Skocz do zawartości
Gość Darekk

Zakłócenia w CB Radiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darekk

Witam, posiadam CB-Radio President Harry II wraz z antenką president Georgia i zauważyłem ze podczas gdy dziala klimatyzacja na wyższych obrotach silnkia sa potworne szumy gy przełączam na econ cisza jak makiem zasiał.Skoro klimatyzacja działa mechanicznie to skad moga brac sie szumy?Przy wylaczonym silniku gdy naciskam guziczek auto na cb nic sie niedzieje.Zasilanie radia mam podlaczone do kabelkow od zasilnia lampki w schowku pasażera czy gdybym podlaczyl bezposrednio do akumulatora szumy by zniknęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz raczej wentylator chłodnicy który włącza się razem z klimą a przy econo wyłącza się. Możesz spróbować podpiąć radio bezpośrednio pod akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne, na torach tramwajowych i na światlach jak stoje mi trzeszczy, da sie temu jakos zaradzić?? bo normalnie to jest ok, tylko w tych 2 miejscach mało głosnik nie wyskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tramwaje u mnie też słychać :P z odległości 20-30 m. po prostu trzeba podciągnąć trochę sq i rf podczas jazdy po mieście. Przy niektórych sygnalizacjach świetlnych słychać pętle indukcyjne, takie wkurzające pipipipipi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Gdyni doskonale słyszę trolejbusy, mam nadzieję że na nowym radiu będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich zakupiłem sobie radyjko PREZIDENT JOHNNY 2 ASC i antenke MISSOURI i mam zakłócenia na zapalonym silniku takie cykanie jakbym słyszał pracę wtrysków, myślałem że, jak wymienię bacik na długi ML 145] to się coś zmieni a tu dalej to samo co robić mam podłączone pod zapalniczkę spróbowałem bez pośrednio pod akumulator i nic dalej to samo.Czy to tak ma być pomóżcie bo nie jestem zadowolony tym cykaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zakłóceniach w CB moznaby napisać biblię;)

 

Jeśli zakłócenia ida z zasilania - podpiąć radyjko bezpośrednio pod aku, tak jak ja to zrobiłem i powinno pomóc (minus pod mase auta w miare blisko radyjka).

 

Jesli zakłócenia ściąga antena to już grubsza sprawa...

 

U mnie na takie zakłócenia w poprzednim samochodzie pomogła... zmiana autka na paska;)

 

Generalnie jeśli szumy sieje jakies urządzenie mechaniczne (silniczki od dmuchach, wycieraczek itp.) można się bawić w wyciszanie każdego urządzenia wlutowując kondensator pomiedzy zaciskami ale wątpię żeby komuś chciało się szukać i lutować kondensatory na silnikach...

 

zmiany anten również nic nie dadzą (zwłaszcza na dłuższe, które przecież są bardziej czułe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że, zakłócenia mam z alternatora jest taki pogwizd w radyjku, dzisiaj zdjąłem pasek i zapaliłem silnik i była cisza więc na 100 % alternator zajrzałem na szczotki bo gdzieś wyczytałem na forum ELEKTRODY że, jak sie kończą to takie oznaki są ale jest ich jeszcze trochę wyczyściłem i złożyłem do kupy dalej to samo.Jak ktoś zna skuteczny sposób na od kłócenie alternatora to bardzo proszę.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego zamawiam ten filtr.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest dobrym rozwiązaniem ale zdecydowanie bardziej polecam tą sztuke:

 

http://www.allegro.pl/item402340825_doskonaly_filtr_przeciwzakloceniowy_do_radiacb.html

 

Dlaczego??

Po pierwsze jest produkowany w Polsce :-)

Po drugie jest w nim zastosowany lepszy układ i lepsze elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trochę odświeżę temat. Mam B5 sedan. Antenę (magnetyczny hustler) stawiam na tylnek klapie. Kabel idzie więc częściowo w bagażniku. Do tego w bagażniku mam wzmacniacz i skrzynię basową. Nie muszę mówić jakie to daje zakłócenia... Mam w związku z tym pytanie. Czy da się jakoś te zakłócenia zmniejszyć? Czy są jakieś kable antenowe podwójnie ekranowane albo coś w tym stylu? Dodam, że w tym tygodniu chce zmienić antenę. Hustler strasznie porysował mi klapę więc chcę teraz kupić antenę z uchwytem mocowanym do klapy a nie na magnes (klapa już pomalowana:-) ). Może od razu coś doradzicie? Aha! Kolejne zakłócenia pochodzą od ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kabel od anteny którędy idzie?! koło kabli zasilających od wzmacniacza czy tych RCA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i z jednej i z drugiej strony. Jak idzie przy sygnałowych to ma koło siebie wzmacniacz (na tylnym oparciu - lewa strona) a jak przy zasilających to głośnik.

 

P.S. Dziś oglądałem anteny i chyba zdecyduję się na Alana 9 Plus i uchwyt SP-S do klapy. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A postaw antenę na dachu, przewód puść przez drzwi i potestuj...

 

i uchwyt SP-S do klapy. Co o tym sądzicie?

 

A co Ci da uchwyt skoro przewód i tak będzie szedł przez bagażnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alana 9 odradzam, polecam za to podobnego ceną i długościa lemma at1200 i sirio carbonium 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Ci da uchwyt skoro przewód i tak będzie szedł przez bagażnik...

To akurat nie wpłynie na zniwelowanie zakłóceń od wzmacniacza. Chodzi mi po pierwsze o to, że z uchwytem przymocowanym na stałe nie będę rysował klapy a po drugie antena z uchwytem ma lepszą masę niż magnesówka. Zewsząd dochodzą mnie informacje, że anteny z uchwytem są lapsze. Chyba, że macie inne zdanie?

 

Alana 9 odradzam, polecam za to podobnego ceną i długościa lemma at1200 i sirio carbonium 27

A jakieś argumenty? O tym Alanie przeczytałem bardzo wiele dobrych opinii. Lemma też oglądałem ale mniej pochlebne opinie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że TU jest opisany Twój problem i wymiana anteny niewiele pomoże...

Przy dobrym sprzęcie audio mógłbyś nawet owinąć go przewodem antenowym i nie wywołało by to zakłóceń.

 

A poza tym Hustler na klapie sedana to raczej kiepskie rozwiązanie...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym Alanie przeczytałem bardzo wiele dobrych opinii.

Ja go użytkuję i naprawdę spisuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty? Po prostu miałem te wszystkie anteny alan 9 plus wypadł najsłabiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności