Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzkie oko jest w stanie zobaczyć do 150H| wiec nie ma sensu kupowania wiecej niz 100HZ

dokladnie zgadzam sie ze nie ma sensu wiecej jak 100Hz (oko widzi ok 100Hz..150 jak podales to chyba za duzo, ale nie chce sie klocic)

to takie chwyty ze tv ma 200Hz a aparat cyfrowy (dla amotora) ma 12Megapixeli(MP)

im wieksza cyfra przy danych technicznych tym lepiej-tak mysli duzo klientow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie zgadzam sie ze nie ma sensu wiecej jak 100Hz (oko widzi ok 100Hz..150 jak podales to chyba za duzo, ale nie chce sie klocic)

to takie chwyty ze tv ma 200Hz a aparat cyfrowy (dla amotora) ma 12Megapixeli(MP)

im wieksza cyfra przy danych technicznych tym lepiej-tak mysli duzo klientow

Ja jak kupowałem swojego LCD Sony Bravia 100HZ to sprzedawca namawial mnie wlaśnie na samsunga 600HZ ze niby obraz igła lepszy kontrast itp a obok koleś mi wytłumaczył jak to jest z tymi 600HZ - ŚCIEMA Ludzkie oko tego nie zobaczy a obraz puszczany w sklepach idzie z BLUE RAYów i to jest właśnie ich chwyt marketingowy bo przychodzimy do domu podłaczamy zwykłą telewizje i ... ZONK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwyt marketingowy

dokladnie! nie dajcie sie robic w jajo! 600Hz wow!

to jak 10Mp w telefonie komorkowym-po co? po co placic za cos zbednego...w telefonie wystarczy max od 2-5Mp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie zgadzam sie ze nie ma sensu wiecej jak 100Hz (oko widzi ok 100Hz..150 jak podales to chyba za duzo, ale nie chce sie klocic)

 

Z tego co wiem to ludzkie oko rożni max 80Hz więc zobaczy tylko różnice miedzy 50-tką a 100-tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czas w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości ;)

 

oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę, dlatego postrzegamy np. światło świetlówki jako ciągłe, chociaż pulsuje ono z częstotliwością 100 lub 120 błysków na sekundę

 

Częstotliwość widzenia oka ludzkiego, to około 50 Hz. Właśnie dlatego nasze stare poczciwe CRT od początku były 50 Hz - 2*25 półobrazów na sekundę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może czas w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości ;)

 

oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę, dlatego postrzegamy np. światło świetlówki jako ciągłe, chociaż pulsuje ono z częstotliwością 100 lub 120 błysków na sekundę

 

Częstotliwość widzenia oka ludzkiego, to około 50 Hz. Właśnie dlatego nasze stare poczciwe CRT od początku były 50 Hz - 2*25 półobrazów na sekundę ;)

nie filozuj nie filozuj :) Mówiłem ze oko ludzki nie nie widzie wiecej niz 150HZ - i mialem racje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Filter

Ja pracuje w firmie która zajmuje się produkcja TV..siedze dokłądnie nad LG :)

Jakbys zobaczył jak to wszystko jest robione to by CI sie odechciało miec tv w domu hehe :)

 

 

 

 

_________________

moto giełda i samochody używane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za post?? Ważne że gra i dobrze działa. To tak samo jakbyś zobaczył z czego są robione serdelki albo pasztet. Mówią że prawie z gówna ale i tak każdy je i żyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, znam opowieści o szczurach w masarniach i zbieraniu mąki z podłogi w piekarniach. Sam widziałem w bułce peta i jakiś sznurek....ale jakbym się miał takim czymś przejmować to bym niczego nie kupił. A druga sprawa, że jeśli podejście nas Polaków do wykonywanej pracy się nie zmieni to nigdy nie będzie dobrze. Bo póki co to wszystko na odwal...

Opinie ma bardzo dobre jesli chodzi o jakość obrazu, wyposażenie bogate i cena przystępna-a jakość wykonania-po to jest gwarancja, żeby wady montażowe wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu tu się podepnę. Zakupiłem wreszcie plazmę. Wczoraj okazało się że wejście antenowe na kablówkę ma z drugiej strony niż miał stary tv. Brakuje jakieś 50 cm :( I tu rodzi się pytanie czy zmieniać cały kabel co u mnie w domu nie było by aż taką trudnością czy zakupić tylko coś takiego klik ?? Jaka by była strata sygnału gdybym tak dosztukował kabel, jakaś kosmiczna czy to nie grałoby aż takiej roli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zakładać nowego tematu tu się podepnę. Zakupiłem wreszcie plazmę. Wczoraj okazało się że wejście antenowe na kablówkę ma z drugiej strony niż miał stary tv. Brakuje jakieś 50 cm :( I tu rodzi się pytanie czy zmieniać cały kabel co u mnie w domu nie było by aż taką trudnością czy zakupić tylko coś takiego klik ?? Jaka by była strata sygnału gdybym tak dosztukował kabel, jakaś kosmiczna czy to nie grałoby aż takiej roli ??

 

ostatnio pytałem gościa od kablówki (zakładał u sąsiada) jakie straty są na łaczeniu kabla to powiedział że straty sa na rozdzieleniu a nie na łączeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz to już coś w tej kwestii wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącz śmiało straty nie zauważysz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przy zwykłym tv to bym się sekundy nie zastawiał. Ale przy plazmie nie dość że sygnał sd z kablówki to jeszcze jakieś dokładki i bałem się że ten obraz będzie mega skopany. Dziś zakupie u siebie na wiosce napiszę jakie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz przy zwykłym tv to bym się sekundy nie zastawiał. Ale przy plazmie nie dość że sygnał sd z kablówki to jeszcze jakieś dokładki i bałem się że ten obraz będzie mega skopany. Dziś zakupie u siebie na wiosce napiszę jakie efekty.

Jeżeli dołożysz 50cm kabla to straty nie zauważalne, jeżeli dołożysz 50m no to tłumienie kabla da znać o sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze wielkie dzięki chłopaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pytałem gościa od kablówki (zakładał u sąsiada) jakie straty są na łaczeniu kabla to powiedział że straty sa na rozdzieleniu a nie na łączeniu

 

Zna się jak wilk na gwiazdach. Straty zawsze będą

 

Raz jeszcze wielkie dzięki chłopaki.

 

Polutuj, to najlepsze łączenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności