Skocz do zawartości
StaruchPl

Bagażnik dachowy do sedana B6

Rekomendowane odpowiedzi

np taki który montujesz na hak
a jak się nie ma haka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak się nie ma haka?

 

to np taki Thule FreeWay 968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :manga

 

Widzę ze posiadasz B6 ,,,mam zapytanie odnośnie uchwytów na dach do mojego sedana , moze ty mi od powiesz na ten temat.

Mianowicie zakupiłem Thule kit 754 i wszytko jest fajnie pięknie , trzyma się solidnie ale wczoraj dopiero zauważyłem ze w ramie drzwi przy samym dachy jest zaslepka/srobka i nie wiem po co i do czego ona slurzy ??:diablica

Masz moze jakas wiedzę na ten temat ??

Arti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręca się plastikową zaślepkę i wchodzi tam cycek z blachy który jest w łapie stopy 754. Pomaga to ustalić dokładnie pozycję w której ma być stopa.

Zresztą inaczej nie zamontujesz tego, chyba że uszkodzisz stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje bagażnika dachowego. Będzie używany 2-3x w roku do przewozu dłuższych elementów czy możecie coś doradzić taniego, ale zdatnego do użytku ? Wiem, że temat już taki był i raczej polecane jest Thule, ale jak się użyje 2x w roku to nie ma sensu chyba tyle kasy dawać?

 

Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3930381415 co myślicie?

Dodatkowo ten sam model na stronie producenta/dystrybutora http://amos.auto.pl/bagazniki/volkswagen/passat/2048/b6-sedan.html#page

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. plt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ mam okazję kupić oryginalny bagażnik od znajomego w dobrej cenie. Mam pytanie do kolegów, którzy taki mają: czy hałas jest też duży gdy zamontowane są uchwyty rowerowe. Niektórzy producenci zastrzegają sobie w opisach, iż hałas jest większy gdy na samochodzie są same belki bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi polecić jakiś bagażnik dachowy do sedana? wymogi ma być jak najcichszy (w połączeniu z boxem) i możliwie najtańszy - będzie używany tylko 1-2 razy do roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem belki aluminiowe Atera- świetnie się spisują. Udało mi się znaleźć używane w dobrym stanie i co najważniejsze w dobrej cenie. Też je używam sporadycznie, dlatego wydatek ok. 700 zł za nowe to sporo.

Są ciche, przystosowane do jednego modelu- więc idealnie pasują... Co do boxu to się nie wypowiem bo przewoże na nich rowery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy do bagażnika THULE można zainstalować uchwyt rowerowy innej firmy czy musi być dedykowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jeśli tylko uchwyty wejdą w rant belki. Ja montowałem uchwyty Atery do belek Thule i działało wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam belki thule wingbar i zastanawiam sie czy przyczepię rowerowy mont blanc barracuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile B7 ma inne mocowanie, ale mam kilka pytań:

 

Czy ktoś z was korzysta ktoś z innego bagażnika bazowego niż Thule albo VW (Mont Blanc, Cruz)? Czy możecie coś polecić fajnego z odrobinę niższej półki ale cichego i alu?

 

Czy spotkał się ktoś z przypadkiem, że inny bagażnik niż Thule był powodem wgniecenia dachu/ramy drzwi przy montażu?

Zastanawiałem się nad doborem stopek MontBlanc (model 5002) do moich belek ze starego samochodu, niestety belki są na długość "na styk" i stopka nie do końca idealnie płasko opiera się na dachu. Sprzedawca widząc laika przekonywał mnie, że "volkswageny panie to z papieru są robione i ino Thule się nadaje".

 

Poza tym znalazłem jeszcze takie rozwiązania:

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-c...771440124.html

http://allegro.pl/bagaznik-alu-mont-...614689115.html

(ten ostatni ma dokładnie takie stopy jak oglądałem do moich belek).

Ktoś tego używa może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat stary ale nie chce otwierać nowego więc odkopie ten :)

Właśnie stoję przed zakupem bagażnika dachowego do swojego passata kombi zacząłem rozważać WHISBAR RAIL BAR lub INTERPACK QUIET 15 i szukam informacji/opinii od użytkowników tych belek.

 

Czy jak zamontuje na nie boxa dachowego to nie oprze się o płetwę dachową ?

 

Ma może ktoś zdjęcia jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności