Skocz do zawartości
Gość plocki

Tapicerka - alcantara

Rekomendowane odpowiedzi

witam a czy ktos moze z was poddawał naprawie taka skóre w pasasacie bo mam powycierany boczek w fotelu kierocy i chciałbym odnowic to samemu od razu mówie ze prosfoesjonalna odnowa nie wchodzi w gre chce to zrobic sam tylko nie wiem jekiej farby uzyc zeby kolor był odpowiednio dobrany byc moze ktos z was robił cos takiego i wie jakiej marki farby uzyc i jakiego koloru kolor tapiecerki to czarna skora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, logyz napisał:

witam a czy ktos moze z was poddawał naprawie taka skóre w pasasacie bo mam powycierany boczek w fotelu kierocy i chciałbym odnowic to samemu od razu mówie ze prosfoesjonalna odnowa nie wchodzi w gre chce to zrobic sam tylko nie wiem jekiej farby uzyc zeby kolor był odpowiednio dobrany byc moze ktos z was robił cos takiego i wie jakiej marki farby uzyc i jakiego koloru kolor tapiecerki to czarna skora

Jak chciałem dobrać farbę pod kolor skóry to wysłalem próbkę skóry do lederzentrum(odwiedź ich stronę). Po krótkim czasie już miałem farbę dobraną. Wysyłają razem z gąbką do nakładania jej. Jeśli masz coś głębszego możesz użyć płynną skórę z renoskóra(dostępne na allegro). Najważniejsze przed całym zabiegiem farbowania jest aby oczyścić materiał taką chropowatą gąbką i odtłuścić np. acetonem. Trochę szkoda, że ta płynna skóra nie jest ciemna. Warto z renoskóra kupić też farbki bezbarwne, żeby to zabezpieczyć. Roboty trochę jest. Bardziej chłonie czas niż siły, bo co każdą warstwę trzeba dać czas na przesuszenie. Jeśli nie masz garażu z temperaturą powyżej 10 stopni to lepiej poczekaj na sezon, bo mi kiepsko szpachla jak i farby reagowały w niskich temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności