Skocz do zawartości
christodevillo

Miska olejowa - niezidtyfikowany czujnik - prosze o pomoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z gory dziekuje za podpowiedz.

 

Autko to 2003 1.8T AWM wersja USA, kombi w standardzie. Wczoraj w czasie wymiany oleju zauwazylem w misce olejowej po stronie kierowcy gniazdo czujnika (???) do ktorego nie jest podlaczony zadny kabel (sruba do spuszczania oleju jest po stronie pasazera). W okolicy zadnych wolnych kabli nie ma, VAG jest czysty, zadnych komunikatow czy kontrolek na desce. Wczesniej na to nie zwrocilem uwagi.

 

Wiem ze tutaj VW zaklada grzalki oleju (w zimnych klimatach) - czy to jest grzalka czy czujnik?

 

Dzieki z gory za podpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas fotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakas fotka?

 

niestety nie mam. czy w misce na samym dole powinny byc jakies czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yanio

Witaj Wojtku. Bardzo możliwe że może to być element grzałki. Przez trzy lata bylem na Alasce i właściwie każdy samochód miał ogrzewana miskę olejową i wiszący kabel którym w zimie można było podgrzewać samochód lub ładować akumulatorów. Nie sądzę że to czujnik ponieważ Vw zawsze wstawiał czujniki oleju w innych miejscach. Przecież działają one pod wpływem ciśnienia dlatego mogą być wbudowane w różnych miejscach silnika aby móc wskazywać spadek poziomu oleju. Jednak nie zarzekam sie ponieważ nigdy nie miałem takiego silnika (w tej wersji).Wiesz co zaintrygował mnie twój silnik i zajrzałem do książki. Zauważyłem że w silniku AEB w miejscu o którym piszesz występował przewód powrotny oleju od turbosprężarki. Może twoja miska ma w tym miejscu zaślepkę? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co zaintrygował mnie twój silnik i zajrzałem do książki. Zauważyłem że w silniku AEB w miejscu o którym piszesz występował przewód powrotny oleju od turbosprężarki. Może twoja miska ma w tym miejscu zaślepkę? Pozdrawiam

 

 

Czesc i dzieki!

Przewod powrotny do turbo jest po prawej stronie nad korkiem (sruba) oleju. To jest po lewej stronie, na samym spodzie - zalaczam zdjecie z eBay'a - to to okragle na dole. Wlasnie znalazlem ze to czujnik poziomu oleju ale u mnie nie jest podlaczony do niego zadny kabel - dziwne.

2cbf_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yanio

Myślę że to nic takiego. Vw jest bardzo wygodnym konstruktorem więc nie utrudnia sobie życia produkując czasami takie ciekawostki:) które maja pasować do różnych modeli samochodów.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

zastanawiam się tylko czy paski na rynek USA nie miały tego czujnika poziomu oleju czy ktoś celowo go wywalił. w takim razie gdzieś powinna być wiązka od tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzisz - miska jest, czujnik poziomu oleju jest a wiazki nie ma.... ;) - czy ktos wie dokad ta wiazka prowadzi i i czy moze to jest po prostu opcjonalny sensor? VAG jest czysty i nie wykazuje zadnych bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

jak nie ma kostki w wiązce przewodów to miska może być od innego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Otóż dziś byłem z moim autem na wymianie rozrządu i okazało się że w misce olejowej jest czujnik ale nie połączony z niczym. Przeszukaliśmy z mechanikiem auto i nigdzie nie znaleźliśmy wtyczki. Licznik oraz Vag nie wskazują żadnego błędu. Gdzie mogę szukać tej wtyczki lub czy może w tym aucie nie było czujnika standardowo? Auto Passat B5 1,9 TDI 110KM AFN 1997r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Otóż dziś byłem z moim autem na wymianie rozrządu i okazało się że w misce olejowej jest czujnik ale nie połączony z niczym. Przeszukaliśmy z mechanikiem auto i nigdzie nie znaleźliśmy wtyczki. Licznik oraz Vag nie wskazują żadnego błędu. Gdzie mogę szukać tej wtyczki lub czy może w tym aucie nie było czujnika standardowo? Auto Passat B5 1,9 TDI 110KM AFN 1997r.
raczej masz miskę od czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest po prostu czujnik poziomu oleju-jesli masz pełny fis to wtedy jest on podłączony-przynajmniej tak było w audi a4 b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to sa wersje miski oleju z czujnikiem i bez, moze ktos po prostu zamontowal z czujnikiem a miala byc bez kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu miska jest zmieniona i w miejscu czujnika nie ma zaslepki tylko pozostal czujnik vag nie pokazuje bledu bo orginalnie pewnie nie masz tego czujnika wiec nie masz sie co martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności