Skocz do zawartości
Gulczas

Para z nawiewów kiedy włączam klimę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może miał ktoś taki problem:

kiedy jest gorąco i włączam klimę z kratek nawiewu środkowego wdmuchiwana jest widoczna para. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kiedyś testowałem paska z komisu, pojezdziłem po mieście włączam klime a za chwile z nawiewów leci para. więc podpinam sie do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wero

przez parę dni ganiałem polówka po teneryfie i pamiętam ze parę razy widziałem taka parę .... ja to sobie tłumaczyłem różnica temperatur ale jak jest naprawdę nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Moze to rowniez byc wina wody kolo filtra kabinowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Astrze tak miełem że jak włączyłem klime to przez moment leciała para, no chyba że było to zimne powietrze w rozgrzanym aucie bo były upały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys spedziłem pare lat w tropikach. Tam było to normalne zjawisko, wiec obstawiałbym róznicę temperatur.... Chyba niema czym sie przejmowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że osobiście nie zauważyłem takiego zjawiska z kilku Passatach, którymi miałem okazję jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agent_lol

ja tak miałem tylko ze w fordzie, poparowało mi z 2 dni , potem nagrzewnica się rozsypała ;] sorki, nie odczytałem że chodzi o klimę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować zastosować wkład filtra p/pyłkowego węglowy zamiast typowego z flizeliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnikiem zatkany kanalik odpływowy z nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Ostatnio przezylem lekkiego stresa.. Jade sobie spokojnie okolo 70km/h przy wlaczonej klimatyzacji na 19st a tu nagle ze srodkowych nawiewow zaczyna wydobywac sie biala, bezwonna mgielka, przypominajaca pare z czajnika.

Trwalo to jakies 10 sekund po czym wylaczylem klime, zjechalem na parking i zajrzalem pod maske, ale wszystko wygladalo OK. Uznalem ze to gaz zaczal mi sie ulatniac z ukladu kimatyzacji. Po ponownym uruchomieniu silnika i wlaczeniu klimy.. spokoj.. nic sie nie wydobywa, klima dziala jak trzeba.

Po kilku dniach sytuacja sie powtorzyla (zazwyczaj jezdze na AUTO), ale dymek lecial tylko przez jakies 5 sekund po czym przestal. Minelo kolejne kilka dni i jest OK, klima dziala, jednak staram sie jej nie uzywac.

 

Moje pytanie.. czy jest inna opcja niz uciekajacy gaz ?? Moze poprostu para. A jesli nie to dlaczego nie uciekl do konca, tylko przez kilka sekund i przerwa, a klima caly czas dziala bez zarzutów.

Mozna tak jezdzic (z nadzieja ze sytuacja sie nie powtorzy).. czy teraz juz tylko tryb ECO do czasu az zrobie servis klimy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Ostatnio nabiłem klimatyzację i po pierwszym jej uruchomieniu przez chwilkę leciała para z nawiewów. Moje pierwsze auto z klimą, więc pomyślałem, że może tak ma być, bo zaraz zniknęło i dalej ok. Ale jednak po jakimś czasie znowu się pojawiła. Gdy klima chodzi na najniższej temperaturze (nie ważne jaka prędkość dmuchawy), to jest ok. Gdy przy włączonej klimie ustawię cieplejsze powietrze, np. 23 stopnie (na dworze 27), to wieje parą. Rozumiem, że różnica temperatur i para się skrapla. Filtr kabinowy wymieniony. To nie jest gaz, nie ma co się martwić. Facet w serwisie mówi, że najprawdopodobnie przewód odprowadzający wodę jest zatkany. W przyszłym tygodniu będę u niego, sprawdzimy, wtedy napiszę czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Facet w serwisie mówi, że najprawdopodobnie przewód odprowadzający wodę jest zatkany.

Zapytaj go przy okazji o dokładną lokalizację tego przewodu, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj.... mi się wydaję że po prostu różnica temperatur włącz klime jak auto nie będzie nagrzane w środku i czegoś takiego nie zauważysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ojjj.... mi się wydaję że po prostu różnica temperatur włącz klime jak auto nie będzie nagrzane w środku i czegoś takiego nie zauważysz

Myślę, że nie masz racji, bo u mnie nigdy w życiu nie "dymiło" z nawiewów, a klimę używam praktycznie od +5 stopni do prawie +35 stopni. Takie zjawisko nigdy u mnie nie wystąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak długo masz to auto ?? może dlatego że masz bądź nie-klimatronika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te pytania to do mnie? ;)

a jak długo masz to auto ??

Kilka ładnych latek, więc znamy się już dobrze... ;)

może dlatego że masz bądź nie-klimatronika ??

Nie rozumiem tego stwierdzenia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie równiez nie ma zjawiska pary, na moje takie cos jest przy zatkanym skraplaczu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba parowniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba parowniku
zatkanym skraplaczu

 

rzeklbym ze to to samo ;)

 

moze ci z nas ktorzy maja problem z wydobywajaca para za duzo jezdza na zamknietym obiegu powietrza a wiec tym z kabiny i zbiera sie przez to nadmierna wilgoc?

 

ja non stop latem mam wlaczona klimatyzacje, jezeli nie po to zeby chlodzic wnetrze to chociazby po to zeby uklad byl sprawny.

 

Tez bym stawial na ten odplyw ktorego nikt dotad w tym temacie nie zlokalizowal :)

 

Ale wygrzebaliscie kotlecika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności