Skocz do zawartości
irek30

Zwrotnica - różnice w oznaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do znawców tematu. Czy mogę zastąpić zwrotnice o nr 8D0 407 257 AL na inną, o innym nr? Ciężko jest dostać używaną akurat o takim nr jak moja. Niektórzy ze sprzedających mówią, że nie musi być z identycznym nr jak tą, którą potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie może być z końcówką AM, bo wtedy otwór na łożysko ma 82mm, a u Ciebie jest 75mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś może mi powiedzieć jakie na pewno będą pasowały do mojego Paska?

 

Koledzy nikt nie pomoże? Dostać używaną z takimi oznaczeniami jest bardzo ciężko. Nówka kosztuje około 900 złociszy w ASO.

 

// edytuj posty

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Pytanie do znawców tematu. Czy mogę zastąpić zwrotnice o nr 8D0 407 257 AL na inną, o innym nr? Ciężko jest dostać używaną akurat o takim nr jak moja. Niektórzy ze sprzedających mówią, że nie musi być z identycznym nr jak tą, którą potrzebuje.

 

irek30 ; Niestety jesteś "skazany" znaleźć i kupić zwrotnice o numerze który podałeś ; od 1997-2005 jest tylko ten jeden nr zwrotnicy dla średnicy łożyska 75 mm.

 

EDIT

 

W Skodzie Superb od rocznika 2002-2005 występuje zwrotnica 8D0 407 257AL oraz 8D0 407 253B ( lewa strona łożysko 75 mm).Teoretycznie powinna pasować , lecz lepiej byłoby się dowiedzieć w ASO Skody jaka jest różnica pomiędzy nimi ( prawdopodobnie inna średnica sworznia ??? ) W Passacie 2003-2005 zwrotnica z tym numerem też występuje i posiadają wspólne nr drążków , inne niż w modelach Passata z pierwszym numerem zwrotnicy. A tak w ogóle to może w ASO Skody ten element będzie tańszy niż w ASO VW.Dobrze byłoby gdyby się wypowiedzieli Forumowicze , którzy ten temat przerabiali praktycznie. Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
irek30 ; Niestety jesteś "skazany" znaleźć i kupić zwrotnice o numerze który podałeś ; od 1997-2005 jest tylko ten jeden nr zwrotnicy dla średnicy łożyska 75 mm.

 

EDIT

 

W Skodzie Superb od rocznika 2002-2005 występuje zwrotnica 8D0 407 257AL oraz 8D0 407 253B ( lewa strona łożysko 75 mm).Teoretycznie powinna pasować , lecz lepiej byłoby się dowiedzieć w ASO Skody jaka jest różnica pomiędzy nimi ( prawdopodobnie inna średnica sworznia ??? ) W Passacie 2003-2005 zwrotnica z tym numerem też występuje i posiadają wspólne nr drążków , inne niż w modelach Passata z pierwszym numerem zwrotnicy. A tak w ogóle to może w ASO Skody ten element będzie tańszy niż w ASO VW.Dobrze byłoby gdyby się wypowiedzieli Forumowicze , którzy ten temat przerabiali praktycznie. Powodzenia.;)

 

Dzieki za pomoc.

Co do Aso Skody też pytałem o ceny , różnica około 40-50 zł. Dzwoniąc do kilku ASO pytałem czy można zastosować zwrotnice z innym nr. Mówili, że tylko ta i nic innego. Jedynie w ASO VW w Toruniu gościu mi powiedział, że może być oprócz AL też AC, S i P ale muszą być te same numery początkowe co w AL. I teraz to już nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje zwrotnicy o numerze 8D0407257AP, według etki taki numer nie istnieje - na bank jest to poprawny numer spisany z obecnej zwrotnicy. Może ktoś zna numer zamienny ?? Passat 2002 1.9TDI AVF, łożysko 82mm ... może ktoś już przerabiał ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios ;

AVF 2002

8D0 407 257 AM -Strona lewa

8D0 407 258 AM - strona prawa.

 

Lub AVF 2003

8D0 407 253 C nadw. F3B-3-072 001>> - str lewa

8D0 407 254 C nadw j.w. - str prawa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok dzieki za potwierdzenie ... tak jak myslalem według VIN wychodzi że to bedzie numer zamienny 8D0 407 253 C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu, wiem ze temat byl juz walkowany,ale wole sie upewnic 10 razy.

IMAG0164.jpg

Tak wyglada moja zwrotnica o czym dowiedzialem sie nie dawno,widac tez na niej numer ,teraz moje pytanie czy ta literka ''T"naprawde jest zamienna i czy moge kupic zwrotnice z tej aukcji:http://allegro.pl/zwrotnica-lewa-82m...159100102.html czy na sto procent bedzie pasowac do mojega paszczulka,dodam ze dzwoniac do vw powiedzieli mi ze moja zwrotnica jest zamienna tylko z nowymi zwrotnicami o oznaczeniu "I"

Wiem ze moge kupic uzywke ale jak mam dac za uzywke 70-200zl to lepiej kupic nowa z gwar i raczej w 100% prosta,nie ukrywam ze cena naprawde atrakcyjna jak za nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpinam sie do tematu, wiem ze temat byl juz walkowany,ale wole sie upewnic 10 razy.

[ATTACH=CONFIG]77659[/ATTACH]

Tak wyglada moja zwrotnica o czym dowiedzialem sie nie dawno,widac tez na niej numer ,teraz moje pytanie czy ta literka ''T"naprawde jest zamienna i czy moge kupic zwrotnice z tej aukcji:http://allegro.pl/zwrotnica-lewa-82m...159100102.html czy na sto procent bedzie pasowac do mojega paszczulka,dodam ze dzwoniac do vw powiedzieli mi ze moja zwrotnica jest zamienna tylko z nowymi zwrotnicami o oznaczeniu "I"

Wiem ze moge kupic uzywke ale jak mam dac za uzywke 70-200zl to lepiej kupic nowa z gwar i raczej w 100% prosta,nie ukrywam ze cena naprawde atrakcyjna jak za nowa

 

Powiem cio tak. Mam dokładnie ten sam problem tylko że mi powiedziano w ASO ze muszę mieć z literkami AM i szukając na alledrogo ceny się wachaja tak samo jak piszesz. Zobacze jeszcze w skodzie bo tam sama zwrotnica 399 bez łożysk i piasty. Więc lepiej dać 200 za używkę a nie 500 w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmissiek-nie wiem czy popatrzyles na linka ale tam widnieje cena 370zl za nowa zwrotniceto jak mam dawac 200 za uzywke to juz wole nowa tylko czy ta z aukcji podejdzie,dodam ze mi nie zalezy aby byla kompletna ja i tak wymieniam lozyska piasty przeguby itd

kwestia ty popie..........ch oznaczenhttp://allegro.pl/zwrotnica-lewa-82mm-skoda-superb-vw-passat-nowa-i2159100102.html

Edytowane przez ewelina196

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie wie co z tym fantem zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak w skodzie mowia ze ta koncowka AM podejdzie,Autoryzowany Dealer Volkswagena z sopotu twierdzi ze ta zwrotnica z koncowka AM nie podejdzie, do mojego afn-a czy jest ktos kto dawal zamiennik jesli tak to jaki auto juz mi stoi 4 miesiac mam juz wszystkie czesci do naprawy tylka ta zwrotnica mi zostala

 

---------- Dodano o 14:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:12 ----------

 

wiec odpowiadam wszystkim-----------koncowka AM ktora szla od 2000roku jest zamienna z literkami cofajac sie datami produkcjii wstecz---z koncowka AE (99-2000r) z AB(99 w dol)z literka T a skad to wiem a mianowicie kazalem zadzwonic zonie tam gdzi mi nie pomogli i odziwo kobiecie wszystko ladnie powiedzieli dokladnie symbolami jechali jak nie wiem

moral gdzie diabel...........................kobite wysle dziekuje wszystkim pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odgrzewam temat bo mam problem. W moim Passacie B5 2005r AWX mam zwrotnicę o symbolu AR, kupiłem również o symbolu AR i są różne.. Mechanik wysłał mi zdjęcie, ta z prawej jest moja stara. Czy ktoś wie o co może chodzić?Resized_20180118_113510_9740.thumb.jpeg.2f62b0b41e00af97826c13c8d81cddad.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności