Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

W rozsądnych cenach nie ma za dużych tv, to fakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do prądożerności, to 4K rzeczywiście mniej oszczędne niż HD, przynajmniej na papierze, nie sprawdzałem miernikami, mam TV Samsunga z serii 7000 albo 6900 jakoś tak , jak na normalne użytkowanie w zupełności wystarcza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeże temat... temat o tv lecz ja pytam o projektor.

Czy za ok 1000 kupię coś sensownego co zastąpi tv?

Do używania raczej sporadycznego jako tv, czasami w zastepstwie monitora od komp. Może w przyszłości do konsoli?

Na jakie paretry patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 nie kupisz nic dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślałem, ale robiłem sobie nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki pomysł, że kupię projektor zamiast TV. Szybko okazało się, że to zły pomysł. W cenie dobrego TV nie kupisz równie dobrego projektora. A co do samego TV i 4k, to jak ktoś planuje zakup konsoli obecnej generacji PS4 PRO czy XBox One S które to mają obsługiwać 4k to zakup TV z tą funkcją jest jak najbardziej wskazany. Ja sam zabieram się za zakup TV z 4K, chciałem też 3D ale zrezygnowałem z tego na rzecz większego ekranu (zamiast 55" wezmę 65"). Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od TV i do czego chcemy go wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiaka to ja nie kupie 4k w 55" ;)

 

 

Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od TV i do czego chcemy go wykorzystać.

Jak pisałem sporadycznie, podejrzewam że max 5-10h/tydz byłby włączony

 

 

W cenie dobrego TV nie kupisz równie dobrego projektora.

Jakiś czas temu odwiedziłem kumpla, ma projektor chyba BenQ za ok 3,5-4 tys i szczerze mówiąc przekonało mnie to.

Jakby doliczyć 1 tys za roletę wysuwaną z sufitu którą też miał to za te 5 tys bym wolał taki projektor niż jakikolwiek tv 55-60"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamierzam kupić ten telewizor http://allegro.pl/telewizor-samsung-led-ue65ku6400-4k-uhd-smart-i6638147722.html

Jakieś opinie, sugestie. Interesuje mnie tylko 65" a budżet nie więcej niż 8000 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie kupujcie TV od Philipsa, ja mam to gów.o i szczerze odradzam.Ten telewizor żyje własnym życiem a z kolei Philips ma wyje..ne na wszystko. Telewizor sam się wyłącza, sam się włącza, przestaje reagować na pilota, wyłącza się samoczynnie dźwięk a gdy wystąpi którakolwiek z tych usterek pomaga jedynie odłączenie TV z gniazdka i ponowne podłączenie do sieci. Internet w tym dziadostwie to dramat bo żeby cokolwiek obejrzeć to łącze internetu przechodzi przez modemy w sieci Philipsa które co chwilę mają awarię. Nic nie szkodzi że TV jest podłączony do WIFI czy przez kabel do routera, nie działa system Philipsa to sobie na internecie nic nie pooglądasz. Dzwoniłem na infolinię Philipsa to zrzucają te zachowania jak nie na przeterminowane oprogramowanie ( które w przypadku Philipsa sam sobie musisz pobrać i zainstalować) to na dekoder a ostatnio czepili się że wina jest przenośnego dysku, że niby nie jest kompatybilny ze standardami Philipsa. Ogólna olewka i kupa nerwów. Odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam. Takiej jakości się bym spodziewał po jakiejś Mancie ale nie po Philipsie. Z drugiej strony w firmowych busach mam zamontowane TV marki Manta i nie mam z nimi absolutnie żadnych problemów. Po przebojach z Philipsem doszedłem do wniosku że chyba nie warto kupować markowej elektroniki bo jej jakość nie odbiega zbytnio od produktów z niższej półki a jak zauważyłem po swoich przejściach na serwis nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie tutaj: http://hdtv.com.pl/forum/ Ja pół roku przeglądałem różnego rodzaju testy odbiorników aż padło na Samsung UE55H6400. Póki co nie narzekam. Okazało się, że we wszystkich testach(jakie znalazłem) przewyższał Sony i Philips(na które zresztą stawiałem) o podobnych parametrach. A różnica w cenie to 2tys!!! I dostałem jeszcze specjalny wskaźnik(pilot) do obsługi internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV kupiony, padło na SAMSUNG 65KS7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zacny, ja cały czas dumam nad tv Hisense. Marka mało znana a ponoć w parametrach dorównuje samungowi a kosztuje połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość producentów matryc jest skończona więc dowiedz się co siedzi w tym Hisense w srodku i będziesz wiedział już wystarczająco wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor zacny, ja cały czas dumam nad tv Hisense. Marka mało znana a ponoć w parametrach dorównuje samungowi a kosztuje połowę.

 

 

Tak jak kolega wyżej mówi, dowiedz się co siedzi w środku. Tak jak w autach tak i w sprzęcie elektronicznym siedzą produkty różnych marek.

TV samsunga matrycę może mieć Sharpa, a elektronikę Sony - taki przykład. Wszelka elektronika to zbieranina produktów różnych producentów w obudowie na którą jest przytwierdzane logo sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie ma zadnych informacji w necie. Teraz wszedzie promocje i zamiast kombinować lepiej wezme samsunga, mysle o tym modelu:

 

https://m.johnlewis.com/samsung-ue55ku6400-hdr-4k-ultra-hd-smart-tv-55-inch-with-freeview-hd-freesat-hd-playstation-now-active-crystal-colour/p/2693380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siuter myślał o tym modelu a w końcu wziął serie KS7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności