Skocz do zawartości
przemo81

regulator ciśnienia paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie:

czy część, którą zaznaczyłem na zdjęciu to regulator ciśnienia paliwa? Wydaje mi się, że tak, ale proszę o potwierdzenie.

Mam też objaw, że podczas zapalania silnika (nieważne czy ciepły czy zimny) na benzynie, muszę pokręcić rozrusznikiem tak ok 3 sek żeby zapalił. A jeśli zrobię tak,że przekręcę kluczyk na dosłownie sekundę i cofnę zanim zapali i potem znowu przekręcę kluczyk to pali "na dotyk" w pół sekundy.

Tak samo jest jak zgaśnie mi silnik bo np. puszczę sprzęgło na biegu, to jak go od razu zapalam, to też pali "na dotyk". A jak zgaszę normalnie i zaraz zapalam, to znowu kręcę ok 3 sek.

Mam nadzieję, że nie namieszałem, bo całość sprowadza się do pytania czy za taki stan rzeczy odpowiedzialny może być regulator ciśnienia paliwa? Dodam, że w filtrze powietrza nie mam benzyny.

 

I ostatne pytanie: czy ten regulator podczas wymiany wymaga jakiejś specjalnej troski, czy odkręcam go bez żadnych obaw, że tryśnie benzyną?

Silnik jak w opisie.

thum_14864487de828b877d.jpg

 

Nikt z kolegów nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam pytanie:

czy część, którą zaznaczyłem na zdjęciu to regulator ciśnienia paliwa? Wydaje mi się, że tak, ale proszę o potwierdzenie.

 

Tak, to jest regulator.......ale opisywany "problem" może być jego przyczyną ale nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie koledzy, pytanie dotyczy w dalszym ciągu regulatora ciśnienia paliwa pokazanego na zdjęciu w pierwszym poście. Czy można go kupić samego (NOWKĘ bo używka to chyba z całym zespołem wtrysku) i ile może on kosztować do mojego silnika.

 

Pytam ponieważ ciągle mam problem z odpalaniem silnika kiedy po jeździe postoi ok. pół godziny. Wtedy trzeba kręcić trochę rozrusznikiem i załapuje powolutku najpierw z małych obrotów i za chwilę już chodzi ok. Potem śmiga jak szalony, nie muli nic. Jeśli zgaszę silnik i zapalę go po ok. 10-15 min jest ok ale już po 30-40 min to zaczynają się problemy. Jak silnik ostygnie na dobre to pali od strzału. Silnik gaszę i zapalam na benzynie.

Zastanawiam się czy to nie właśnie wina regulatora ciśnienia paliwa, że po czasie ok 30 minut nie trzyma ciśnienia i stąd moje pytanie o ten element.

A może znacie sposób sprawdzenia tego regulatora.

Czekam na pomoc.

pozdrawiam,

przemo81

Edytowane przez przemo81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20170212_170114.jpg mam problem w b4 1.9tdi 96r kombi podczas pracy silnika z owego regulatora wydobywa sie dziwne tykanie co mojim zdaniem powoduje utrate mocy co robic teraz odłączyłem wtyczkę z regulatora i jest ok czy to sie naprawia czy konieczna wymiana dzięki z góry za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też miałem ten problem i skończyło się na wizycie u mechanika i skasowaniu 305 zł. Sam próbowałem się za to zabierać, ale poległem. Na Twoim miejscu też bym to oddał do jakiegoś fachowca niż samemu się w to bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zaworek N75 od turbo. Dobrze przed wymianą sprawdzić na logach dynamicznych jak wygląda doładowanie. Sam zaworek Pierburga to koszt ok 130 pln (to samo co oryginalny). Jego klikanie to nie objaw uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności