Skocz do zawartości
Kuczi

Dyskusje na temat wyboru TV (Plazma, LCD, OLED, CRT)

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze na marginesie to musze was powiadomic ze plazmy sa produkowane i napewno beda

 

Nie będę z Tobą spekulował bo by wyszło z 10 stron ale akurat też mam kolegę w zaprzyjaźnionej sieci sklepów AGD RTV i uwierz mi że nie będą to tylko kwesta czasu. Jak u niego plazma stoi pól roku podczas gdy w tym czasie sprzedaje 1000 LCD. Jaka logika produkować Plazmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

O tym ze plazmy sa nie opłacalne w produkcji,a lcd coraz lepsze dlatego maja byc przestać produkowane słyszałem ponad rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaltcz3w

Nie lepiej 50 cali kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej 50 cali kupić ?

Kwestia wielkosci to nie wszystko a w znacznej mierze zalezy od pomieszczenia w ktorym postawisz swoj TV nie ma sensu kupowac 50 do malego pomieszczenia w ktorym bedziesz siedziec 2 metry od niej nie ma efektu a oczy sie mecza przez co tracisz przyjemnosc z ogladania. Ja mam 40 Samsunga zastanawialem sie nad kupnem 50ki teraz wiem ze na pewno dobrze zrobilem kupujac 40 bo ten drugi byly za duzy wiec Kuczlaw tez pewnie bierze to pod uwage i dlatego pyta o 42 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego pyta o 42

 

Dokładnie :) oglądał będę z ok 4 metrów lub 3, zależy czy będę siedział czy leżał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę z Tobą spekulował bo by wyszło z 10 stron ale akurat też mam kolegę w zaprzyjaźnionej sieci sklepów AGD RTV i uwierz mi że nie będą to tylko kwesta czasu. Jak u niego plazma stoi pól roku podczas gdy w tym czasie sprzedaje 1000 LCD. Jaka logika produkować Plazmy ?

 

spoko ja tez nie ide na udry. Ale mysle plazmy beda produkowane dla ludzi ktorzy wiedza czego chca , chyba ze wymysla jakas inna technologie ktora pobije plazmy na leb, bo co do LCD to jeszcze duzo im brakuje.

 

kulczaw to dla ciebie http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php

 

plastikbiker , miales okazje byc u mnie i widziles jak to u mnie wyglada. i powiem ci ze jeseli chodzi o moj standard pokoju to 50" spokojnie i nie bylo by zadnego meczenia wzroku. No ale coz , 42" pojdzie z czasem do sypialni he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Zibi u Ciebie jest wiele mozliwosci ustawienia takze ze zpokojem 50 wejdzie i bedzie OK bo mozesz nieco zadysponowac odlegloscia od niego.

Co do namawiania Kuczlawa na LCD nie widze potrzeby chyba umie sam za siebie decydowac chce plazme i tyle chce 42 i koniec. Sprecyzowal co potrzebuje wiec doradzcie mu co warto kupic w tym zakresie.

Zibi widzialem ze Ty tam pioniera zdaje sie miales i calkiem przyjemnie wygladal a jak sprawuje sie na co dzien moze ten bylby warty uwagi.

PS to tam potem w tej sypialni bedzie goraco z takim ekranem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Super poradnik :)

 

Co do namawiania Kuczlawa na LCD nie widze potrzeby chyba umie sam za siebie decydowac chce plazme i tyle chce 42 i koniec. Sprecyzowal co potrzebuje wiec doradzcie mu co warto kupic w tym zakresie.

 

I do ok 5000 pln :) a nie jak ktoś chciał mi polecić pionka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tylko propozycja taka moja z zycia wzieta, kazdy zrobi jak uwaza i kupi to co mu sie podoba. Poradnik wyszukany z neta , ale zeby go znalezc to szperalem ostro musze przyznac. Napisalem ze propozycja z zycia wzieta, bo musze wam powiedziec ze zawsze kur...... wszystko kupywalem podwojnie (dobrze ze w tej anglii jest opcja ze zwrotem towaru w ciagu 28 dni, i przyjmuja bez dyskusji). wiec sie juz nauczylem ze jak cos kupic to kupic raz a dobrze i napewno bedzie sluzylo dlugo. Jak kiedys kupywalem DVD z mozliwoscia nagrywania i twardym dyskiem, to kolesie ze sklepu jak mnie widzieli to spierdzielali, he he. Zaczelo sie od samsunga, za dwa tygodnie oddany , no bo jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia, kasa doplacona i wziete JVC, za tydzien z powrotem do sklepu, no i poszla konkretna kasa i nabylem Sony ktore juz mi sluzy jakies 3 latka bez zarzutow, i nie mam prawa na niego narzekac. Powiem wam ze to jeden z kilku takich moich zakupow, wiec jak sie cos kupuje dla siebie to warto sie nad zakupem naprawde zastanowic. czasem warto dolozyc i miec spokuj, a znajac zycie to jak juz kulczaw kupisz to dopiero sie zacznie zabawa. pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest nowy ten poradnik, ale do az takich starych on nie nalezy, z tego co sie orietuje to cza reakcji monitora LCD a telewizora LCD jest calkiem inaczej obliczany , nawet mialem gdzies do tego stronke - jak znajde to wrzuce. A co do tych telewizorow laserowych no to ci powiem marewel ze sam czekam z niecierpliwoscia, i chce zobaczyc jak to funkcjonuje. pewnie zeby wyszlo w pelnej wersji na rynek sprzedazy to bedziemy musieli pczekac jeszcze troche czasu. Ale bardzo ciekawa opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy potrzebuję pomocy gdyż noszę się z zamiarem zakupienia telewizora. Szukam takiego 32-38 cali do kwoty około 2200zł. Podczas zakupu na co trzeba patrzec bo na tych nie bardzo sie znam?? Kontrast to chyba najlepiej żeby miał jak największy 50000:1 wystarczy?? Chciałbym mieć ładny obraz zarówno do ogladania jak i do pogrania na PS2. A może jakaś plazma zamiast LCD?? Tylko że wtedy kwota by troszke wzrosła.

Pozdrawiam

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jakaś plazma zamiast LCD?? Tylko że wtedy kwota by troszke wzrosła.

 

Mylisz się, z dobrymi parametrami LCD jest droższy niż dobra plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jedyny rozsadny wybor to LG 37lg5000.

sam szukalem i nie ma sie co rozpisywac, tylko trzeba kupowac :P

 

p.s.

 

tak posiadam ten model :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tomku a jak obraz na nim?? Mój kolega ma telewizor LG tylko kontarst 15000:1 to nie wyglada to za pieknie, a krótko mówiac mi sie nie podoba:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tylko LCD cię interesuje?? Bo za tą cenę spokojnie można wyrwać Panasa plazme - 37 cali model PV80.

 

Ps. No może nie 2200 ale 2400 klik

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się temat to i napisze co kupiłem :)

A więc zakupiłem >> http://www.audiostrefa.pl/product_info.php?products_id=3299 , użytkuje go od zimy 2008/2009 w pokoju 20-to metrowym i jest... za mały !!! :D Teraz to bym kupił minimum 46 cali :)

No i rachunek za prąd trochę wyższy, podwyżka była czy to te 400W :D sam nie wiem :-P

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3842

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, radzę się co lepsze plazma czy LCD. Bo ejstem otwarty na propozycje bo poprostu nie za bardzo sie na tym znam. Podobno plazma pobiera znacznie więcej prądu i ma krótszą zywotność. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie? Jaki masz sygnał telewizyjny: kablówka czy satelita?

Mając kablówkę nawet najlepszy LCD nie da Ci ładnego obrazu. Dlatego to tego rozwiązania polecam PDP.

Co to kontrastów to liczy się kontrast statyczny a wszyscy podają w reklamówkach dynamiczny dlatego teraz wartości sięgają nawet kilku milionów ( Panasonic :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności