Skocz do zawartości
Gość clip7

odprowadzenie wody z klimy

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ciekawostka: Udało mi się wkleić oberwany króciec, założyłem wężyk gumowy, odetkałem odpływ w podłodze i teraz woda leje się na zewnątrz auta i niestety dalej do środka, choć na pewno nie leje się spod przyklejonego króćca - jest cały czas suchy. Woda tak jakby wlewała się z nadmuchu pod nogami pasażera, w otworze jest mokro. I co dalej?? Ręce już mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fabio

ja też mam ten problem, poradźcie tylko jak sie zabrać do tego wylotu, czy wystarczy zdjac akumulator i ten wylot będzie pod nim czy lepiej będzie od spodu sie do tego zabrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też mam ten problem, poradźcie tylko jak sie zabrać do tego wylotu, czy wystarczy zdjac akumulator i ten wylot będzie pod nim czy lepiej będzie od spodu sie do tego zabrac

Od strony akumulatora sie nie dobierzesz, bo całość blokuje wentylator.

Musisz wymontować schowek (cztery śruby imbusowe nad otworem, dwie przy zawiasach i ze trzy pod spodem). potem jeszcze kawałek plastiku przy nogach i wyciągasz cały schowek. Pamiętaj, żeby odpiąć wtyczkę oświetlenia.

Potem wentylator nawiewu trzyma się na trzech śrubach typu torx.

Dwie z nich są na dole, do nich dostęp jest łatwy. Trzecia jest na górze, za poduszką powietrzną, jest trochę ciasno (z 10-12cm) dlatego najlepiej mieć bit torx.

Potem wyjmujesz wentylator (po odpięciu kostki) i masz dostęp do wlotu powietrza (od strony filtra i z nad nóg pasażera) oraz do parownika.

Odpływ wody niestety znajduje się za parownikiem, ale powinieneś przynajmniej widzieć, czy coś jest nie tak.

Jak będziesz miał parownik na wierzchu, można się pokusić o jego odgrzybienie.

Kolego chemik, Ty też możesz zrobić to, co powyżej, przynajmniej będziesz miał wgląd na cała sytuację. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fabio

udało mi się zlokalizować odpływ z tego lejka po drugiej stronie karoserii, był błotem zatkany więc wziąłem długi pręt i go przetkałem później jeszcze sprężarką przeczyściłem, potem jak odpaliłem klime na maxa to żadna kropelka z tego nie poleciała :/ tylko gdzie indziej mi kapało spod osłony termicznej co idzie nad wydechem . trzba będzie ja odkręcic i tam patrzeć skąd leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę z tym samym problem.Mnie zalewa z prawej strony na początku myślałem ze to przez korki w podłodze woda dostaje mi się do auta ale widzę ze w czym innym leży problem i czeka mnie trochę roboty ehhh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdzę, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem mam nadal. Woda, która wlewa się do auta, nie ma związku ze skraplaniem się wody z klimy. Jeździłem sporo przy włączonej klimie i nic się nie działo. Woda ewidentnie wlewa się do auta po opadach deszczu. I kapie na dywanik pasażera z okolic sławnego już lejka, na moje oko po prostu wylewa się z nadmuchu. Wczoraj pod nogami pasażera stała kałuża.

Już mam dość tego, pomysłów na usunięcie problemu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij całą obudowę filtra kabinowego, oczysc miejsce styku z karoserią, nałóż silikon w to miejsce i wszystko złóż do kupy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, uprzedziłem Twoją wypowiedź i zrobiłem to. Obróciłem uszczelkę, która była dość mocno wgięta w miejscy styku z karoserią i złożyłem do kupy. Poza tym coś słabo były nakrętki dokręcone. Dobrze, że pada, więc szybko okaże się czy to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kristofer40

witam jestem tu nowy czytam te informacje odnośnie wody w aucie i mam ten sam problem ale u mnie woda pojawia się z lewej strony z przodu i z tyłu.Czyli od str kierowcy i za kierowcą reszta jest sucha oco tu może chodzic.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co wy i z tym walcze :) woda sie leje na dywaniki pasazera z przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam to samo co wy i z tym walcze :) woda sie leje na dywaniki pasazera z przodu :)

Bo masz zapchany lejek - czyli odpływ wody na zewnatrz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co to jest jak mi kapie woda z przodu samochodu tak na szybko to woda kapie z tego czegoś aluminiowego osuszacza co to może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda ci kapie, bo jak sama nazwa wskazuje - osuszacz osusza powietrze, czyli wilgoć, którą złapie - musi gdzieś odprowadzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie to że wcześniej tego nie widziałem bo woda z klimy zawsze kapała tak jak by na środku auta a nigdy na początku wcześniej co robiłem to wykręcałem wąż od klimy z tego co wiem powód i wtedy nie leciało a teraz sobie delikatnie kapnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zastanawia mnie to że wcześniej tego nie widziałem bo woda z klimy zawsze kapała tak jak by na środku auta a nigdy na początku wcześniej co robiłem to wykręcałem wąż od klimy z tego co wiem powód i wtedy nie leciało a teraz sobie delikatnie kapnie.

 

A ma lecieć ;) To że kapie to norma,zauważ że więcej wody pod autem będziesz miał podczas ciepłych dni.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu konkretnie pod autem za obudowom silnika jest ten odpływ wody ? kupiłem środek do odgrzybienia tylko trzeba sonde wprowadzić przez ten właśnie otwór pod autem tylko nie wiem gdzie go szukać ? czy jest tam jakiś wystający wężyk czy coś ?

 

chciałem też sprawdzić czy nie jest zapchany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wprowadzisz tam sondy, ponieważ do lejka wchodzi cieniutka rurka, chyba że chcesz sam lejek zdezynfekować, najszybciej sie dostaniesz przez filtr przeciwyłkowy.

 

Kto rozbierał ten odpływ ten wie:

 

Coś takiego jest:

 

odplywclima.jpg

Edytowane przez maxdax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w którym miejscu konkretnie pod autem za obudowom silnika jest ten odpływ wody ? kupiłem środek do odgrzybienia tylko trzeba sonde wprowadzić przez ten właśnie otwór pod autem tylko nie wiem gdzie go szukać ? czy jest tam jakiś wystający wężyk czy coś ?

 

chciałem też sprawdzić czy nie jest zapchany

A kto ci powiedział, ze tam sie sondę wkłada? Przecież smród z klimy to idzie z zasyfionych kanałów nawiewu i ewentualnie z osuszacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności