Skocz do zawartości
wazel

Czujnik G62/G2, błąd 01039

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lokalizacja tego czujnika w b5 1.8t fl jest taka sama?

Bo wydaje mi sie ze u mnie jest on z prawej strony silnika z przodu pod alternatorem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego vice miałem ten sam problem. Wskazówka pokazywała 90 stopni. Po wymianie czujnika na oryginalny ale używany wymontowany z rozbitka wskazanie jest również 90 stopni i błąd już więcej się nie pojawił. Przed tym zamontowałem dwa inne nowe czujniki ale niestety temperatura skakała na desce od zera do 90 stopni nawet po wymianie termostatu. Dodam że za nowy czujnik w ASO chcieli 139 zł. Innym wyjściem jest wziąć i przeczyścić styki w czujniku i wtyczce, może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś wskazówki ?
Czujnik temp. płynu chłodniczego jest podwójny (dwa niezależne w jednym) - G62/G2 .

Błąd 01039, który zarejestrował sterownik silnika spowodowany jest "częścią" G2 tego czujnika, odpowiedzialną za przekazanie info o temperaturze, sterownikowi silnika.

Nie szukaj złego wskazania na liczniku, za to odpowiedzialna jest część G62, której to awarii nie zgłasza sterownik. Nawiasem mówiąc taki błąd widoczny będzie tylko w sterowniku licznika(Instruments)

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przez ten błąd spalanie nie wzrasta i jest to tylko informacja w sterowniku, dobrze rozumiem ?
... |'/&*+!'

Skoro G2 podaje błędne info(załóżmy, że o temp. płynu 5st. C, a prawdziwa, to 90st ) do sterownika silnika, to ten z kolei może obliczyć/oblicza zbyt dużą dawkę paliwa, dostarczanego do cylindrów przez pompowtryskiwacze;(właśnie taką, jaką powinien przy 5 stopniach C temp. płynu.

Sterownik błędem 01039 informuje Cię o awarii, właśnie czujnika G2.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w tytule - SPRZEDAM oryginalny czujnik temperatury (używany jeden rok, egzemplarz z ASO) - cena 40zł. 100% sprawny (zakładałem go i sprawdzałem). nr części to 059 919 501. w razie pytań - pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik temp. płynu chłodniczego jest podwójny (dwa niezależne w jednym) - G62/G2 .

Błąd 01039, który zarejestrował sterownik silnika spowodowany jest "częścią" G2 tego czujnika, odpowiedzialną za przekazanie info o temperaturze, sterownikowi silnika.

Nie szukaj złego wskazania na liczniku, za to odpowiedzialna jest część G62, której to awarii nie zgłasza sterownik. Nawiasem mówiąc taki błąd widoczny będzie tylko w sterowniku licznika(Instruments)

 

Przepraszam za odgrzanie kotleta, ale uważam G62 daje info do sterownika silnika a G2 informacje na wskaźnik temp. deski rozdzielczej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną ciągle padającego czujnika temp. Każdy czujnik, czy to oryginał czy podróba wytrzyma 2-3 miesiące i pada. Wymienione na tą chwile 6 czujników w tym 2 oryginały za niemałe $ i cały czas problem. Błędów brak. Czujniki poprostu ,,wypalają,, się. Teraz założony czujnik (nie oryginał) niecały miesiąc i na blacie 90 a na Vag 74, rano na zimnym czujniku temp. między kanałami pokazuje 15 stopni różnicy, jeszcze 2 tygodnie i będzie pokazywać przymrozki :hyhy. Co to może być że czujniki siadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele podróbek orginału , które są nie do odróżnienia , jeśli kupowałeś w ASO spróbój kupić w innym ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze odkopuje ale trudna sprawa z moim b5 fl 2.0 a więc kupiłem go i nie pokazuje mi temp na blacie, błąd na vagu, g2 awaria czujnika błąd sporadyczne wiec wymieniłem czujnik na febi i niema poprawy, na kompie rośnie temp dobrze jedynie nic nie pokazuje na liczniku, test zrobiłem licznik sprawny, próbować z innymi czujnikami? Kostka czysta przegladana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewrzyj kable i zobacz czy pójdzie do góry na blacie. Wtedy będzie widać czy kable całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduje się dokładnie Czujnik temperatury cieczy chłodzącej (g62) w 2.0l AZM z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko (mam nadzieję, że jeszcze ktoś jeździ B5),

Wskaźnik temperatury na desce, czasami po kilku km się podnosi, czasami pokazuję 90 stopni, żeby po sekundzie spaść do 0, czasami po kilkunastu km pokazuje 0, jednym słowem robi co chce. Zdarza się, że po wyłączeniu samochodu i kilkukrotnym włączeniu zapłonu, wskazówka się podnosi.

Co sprawdziłem:

- gdy zegar pokazuje 90 stopni, climatronic na kanale 23 pokazuje ok. 34 stopnie, przy włączonej klimie jest mniej.

- VAG - w silniku, temperatura cieczy pomiędzy 30 - 40 stopni, kiedy w instrumentach jest np. 90 (pokrywa się to ze wskazaniem na desce, tj. jeżeli na desce jest 90 to w VAGu też, jeżeli na desce wskazówka leży to VAG pokazuje koło 30-40)

- gdy ruszyła wskazówka temperatury zatrzymałem samochód, sprawdziłem górny wąż od chłodnicy, zimny. Po przejechaniu kilkunastu km sprawdziłem go raz jeszcze - gorący. Czyli termostat ok?

- VAG nie pokazuje błędu czujnika ani w Engine ani w instruments.

 

Czy to może być awaria czujnika, mimo, że VAG tego nie pokazuje? Mam jeszcze jeden objaw i się zastanawiam czy to może być przez to. Obroty na jałowym, minimalnie drgają, dokładnie jak pokazuje VAG zmieniają się co sekunde z 863 na 883, czyli o 20. Jest to minimalnie odczuwalne ale wkurzające. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie takie pytanko (mam nadzieję, że jeszcze ktoś jeździ B5),

Wskaźnik temperatury na desce, czasami po kilku km się podnosi, czasami pokazuję 90 stopni, żeby po sekundzie spaść do 0, czasami po kilkunastu km pokazuje 0, jednym słowem robi co chce. Zdarza się, że po wyłączeniu samochodu i kilkukrotnym włączeniu zapłonu, wskazówka się podnosi.

?

Miałem takie objawy przy uszkodzonym czujniku cieczy silnika. Jeździłem do czasu, aż wskazówka nie poruszała się wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem takie objawy przy uszkodzonym czujniku cieczy silnika. Jeździłem do czasu, aż wskazówka nie poruszała się wcale.

 

 

To jest ten, o którym jest ten temat, czyli G62 czy jeszcze jakiś inny? Dodam, że po kilku godzinach postoju, przy odpalaniu obroty lecą do 1200 na chwilę. Dziwi mnie tylko brak błędu. Ktoś się orientuje jakie są ceny obecnie w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Samochód się nagrzewa wskazówka idzie do 90 stopni albo nie raz nawet nie dojdzie po czym jak mu odbije może to być zaraz a może być po 20km wskazówka opada i podnosi o jedną kreskę, o dwie kreski i opadnie albo się waha tak jakby mówiła sama do siebie : "isć do góry czy nie, a ide do góry, a jednak nie" po prostu tak jakby wskaźnik żył własnym życiem. Czujników już wymieniłem 3. Oczywiście używki oryginalne bo mam ich pod dostatkiem. Ale zazwyczaj po wymianie mam spokój na 2-3 miesiące i znów to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aso zoastaje ceny okolo 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto sprawdzić kable? Albo zegary inne podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zegarów to myślałem ale zrezygnowałem ponieważ jeżeli by występował ten sam problem po podłączeniu czujnika następnego to była by wina raczej zegara a tutaj jest spokój na kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujników już wymieniłem 3. Oczywiście używki oryginalne bo mam ich pod dostatkiem. Ale zazwyczaj po wymianie mam spokój na 2-3 miesiące i znów to samo.

Przepraszam za pytanie. Czy przypadkiem nie wymieniałeś czujnika temp. cieczy silnika w miejscu czujnika cieczy wentylatora [lewy] ?

Gdyby tak się stało, to lewy wentylator elektryczny pracowałby cały czas na wysokich obrotach.

Otwory i sposób mocowania są takie same.

Edyt:

z tym, że czujnik temp. cieczy silnika ze wskazówką na zegarze znajduje się na bloku silnika, a czujnik wentylatora znajduje się na chłodnicy lub na dolnym wężu gumowym przy chłodnicy.

 

Ja tak się raz pomyliłem.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne miejsca. Może masz pecha do tych czujników ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności