Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

Slawek ja wybierając plazmę, przeszukałem całe forum HDTV i tobie też polecam. Plazma hdready wcale nie ciągnie dużo więcej prądu niż lcd. Podane wartości czyli 230 wat są danymi w trybie pracy dynamicznej czyli wsio na full, a wiadomo że tak się plazmy w domu nie używa. Praca na spokojności to pobór prądu na poziomie 170-190 wat podczas gdy lcd 150 jak dobrze kojarzę. Co do żywotności to uwierz mi że prawie każda plazma cię przeżyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na wielki + to możliwość oglądania pod kątem na plazmie, na LCD tego nie uzyskasz choć mogę się mylić bo technologia idzie cały czas do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał mam z satelity (cyfra+). Pomału przekonujecie mnie do plazmy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i głębią kolorów plazma bije lcd na głowę. Wybór należy do ciebie. Ja mam w domu "kablówkę", "cyfrę +" i "N" i po wielu godzinach spędzonych na tamtym forum wybrałem plazmę. Choć wcześniej byłem jak ty nastawiony na lcd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz plazmę :) Jak oglądam mecz na Nsport w HD to siedzę metr od telewizora i czuje się jakbym był na meczu :) a na szwagra LCD to tak jakbym oglądał na zwykłym TV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecydowałeś się na plazmę to polecam:

LG 42PQ200 lub Samsunga 42B450.

Nie są to modele FullHD ale ta rozdzielczośc szczerze mówiąc jest to tylko dobry chwyt reklamowy bo i tak nikt w tej rozdzielczości nie nadaje. FullHD wykorzystasz dopiero jak podłączysz sobie BlueRay'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mając kablówkę nawet najlepszy LCD nie da Ci ładnego obrazu

Pozwól nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.Mam LCD Sharp FHD,sygnał kabel Vectra (cyfrowy) i obraz ż y l e t a.:P.Koledze oczekującemu porad,proponuję zajrzeć na forum HDTV i tam znajdzie odpowiedż na swoje wątpliwości,ja w ubiegłym roku przed zakupem TV też miałem różne rozterki i tam znalazłem odpowiedzi na większość swoich wątpliwości.pozdrawiam.http://hdtv.com.pl/forum/index.php

Edytowane przez Andrzej70GK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadac sie nie bede, bo wszystko ma swoje plusy i minusy, poza tym sa madrzejsi ode mnie w tym temacie... Ale chcialem sie zapytac o cos innego...

Jak ja kupowalem LCD fullHD na topie byly 100Hz. Potem Sony wystrzelil z 200Hz, a teraz Samsung (chyba) wypalil z 600Hz... To sa po prostu chwyty marketingowe i przesciganie sie w cyferkach, czy rzeczywiscie moj roczny TV to dzisiaj zlom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie oznacza że 100 hz jest 6 razy gorsze od 600 hz ale jakieś drobne różnice w skalowaniu obrazu będą na korzyść tych nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane na innym forum.

o ile się orientuje to ludzkie oko daje rade ok. 70hz czyli 70razy na sekunde, a także zależy od przetwarzania mozgu wiec czlowiekowi nie zrobi roznicy miedzy 100hz a 600hz, ale reklama dzwignia handlu

 

Nikt nie nadaje w takim trybie, ale układ elektroniczny telewizora może sztucznie zwiększyć ilość wyświetlanych ramek (półobrazów) na sekundę. Np. telewizor odbiera sygnał z anteny z częstotliwością 50 Hz i pomiędzy każde dwie ramki (półobrazy) dodaje jedną dodatkowa pośrednią ramkę (półobraz) wygenerowaną przez układ elektroniczny. I w ten sposób z 50 ramek na sekundę robi się 100.

Na jakimś portalu przetestowali Panasonica z technologią 600 Hz i niezauważyli różnicy w stosunku do 100 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i własnie zakupiłem plazmę 42 cale LG model PG200. Jest to telewizor 100Hz i jak dla mnie daje bardzo ładny obraz. Zobaczymy jak bedzie. Dziekuję wszystkim za pomoc.

Pzodrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu :)

Kupiłem LCD full HD Sony 40 i chciałem ogladnąć coś w HD a ze nie mam odtwarzacza blue ray tylko zwykłe DVD to znalazłem płyty HDDVD i tu pytanie czy to bedzie to samo co płyta blue i czy to bedzie szlo na zwykłym dvd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta HDdvd to podobna technologicznie plyta, do ktorej zapisu/ odczytu niezbedny laser niebieski. Wiec:

 

 

Plyta HD-DVD to "prawie" to samo co Blue-ray, tyle ze nie tak spopularyzowany co ten drugi format.

Plyta HD-DVD wymaga odpowiedniego napetu, wiec na zwyklym dvd nie zadziala. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos doswiadczenia z TV LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjarał mi się TV w małym pokoiku. Miałem tam jeszcze stary CRT. jutro planuję wyskoczyć do miasta i coś kupić. Interesuje mnie tak około 20'' - 22''. No i żeby mógł też być podłączony jako monitor do PC (może kiedyś w przyszłości).

Nie potrzebuję żeby miał jakieś wodotryski HiperFullHD, czy 600 tryliardów pixeli lub kolorów. Chciałbym żeby było dobry i tani :) Jaką markę możecie polecić, tak żeby grubo ponad 1k PLN na to nie wydać :?: Na alledrogo wybrałem sobie LG który spełnia moje wymagania. Monitor też mam LCD LG i jestem zadowolony. Ale takich rzeczy jak TV wysyłkowo nie będę kupował :640:

W saloonie mam dużego LCD Panasonica i nie jestem z niego do końca zadowolony.. (długi czas reakcji - włączanie, wyłączanie, przełącznie programów)

 

Z góry dzięki za rzeczowe odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos doswiadczenia z TV LED

 

Ja takie że czekam aż stanieją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy nie odkopuj kotletów i nie rób OT w OT :P Bo będzie :ban?:

 

dzięki za rzeczowe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to kotlet:p Polski jak coś odgrzał ale i tak tylko 5 miechów więc to malutki kotlecik. Ale ok ok już będę uważał na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności