Skocz do zawartości
wazel

Czujnik G62/G2, błąd 01039

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie 1.6 AHL przy wiązce od czujnika temperatury mam luźny kabel zakończony żeńską wsuwką gdzie on powinien być podłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam - u mnie występuje identyczny, niepodłączony kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zakładając kolejnego tematu pozwolę sobie opisać mój problem tutaj.

Mój passat 1.9 130km ma dziwny problem z obrotami. Gdy silnik złapie trochę temperatury nieznacznie ok.+200 łapie więcej obrotów po jakimś czasie one schodzą do normy robiąc chwilowy postój gdy uruchamiam go ponownie do przy włączaniu silnika obroty wskoczą do 2500 ale od razu spadają ( tak jak by ktoś mu wdepnął gaz przy odpalaniu).

Druga sprawa tyczy się braku mocy przy mocniejszym przyciśnięciu go do ok 2700 ob. bądź gdy się nagrzeje. Problem ten ustępuje gdy zgaszę i odpalę go na nowo. Podejrzewam że to czujnik halla ale mechanik mówi że żadnych błędów na kompie nie widzi. Uprzedzam odp. związane z turbina gdyż byłem niedawno u turbinowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do Was zasadnicze pytanie dotyczące tego czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

Mianowicie przyszedł czas na jego wymianę bo pokazuje klasyczny błąd zwarcia itp, czasami na jałowym podkręci obroty o 200. Kontrolka świec żarowych świeci się ok 15sek dłużej niż powinna. Czasami wszystko działa ok i nie ma się do czego przyczepić. VAG wykazał błąd czujnika G2/G62. I tu zaczyna się moja rozterka. Wymieniałem go jakieś 5 lat temu i założyłem zielony czyli taki sam jak był poprzednio. Wczoraj też chciałem zakupić zielony ale dla pewności zerknąłem pod maskę i widzę, że czujnik ma wtyczkę niebieską. To by sugerowało, że oryginalnie był tam niebieski czujnik. To tak na logikę bo pewności nie mam. Czy może mi ktoś wyjaśnić czy jest jakaś różnica pomiędzy czujnikiem niebieskim i zielonym? Gwoli ścisłości dwa numery ktore mam czyli 059 919 501 oraz 059 919 501A posiadają ten sam 4 pioniowy kwadratowy kontektor więc podejdzie jeden i drugi. Jak dotąd od kupna auta (8 lat) zawsze był ten zielony ale zastanawia mnie czy nie powinien być niebieski skoro taki jest konektor. Proszę o jakieś sugestię w celu rozwiania wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odgrzeję kotleta 

Czy błąd 18027 - przekaźnik świec żarowych-przerwa/zwarcie do masy brak osprzętu/ nie związany ze sprzętem - Błąd sporadyczny

może powodować czujnik temperatury ?

Dodam że kiedy zrobiło się koło - 1 odpala za drugim razem i przez chwilę telepie silnikiem , dodatkowo kiedy nagrzeję się dobrze załącza się wentylator od klimy dość często .

Przy nagrzanym silniku na vag-u pokazuję temp 88-89 stopni , sprawdzę jeszcze jutro rano przed odpaleniem jaką temp pokazuje na vag

Czy faktycznie może to być wina przekaźnika świec ?

Dziś rano przed uruchomieniem sprawdziłem temp na vag pokazywało 1.8 przy temp otoczenia 1 stopień

Edytowane przez Slawioster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności