Skocz do zawartości
Gość clip7

odprowadzenie wody z klimy

Rekomendowane odpowiedzi

A kto ci powiedział, ze tam sie sondę wkłada? Przecież smród z klimy to idzie z zasyfionych kanałów nawiewu i ewentualnie z osuszacza.

bo w innych autach tak się odgrzybia parownik przez odpływ, ale VW nie postarał się z tym odpływem, no i pewnie kolega ma na opakowaniu napisane że włożyć sondę przez odpływ kondensatu. Edytowane przez maxdax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak tak jest w instrukcji :)

 

czyli włożyć rurkę sondę przez otwór za filtrem i tam aplikować ? nie zaleje w ten sposób elektroniki ?

 

słyszałem też że można wymontować schowek i odkręcić wentylator i widać wtedy jak na dłoni parownik ? i tam można go potraktować całego pianką lub innym odgrzybiaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też woda pojawia się po używaniu klimatyzacji. Cieknie do tyłu pod dywanik z prawej strony. Pod autem nigdy nie zauważyłem wody. Pytanie: parownik jest mniej więcej w okolicy schowka pasażera, czy w centralnej części deski? Jak używam klimy ponad pół godziny, to mam mokry dywanik właśnie na środku, tak jakby ten na tunelu środkowym, zaraz za całą konsolą środkową. Jakimś dziwnym trafem mokro potem jest tylko z tyłu po prawej (może korki w podłodze tam nie są drożne... Inny objaw to takie coś, że jak używam klimy, to potem po jej wyłączeniu, zwłaszcza na ciepłym powietrzu dmucha strasznie wilgotnym powietrzem, aż wszystko paruje. Wtedy muszę przez kilka dni używać nawiewu bez klimy, żeby osuszyć układ, żeby nie parowało. To może być wina niedrożnego odpływu z parownika? Czy może jakaś nieszczelność układu? Dodam, że po deszczach nie dmucha wilgotnym powietrzem, tylko po używaniu klimy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gumis1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że masz niedrożny odpływ z klimy.Wyczysć go i będzie :ok

W poście #1 masz foto.Zdemontuj schowek to się do niego dostaniesz,łatwiejszy dostęp.Odegnij nieco wykładzinę to sprawdzisz przy okazji czy nie jest pęknięty-zdarza się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś, bo obawiałem się czegoś gorszego. Jutro działam i dam znać.

Edytowane przez gumis1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyłeś, bo obawiałem się czegoś gorszego. Jutro działam i dam znać.

Jak zdemontujesz dodatkowo wentylator (nieciakawe dojście) to przy okazji dostaniesz się do środka i możesz sprawdzić czy niema tam jakiegoś syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż sobie kawałek węża 12tki chyba przedłużysz wtedy odpływ i nie będzie namakała ta gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja już go u siebie kiedyś widziałem przy okazji demontażu schowka. Był wtedy suchy. Ale u mnie mokra wykładzina jest (patrząc właśnie na to zdjęcie w pierwszym poście) na lewo od tego lejka, tam gdzie zaczynają się plastikowe osłony. Tak samo czuć to z prawej od strony pasażera, jak i od strony kierowcy. głęboko palców nie muszę wkładać. A filc na tym lejku jest suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załóż sobie kawałek węża 12tki chyba przedłużysz wtedy odpływ i nie będzie namakała ta gąbka

Tu nie chodzi o sam odpływ a raczej o jego niedrożność lub pęknięcie.Jeżeli jest wszystko w porządku nie trzeba nic przedłużać-poprostu nic się nie będzie złego działo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, odpływ z klimy jest zatkany i woda wylewa się na dywanik, przeczytałem wszystkie posty ale w żadnym z nich nikt nie napisał gdzie szukać pod samochodem zapchanego odpływu, bardzo pomocne by było gdyby ktoś napisał jak się do niego dobrać, będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, odpływ z klimy jest zatkany i woda wylewa się na dywanik, przeczytałem wszystkie posty ale w żadnym z nich nikt nie napisał gdzie szukać pod samochodem zapchanego odpływu, bardzo pomocne by było gdyby ktoś napisał jak się do niego dobrać, będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

 

Mniej więcej otwór jest za kołem patrząc od boku samochodu,po stronie pasażera oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizycznie raczej tego odpływu nie zobaczy się od strony silnika czy też za kołem lub pod samochodem, pozostaje tylko odkręcenie wewnątrz schowka pasażera, sprawdzenie i ewentualne udrożnienie "lejka" od klimy który mógł się zapchać, pęknąć itp. i woda ścieka na dywanik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fizycznie raczej tego odpływu nie zobaczy się od strony silnika czy też za kołem lub pod samochodem, pozostaje tylko odkręcenie wewnątrz schowka pasażera, sprawdzenie i ewentualne udrożnienie "lejka" od klimy który mógł się zapchać, pęknąć itp. i woda ścieka na dywanik...

No dokładnie-poprostu ciężko jest go zlokalizować ;) Niestety trzeba sobie zadać troche trudu,zdemontować schowek-to zaledwie parę minut,no i poprostu sprawdzić czy w ogóle lejek jest "cały".Jeżeli jest OK to przetkać (przeczyścić) odpływ od góry i będzie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z parującymi szybami po dopaleniu auta, problem ustępuje po przejechaniu 1km, macie może rade jak tego się pozbyć może zatkany odpływ klimy czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z parującymi szybami po dopaleniu auta, problem ustępuje po przejechaniu 1km, macie może rade jak tego się pozbyć może zatkany odpływ klimy czy coś?

 

A poczytałeś cokolwiek??Domniemam że nie...Najpierw poczytaj-dowiesz się napewno,nie będę na siłę powielał odpowiedzi skoro już jest.

P.S. Wystarczy zadać pytanie w jednym wątku :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem i nic prosze o pomoc, juz jestem na skraju zalamania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem i nic prosze o pomoc, juz jestem na skraju zalamania :(

 

Odpisałem Ci w innym wątku ;)

 

Odpływy wody pod akku i serwem,uszczelka pod obudową filtra kabinowego,uszczelka linki maski,uszczelka pod kompem,uszczelki w drzwiach,odpływy w drzwiach i odpływ z klimy.Masz opisane co i jak więc napewno znajdziesz.Sprawdź na początek sam filtr kabinowy-ja zmieniam 2 razy w roku i jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mi swoje gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam/pomagam tylko na forum ;)

 

:hmm muszę zmienić podpis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj w aucie jest sucho, gdy tylko wsiade do auta i rusze szyby momentalnie paruja nic nie widze po przejechaniu o omacku 1km problem powoli ustepuje:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności