tylko twardość zawieszenia, czyli gwint jest twardszy od takiego kitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie bedzie twardszy :) trzeba by wyprobowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... no to trochę mi pasuje, jeśli gwint niekoniecznie jest twardszy. Dobra, będę intensywnie myślał :D

 

A jeszcze mam pytanie o gwint takie: MTS czy TA technics?

 

EDIT:

 

Ten Passat jest bardzo podobny do tego, co ja mam w głowie odnośnie swojego. Tak ma to mniej więcej wyglądać, tylko felgi inne.

front-1.jpg

Edytowane przez sision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze chcesz zrobic podobnie do mnie.. chce obnizyc paska tak zeby nadkole było ciut nad kołami. oczytałem sie juz tyle opinii i tematów ze głowa mała. ze wzgledu na wydatki skusze sie chyba na gwint MTS. chłopaki pisza ze jest twardszy od serii ale nie jest to taczka. myslałem tez o kicie (sprezyny + amory) koni ale jest do wyboru opcja -35 tak wiec prawdopodobnie przod bedzie stał wyzej niz tył.. :/ wybór chyba padnie na mts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odłożyłem zakup zawiasu, wyszło mi kilka technicznych spraw, a technicznie musi być igła. Miałem już nawet zaklepany gwint, ale TA Technix, bo miałem cenę 1000zł z wysyłką. Teraz Mapet obniżył ceny MTS i są zbliżone (1150zł - do B4 oczywiście). Z kitu już zrezygnowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta dla tych co szukają lub beda szukac opinii na temat gwintu MTS TECHNIK :D zamontowałem w swoim pasku (od kolegi MAPET) i jestem mega zadowolony. nic nie puka, nie stuka i nie skrzeczy. NIE JEST twardy! powiedziałbym ze to usztywniona seria. naprawde godny polecenia zawias. to nie to samo co TA TECHNIX. za taka cene nie kupisz nic lepszego. pozdrawiam

LOW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam MTS a nawet od Mapeta i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy zawieszeniem od Mapeta 40-80 mm a zawieszeniem również MTS, ta sama cena ale obniżenie 25-120 mm. http://allegro.pl/item1003033852_zawieszenie_gwintowane_vw_passat_35i_tuningshop24.html

Czy powiecie mi jaka jest różnica w tych zawiasach? Bo na aukcji niewiele info. Spotkał się ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem z gosciem tym co dales link akcji juz kilka po 1 skopiowal moje opisy produktów po 2 ukradl mi fotki

 

co najlepsze to mnie zna jest to mlody szczyl co wychowal sie na moim forum i nie tylko o ksywie jezierek...

 

fotki po klutniach usunal a opisy nie do konca... to ze gwint obniza o ok 100-120 mm to ja to info wprowadzilem w obieg i chlop to mi tez podprowadzil... ale nie chce mi sie znim walczyc... zawieszeni jest to samo ... katalog podaje jak podaje i teraz sa info wg katalogu bo przekroczenie obnizenia max teoretyczni emoze pozbawic gwarancji w MTS tego.. a obnizyc mozna wlansnie ok 10-12 cm nawet czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziele sie swoja opinia co prawda nie na temat zawieszenia gwintowanego ale na temat amortyzatorow MTS-Technik. Wcześniej jezdzilem na seryjnych amortyzatorach KYB'a + sprezyny Vogtland -35mm. Na tej konfiguracji jezdziłem przez okolo 8miesiecy. Po tym czasie amortyzatory przestały działać jak nalezy. Trzeba bylo przyhamowywać mocno na każdej hopce bo udeżalem podwoziem( za nisko siadały), tył skakał jak piłeczka na każdej dziurze. Zdecydowałem sie na wymiane amortyzatorów na MTS. Po tygodniu jazdy co zauwazyłem: Auto usztywnilo sie przy jezdzie na wprost, dosyc dobrze radzi sobie z dziurami, komfort ociupinke gorszy niz na standardzie. W zakretach natomiast radzi sobie tak sobie... przy wchodzeniu wiekszą predkoscią auto nurkuje na boki... tylko troszkę poprawione nurkowanie albo i wcale w porownaniu do KYB'a gazowych. To mnie rozczarowało. Na plus tych amortyzatorow przemawia oczywiście cena i 2 lata gwarancji bez limitu km no i moze wytrzymaja dluzej ze sportowymi sprezynami niz seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wylał mi się jeden amorek z przodu :-(

na domiar złego okazało się że mam zawieszenie gwintowane z przodu i z tyłu.

Panowie doradźcie coś (jakiś link z aukcji czy coś innego-wszystko jedno) bo muszę wymienić oba amorki z przodu i nie mogę znaleźć nigdzie

Są albo całe komplety ze sprężynami albo są ale nie do 4x4 - już ręce opadają

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty pisales do mnie maila? jak tak to wieczorem sprawdze ceny ale do 4motion to tylko gorna polka mysle ze ok 2-3 tys wzwyz

kity do 4motion ciezko...

 

mozesz ew zregenerowac jaki gwint?

 

PS piszesz troszke nie na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslałem tez o kicie (sprezyny + amory) koni ale jest do wyboru opcja -35 tak wiec prawdopodobnie przod bedzie stał wyzej niz tył.
czemu przod bedzie stał wyzej niz tył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcali

 

cytat by dymekvr6

 

odgrzeje kotleta dla tych co szukają lub beda szukac opinii na temat gwintu MTS TECHNIK zamontowałem w swoim pasku (od kolegi MAPET) i jestem mega zadowolony. nic nie puka, nie stuka i nie skrzeczy. NIE JEST twardy! powiedziałbym ze to usztywniona seria. naprawde godny polecenia zawias. to nie to samo co TA TECHNIX. za taka cene nie kupisz nic lepszego. pozdrawiam

 

witam :) fajnie zareklamowales :) a jakies podparcie dla tej teorii? a może adres producenta MTS w Polsce albo w EU?

a może MTS is Made By TA-Technix... i po co wprowadzac ludzi w bląd, że to coś innego..

Pozdrowienia z Breslau

Edytowane przez blackcali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shu B3FAN, widziałem wiele aut na kicie i po to własnie chłopaki zakładaja kity np -60/-40 zeby przód stał nizej.. moze to tak tylko jest ze starszymi autami. obecnie wiem juz ze na kicie KONI passat na pewno stoi równo lecz jak dla mnie za wysoko ;)

 

 

a co do kolegi blackcali, to podparcie teorii mam w praktyce. jesli nie miałbym doswiadczenia z tymi gwintami to wcale bym sie nie odzywał. niestety miałem przyjemnosc jezdzic passatem na kicie KONI i gwincie KW, FK, MTS (na moim aucie) i TA na którym jechałem chociazby wczoraj :) nie interesuje mnie to gdzie jest robiony MTS i przez kogo. nie ma wytłoczonego napisu TA TECHNIX pod naklejką (podobno pierwsze serie MTSa miały taki nadruk i nie były dobrej jakosci ale pozniej to poprawiono), wiec jest to MTS a nie TA i jest różnica w użytkowaniu :) pozdrawiam

Edytowane przez dymekvr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam fajnie zareklamowales a jakies podparcie dla tej teorii? a może adres producenta MTS w Polsce albo w EU?

a może MTS is Made By TA-Technix... i po co wprowadzac ludzi w bląd, że to coś innego..

Pozdrowienia z Breslau

rozwalaja mnei tacy ludzie a moze jeszcze numer zony producenta?

 

pytasz o poparcie tej teorii?

jezdziles na obu gwintach?

jakbys jezdzil to moze bys roznice widzial...

mam kilak dobrych znajomych co jezdzili i ja tez .. w tym samym aucie 2 gwinty 1 po 2 i roznice czuc!

 

niektore MTS maja logo TA na obudowie - to prawda.. bo korzystaja z tej samej obudowy! ale sa innym produktem... obecnie juz spora czesc ma grawerke MTS a niedlugo czesc produktów bedzie miec zupelnie nowe lepsze jakosciowo obudowy od TA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu przod bedzie stał wyzej niz tył??

bo tak jest po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowa konstrukcja vw w serii

tyl nizej jak przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedziec ze tak jest. wiec jesli chce kit to taki -60/-40 ale z tego co widzialem to sa tylko komplety -40. MAPET moze znajdziesz taki zestaw -60/-40 w swoich zasobach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności