Skocz do zawartości
Gość schimano1980

Zawieszenie gwintowane VW Passat MTS Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informację MAPET

Kolejna kwestia: regulację na tył można gdzieś dokupić ? Ma ktoś może coś takiego na zbyciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jak macie obniżone Passki to nie trzecie na wybojach lub koleinach,albo "śpiących policjantach" elementem podwozia takim jak na zdjęciu w górnej jego części ? To jest to coś przykręcone trzema śrubami,taka "miseczka" chyba od sanek czy jakoś tak.

 

b9977c2fc1654691med.jpg

 

Tu lepiej widać :

 

df6a6e49f642d687med.jpg

 

Nie to oznaczone na czerwono tylko to cóś obok.

 

Załozyłem gwinta,ale jakiś taki miękki i muszę chyba dołożyć odboje na przednie amory,bo za bardzo buja i dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się chce mieć glebę to się trzeba liczyć nawet z uszkodzeniem misy czy połączenia silnika ze skrzynią biegów. Trzeba jeździć z głową i oczyma otwartymi. Ja się nie raz zawiesiłem. Ostatnio na przeglądzie kazali mi wyjechać drugą bramą i auto siadło na podłodze bo deko uskok był na wyjeździe. Efektem tego było ukruszenie 4 płytek na podłodze stacji diagnostycznej. Musieli mi dźwignąć przód za błotniki i po woli wycofałem. Będzie tarło tam gdzie się trafi przeszkoda. Element o którym mówisz u mnie już nie raz dostał :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nazwę tego czegoś czym przycieram - podpora belki.

Liczę się ze wszystkim tylko myślę ,że kupiłem za miękki gwint. Teraz muszę to to jakoś "utwardzić" i może będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nie raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba najniższy element w b5, u mnie jest już prawie płaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie troszkę pocieszyliście,że nie tylko ja obcieram,ale winę największą ponosi chyba miękkość gwintu. Nie jest to wprawdzie MTS tylko Tuning Art,ale to jedna "rodzina" tylko jeszcze bardziej chyba "budżetowa" :-( Jak nie uda mi się go jakoś utwardzić / ociera nie tylko podpora,ale także opony o nadkola / to trzeba będzie poszukać czegoś twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zregeneruję amortyzatory KW? Polećcie coś z mazowieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie zakladac nowego tematu, z kwestii tej, że moje oryginalne amory mówią juz pa pa, chce zalozyc zawieszenie gwintowane w moim passeratti wiec, prosil bym bardzo o podzielenie sie waszymi odczuciami podczas jazdy autostradą na gwincie, najbardziej interesuje mnie opinia o marce MTS, ale wszystkie inne tez sa mile widziane. Glownie chodzi mi o to czy przy predkosciach okolo 120/140 nie bede podskakiwal jak pingpong. Od razu mowie, że lubie sztywne zawieszenie, ale nie twarde jak beton.

Pytam ponieważ do pracy robie 60km dziennie i komfort podrozowania jest na pierwszym miejscu, a po drugie do PL mam 700km i jezdze praktycznie co 2 miechy wiec nie chcial bym żałować kupna.

 

Dadam tylko, że z tego co zauwazylem to im lzejsze auto (mniejsze) to tym bardziej podskauje przy nierownosciach, a na takim aucie typu kombi, po prostu ciezszym te zawieszenie pracuje inaczej, gladziej. Jak sie myle to oczywiscie prosze mnie poprawic.

 

I ja rownież chce sie zglosic do uzytkownika MAPET, wszyscy chwala to czemu nie ? :) pewne zrodlo, moze jakis rabat :D

 

Tak wiec tylko kwestia podskakiwania zostala do przedyskutowania, a tak to gwint juz prawie kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ten gwint

ST Suspensions 18280077

Model zawieszenia Gwint ST XA (z reg. twardości) 

Nacisk VA (przód) -1200

Nacisk HA (tył) -1170

Obniżenie VA 35-65

Obniżenie HA 35-65

Golf 7 Gti/Gtd/R

Audi S3/Rs3

Seat Leon Cupra

Skoda Octavia Rs

podejdzie do b6 

Screenshot_20221108_133407_pl.allegro_edit_810323585207075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności