Skocz do zawartości
Gość clip7

odprowadzenie wody z klimy

Rekomendowane odpowiedzi

sluchaj w aucie jest sucho, gdy tylko wsiade do auta i rusze szyby momentalnie paruja nic nie widze po przejechaniu o omacku 1km problem powoli ustepuje:(

 

Jeżeli jesteś pewny że to nie wina wilgoci to możliwe że osuszacz z klimy jest na wykończeniu...

Tu jest ciekawy wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wyjaśnienie. W pierwszym poscie tego wątku jest zdjęcie, na którym widać cześć lejka oraz "uszczelke" z gąbki.

 

Próbowałem zdemontować ten lejek u siebie i udało mi się go wyjąć od strony odpływu, ale nie wyjąłem go od strony tej gąbki, bo jest tam za mało miejsca. Prawdopodobnie trzeba odkręcić coś jeszcze.

 

Moje pytanie jest takie:

 

Czy skropliny dostają się do tego lejka przez jakąś rurkę włożoną do niego? Jeśli tak, to ta gąbka robi jedynie za coś w rodzaju amortyzacji?

 

Drugie pytanie, czasem chlupnie mi na nogi (kierowcy) podczas skrętu w prawo z kanałów nawiewnych :) Czy to wina zapchanego wylotu gdzieś poniżej tego lejka np. w podłodze karoserii ?

Edytowane przez akali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jakieś 6 tygodni temu przetykałem (tzn. zleciłem koledze :) ) odpływ z klimy u siebie. Powiedział, że po prostu zdemontował ten lejek nie odkręcając niczego innego. Co do chlapania na nogi. U mnie też tak było, na szczęście tylko dwa razy. A wyglądało to tak. Za konsolą środkową (tam za całym klimatronikiem i radiem) na tunelu środkowym na wykładzinie i pod nią zbierała się woda (tylko podczas używania klimy, więc to gdzieś z parownika lub zimnych przewodów). Zbierało się tego tyle, że aż przesączało się na podłogę i pod dywanikami z prawej strony ciekło do tyłu. A czasem przy mocnym skręcie w prawo, to co było na wierzchu, kapało na moje nogi. Od czasu przetkania jest sucho. Codziennie jeżdżę na klimie (upał, nie upał), żeby to przetestować. I przy ostatnich ciągle sucho :D

Ale czytałem tu gdzieś, że woda może też zbierać się w samych przewodach wentylacyjnych, gdzieś w okolicy nagrzewnicy. Tylko co do tego nie będę się wypowiadał, bo nie znam szczegółów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakieś 6 tygodni temu przetykałem (tzn. zleciłem koledze ) odpływ z klimy u siebie. Powiedział, że po prostu zdemontował ten lejek nie odkręcając niczego innego.

 

 

 

Zapytaj go proszę, jak on go wyciągnął od strony tej gąbki, bo z otworu w karoserii udało mi się go wydostać.

 

Przeczyściłem ten otwór w podłodze, pojeździłem trochę i widzę, że to nic nie dało. Nadal woda leje się do wewnątrz.

Zauważyłem ponadto, że plastikowa obudowa, do której jest przymocowany lejek za pomocą gąbki jest bardzo zimna (to logiczne, bo tam są schłodzone skropliny) ale już sam lejek nie jest zimy, a powinien być, gdyby nim cokolwiek płynęło.

 

Wnioskuje, że woda NIE WPŁYWA do lejka. Zapchane jest coś przedtem. Pytanie, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj go proszę, jak on go wyciągnął od strony tej gąbki, bo z otworu w karoserii udało mi się go wydostać.

 

Przeczyściłem ten otwór w podłodze, pojeździłem trochę i widzę, że to nic nie dało. Nadal woda leje się do wewnątrz.

Zauważyłem ponadto, że plastikowa obudowa, do której jest przymocowany lejek za pomocą gąbki jest bardzo zimna (to logiczne, bo tam są schłodzone skropliny) ale już sam lejek nie jest zimy, a powinien być, gdyby nim cokolwiek płynęło.

 

Wnioskuje, że woda NIE WPŁYWA do lejka. Zapchane jest coś przedtem. Pytanie, co?

Kolego masz tu nowy watek i fotoporade jak pokoleii rozkrecic wszystko

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wnioskuje, że woda NIE WPŁYWA do lejka. Zapchane jest coś przedtem. Pytanie, co?

 

Sprawdź drożność tego odpływu,także resztę idącą pod karoserię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowanie, pomocy, gdy wsiadam do auta szyby sa ok, gdy tylko opale silnik szyby zaczynaja parowac, az nie idzie jechac, jak silnik osiagnie tem szyby zaczynaja odparowywac, ale przez ten czas nie idzie jechac pomocy filtr wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

Co do chlapania na nogi. U mnie też tak było, na szczęście tylko dwa razy. A wyglądało to tak. Za konsolą środkową (tam za całym klimatronikiem i radiem) na tunelu środkowym na wykładzinie i pod nią zbierała się woda (tylko podczas używania klimy, więc to gdzieś z parownika lub zimnych przewodów). Zbierało się tego tyle, że aż przesączało się na podłogę i pod dywanikami z prawej strony ciekło do tyłu. A czasem przy mocnym skręcie w prawo, to co było na wierzchu, kapało na moje nogi. Od czasu przetkania jest sucho. Codziennie jeżdżę na klimie (upał, nie upał), żeby to przetestować. I przy ostatnich ciągle sucho :D

Ale czytałem tu gdzieś, że woda może też zbierać się w samych przewodach wentylacyjnych, gdzieś w okolicy nagrzewnicy. Tylko co do tego nie będę się wypowiadał, bo nie znam szczegółów.

 

Pozdrawiam

czyli przeczyścił ci kolega odpływ ten pod schowkiem i przestała sie pojawiać woda z tego tunelu pod całą konsolą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrałem sie dziś za demontaż wentylatora który jest za schowkiem wyjąłem go i zobaczyłęm zę w plastiku w którym jest wentylator jest duzo wody a przed skraplaczem ze strony środka auta jest duzo liści ogólnie syf czy to mogło być powodem pojawianai sie wody na dywaniku pod nawiewem na nogi pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz tego samego w kilku tematach, bo dostaniesz KRECHĘ :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie też woda pojawia się po używaniu klimatyzacji. Cieknie do tyłu pod dywanik z prawej strony. Pod autem nigdy nie zauważyłem wody. Pytanie: parownik jest mniej więcej w okolicy schowka pasażera, czy w centralnej części deski? Jak używam klimy ponad pół godziny, to mam mokry dywanik właśnie na środku, tak jakby ten na tunelu środkowym, zaraz za całą konsolą środkową. Jakimś dziwnym trafem mokro potem jest tylko z tyłu po prawej (może korki w podłodze tam nie są drożne... Inny objaw to takie coś, że jak używam klimy, to potem po jej wyłączeniu, zwłaszcza na ciepłym powietrzu dmucha strasznie wilgotnym powietrzem, aż wszystko paruje. Wtedy muszę przez kilka dni używać nawiewu bez klimy, żeby osuszyć układ, żeby nie parowało. To może być wina niedrożnego odpływu z parownika? Czy może jakaś nieszczelność układu? Dodam, że po deszczach nie dmucha wilgotnym powietrzem, tylko po używaniu klimy.

 

Pozdrawiam

 

Jak zdjąć tapicerkę podłogi, bo mam mokro pod dywanikiem pasażerów z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności