Skocz do zawartości
Gość Darekk

Zakłócenia w CB Radiu

Rekomendowane odpowiedzi

ten zestaw montujesz w zasadzie tylko na światła mijania, na drogowe mam zamiar kupić Philips X-TREME VISION H7 lub Philips Gt 150,podobno lux świecą. A co do zakłóceń,to zmieniłem już przetwornice na zupełnie inne,takie małe niebieskie i problem jak ręką odjął!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na drogowych mam osram night breaker czy cóś takiego i jest lux

 

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:44 ----------

 

ten zestaw montujesz w zasadzie tylko na światła mijania

Dawid ty to wiesz, ja to wiem,i inni też to wiedzą tylko,że Artur pod ch..j cię wziął-rozumiesz?:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szukałem, i albo szukałem marnie, albo nie ma...

 

Mam podłączone CB po zapłonie (i tak ma być), wpięte jest w bezpiecznikach. Ale mam straszne zakłócenia... Gdy dodaje gazu, słyszę w CB turbine, albo alternator (po pierwszej jeździe z CB sprawdzałem szczelność dolotu :bezzebow).

 

Chciałbym usunąć te zakłócenia. Ale jednocześnie chcę, aby CB włączało się po odpaleniu auta.

 

Nie wiem... Są jakieś sposoby na to? Czy jedynym sposobem jest podłączenie pod akumulator? Są jakieś filtry, ale czy jest sens? Czy jeśli zostawię CB włączone na noc, to akumulator mi nie padnie?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone po zapłonie i jak nie gadają, to jest absolutna cisza.

Montowanie filtrów na wyczucie niczego nie załatwi. Jak się na tym dobrze nie znasz, to radził bym się zwrócić do specjalisty.

Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może dać pod akumulator, ale czy nie padnie mi on, gdy zostawię CB włączone na noc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jedną noc na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję :) chyba trzeba dać pod aku... A szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Szukałem, i albo szukałem marnie, albo nie ma...

 

Mam podłączone CB po zapłonie (i tak ma być), wpięte jest w bezpiecznikach. Ale mam straszne zakłócenia... Gdy dodaje gazu, słyszę w CB turbine, albo alternator (po pierwszej jeździe z CB sprawdzałem szczelność dolotu :bezzebow).

 

Chciałbym usunąć te zakłócenia. Ale jednocześnie chcę, aby CB włączało się po odpaleniu auta.

 

Nie wiem... Są jakieś sposoby na to? Czy jedynym sposobem jest podłączenie pod akumulator? Są jakieś filtry, ale czy jest sens? Czy jeśli zostawię CB włączone na noc, to akumulator mi nie padnie?

 

 

Witam. Miałem podobnie jak antena stała na klapie bagażnika, u mnie śmieci wpadały przez antenę... teraz stoi na dachu i jest pięknie i bez zakłóceń. Spróbuj jak masz magnetyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada, bo mam na stałe na klapie bagażnika ;)

 

Damy pod aku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie się przypiać do tematu, wiec tu napiszę...

Pacjent: radio Midland 1001Z. Sprawa się ma tak, że gdy naciskam przycisk w gruszce, to przy nadawaniu świecą mi tylko trzy pierwsze diody: dwie zielone i jedna pomarańczowa. Diód jest pięć( dwie zielone, dwie pomarańczowe i jedna czerwona) i wcześniej to wydaje mi się, że przy nadawaniu świeciła cała skala, czyli wszystkie diody. Tak wiec co to oznacza? Tak ma być i teraz jest dobrze a wcześniej coś było nie teges? Czy moze coś się stało z radiem i ma słabszy sygnał nadawania? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz antenke? pewnie trzeba sprawdzic swr bo gdzies zwiera antenka lub goraca zyla puscila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena to Sirio AS 100 MAG i to by była wina anteny? :hmm Dawałem ja właśnie do przerobienia, żeby nowy kabel wstawili i o około półtora metra dłuższy i gość powiedział, ze wcześniej właśnie - przed wymianą przewodu - było źle polutowane w podstawie anteny a teraz niby jest juz OK. A SWR mam 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec podstawe i tam sie mogl przewod ukrecic, sprawdz go miernikiem, przy skrecaniu uwazaj bo pod jedna srubka jest masa i trzeba dobrze trafic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma co rozkręcać. Ściągasz gumę i widać co i jak jest łączone i nic tam nie widać , zeby źle coś było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wtyczka uc1 padła, sprawdz miernikiem, swr mierzyłeś po tym "uszkodzeniu"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to właśnie po wykrytym uszkodzeniu zrobili kabel i wtyczki na nowo, przedłużyli przewód o półtora metra , bo tak akurat mi pasowało i teraz się tak zastanawiam, że właśnie ta skala przy nadawaniu , powinna cała się świecić. Więc coś chyba jeszcze jest nie teges :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zakłócenia powodują światła xenonowe. Po wyłączeniu radio działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat.

 

Mam unidena 520 filipiny i zaczął sie dziwnie zachowywać. Po wciśnięciu pedału gazu trzeszczy, zwiększam obroty trzeszczy. Odpuszczam pedał cisza, wciskam trzeszczy, odpuszczam cisza, wciskam trzeszczy i można tak się bawić. Ewidentnie wina tylko czego ? :D

 

Mam tez radio jakiegoś blaupunkta vw i jak go włączę radio gra, włączę kamerkę radio trzeszczy, wyłączę kamerkę radio gra...

 

Nie wiem czy łączyć te dwie rzeczy ze sobą, nie wiem jak jest jak wyłączę kamerkę i wcisnę pedał gazu bo nie sprawdzałem i w sumie nie mam jak dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewidentnie wina tylko czego ?

 

Wyłączonego filtra ANL ... ?

 

włączę kamerkę radio trzeszczy, wyłączę kamerkę radio gra...

 

Badziewny zasilacz impulsowy siejący po instalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności