Skocz do zawartości
Gość Aro23

Dziwne zachowanie padału hamulca...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na twoim miesjcu Wojtip to pojechałbym na jakąś piaszczystą drogę i w bezpiecznych warunkach dla otoczenia, rozpędziłbym się i ostro zahamował na krótkim odcinku, tak aby koła zblokowały ale żeby ślady przedniej i tylnej osi się nie nałożyły. I będziesz wiedział czy tył hamuje

Tak właśnie zrobiłem no i chyba nie hamuje tył albo słabo przód hamuje ABS właśnie działa.

Chyba podjadę sobie do mechaniora na kompa i przetestuje ten ABS

a tak z ciekawości zapytałem w sklepie ile może kosztować sterownik i pompa i gość mnie zszokował jak mi podał cenę jakieś 2tyś zł z hakiem. Kosmos

No to świetnie.

A normalnie ta pompa jak u was chodzi (głośno czy cicho?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

ja to już nie wiem czy u mnie ta pompa ABS-u chodzi czy nie :639:

ABS generalnie nie działa, że niby to czujniki siedzą na prawej stronie. Ale nie chcę pompować kasy w ABS skoro całkiem nieźle sobię radzę bez niego :611: . Najgorsze to jest to, że w porównaniu z innymi samochodami pedał hamulca zachowuje się "dziwnie". A już wogóle nie wiem co może być przyczyną, że auto wariuje z obrotami silnika przy wciśniętym hamulcu. Nie wiem co może być tego przyczyną?? Tak sobie myślę, że to musi być coś z elektroniką ale jak jedno ma się do drugiego? POMOCY drodzy użytkownicy VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie stalem sie posiadaczem Passata B4 1,9TDI(1Z) i mam dokladnie taki sam objaw jak kolega Aro23. Na postoju wciskam pedal gazu lapie jekies 2k obr/min wciskam pedal hamulca i obroty spadaja do ok. 1k obr/min. Wlasciwie test wynikl z lektury tego forum. Nie znalazlem nigdzie na to wyjasnienia. We wtorek jade obadac cisnienie oleju w ASO Skody postaram sie cos dowiedziec.

 

P.S.

Wlasnie opowiedzilem o problemie w pracy. Znalazl sie gosc ktory mial to samo w Polonezie. Przyczyna bylo uszkodzone serwo, pekla jakas membrama czy cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawa

dokładnie rozwalona membrama miałem tak w reno19 zgazowanym .zanim kupicie nowe serwo to rozbierzcie to stare trzeba ta puche otworzyc ja miałem tylko zsunieta membrame z tłoczyska naciagniecie gumy i po problemie

_______________

passat b4 2.0 gl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

mhyjek jak się czegoś dowiesz konkretnego to bardzo chętnie dowiedziałbym się co i jak. Ewentualnie ile kosztuje naprawa (o ile się da). Pozdrawiam i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem powoduje nieszczelny kruciec pompy serwa. Jest obluzowany, caly sie rusza na wszyskie strony co powoduje nieszczelnosc. Zapewnino mnie ze wymiana tego pomoze. Pompa o ktora chodzi zamontowana jest po prawej stronie pompy wtryskowej nad filtrem oleju nieco powyzej wymiennika ciepla olej-ciecz. Kruciec wychodzi w srodku gornej pokrywy. Z tego co sie dowiedzialem to generalnie w takich przypadkach problemem jest zapowietrzanie - silnik dostaje "lewe" powietrze i najzwyczajniej sie dusi.

Dowiedzialem sie jak z kosztami naprawy - nowa pokrywa z krućcem - 175PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc naprawiłem sobie hamulce.

Tak jak pisałem pompa elektryczna nie wiem, dlaczego nie działa pojechałem na komputer do mechanika no i zaczął sprawdzać niestety próbował połączyć się z ABS, ale żaden z 5 programów nie chciał. Sprawdził mi cały samochodzik i wszystko jest ok. Powiedział mi także, że jeśli kontrolka mi się nie świeci to ABS jest sprawny i żeby szukać gdzie indziej.

1. Zakupiłem komplet nowych szczęk założyłem (BARDZO WAZNA ŻECZ TO ODPOWIEDNIO POZAKŁADAĆ WSZYSTKIE SPRĘŻYNKI)

2. Wymieniłem sobie płyn hamulcowy metodą przelania przez wszystkie odpowietrzniki

3. Wyregulowałem sobie reduktor siły hamowania (bardzo ważna sprawa potrafi być zapchany tak mówił mechanik)

4. Odpowietrzyłem układ (po wymianie płynu powietrza już nie było) metoda odpowietrzania tradycyjna (dwie osoby)

Efekt Hamulce jak brzytwa jestem w szoku.

A ta pompa elektryczna to sam nie wiem zakładałem nawet od kolegi cały sterownik ABS i też nie działała u niego także była cicho

Może to tylko tak jest w rocznikach do 1994 r, bo 1995 ma już inną

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)A ta pompa elektryczna to sam nie wiem zakładałem nawet od kolegi cały sterownik ABS i też nie działała u niego także była cicho

 

Odświeżam stary temat ale może warto...

 

No właśnie, jak to u Was jest z tą elektryczną pompką od ABSu?

Czytam różne wypowiedzi właścicieli B4, którzy często piszą że nie słychać u nich tych pompek. Czyżby wszyscy oni mieli mało skuteczne tylne hamulce, choćby nieświadomie?

 

 

Ja mam podobny problem - słabe tylne hamulce.

 

VAG wykazał co następuje:

sterownik 1H0 907 379D ABS TEVES 04 (czyli sterownik ABS leżący samotnie pod tylną kanapą)

 

532 Napięcie zasilania

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

1276 Pompa hydrauliczna ABS-V64

sygnał poza wartościami granicznymi

 

Instalacja elektryczna jest w porządku (połączenia, przekaźniki, bezpieczniki) ale pompka nie pracuje (oczywiście przy połączeniu "na krótko" - owszem).

 

Po podaniu +12V na odpowiedni styk rozpiętego złącza sterownika (zgodnie ze schematem) słychać załączenie przekaźnika i pompki elektrycznej.

 

Przekaźnik z nadrukiem 179 i odpowiedni bezpiecznik - wyjmowane, styki w porządku, brak nadpaleń - tak że tu wszystko OK.

 

Zasilanie sterownika ABS także wydaje się być w porządku, nie wiem skąd ten błąd 532...

 

Złącze na pompce jest 4-stykowe, skrajne styki to zasilanie a styki wewnętrzne są połączone z jakimś czujnikiem, prawdopodobnie ciśnieniowym (na schemacie instalacji elektrycznej nazwany jest G101 - Hydraulic Pump Sender nr 00794-3232), który widocznie jest zintegrowany z pompką.

 

Zgodnie ze schematem ten czujnik jest połączony ze sterownikiem ABS pod kanapą, i to dzięki niemu sterownik dostaje informację, że trzeba "dopompować" i uruchamia elektryczną pompkę, podobnie po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia wyłącza pompkę - to mój tok rozumowania...

 

Rezystancja czujnika (mierzona na tych wewnętrznych dwóch stykach) wynosi 29,5ohm. Podczas pracy pompy (na krótko) ta rezystancja szybko i chaotycznie "pływa" - od 2 do 30 ohm.

Co ciekawe po pracy pompki ("na krótko" podłączałem pompkę kilkakrotnie, w sumie łącznie mogła pracować pewno z pół minuty) ta rezystancja była niezmieniona...

Inny parametr elektryczny - indukcyjność czy pojemność raczej nie wchodzi tu w grę...

 

Może ktoś zmierzyć u siebie tą rezystancję?

raz - przed uruchomieniem silnika/zapłonu (przy rozładowanym ciśnieniu w układzie hamulcowym)

i drugi raz - już po zakończeniu pompowania przez pompkę.

 

Nie bardzo wiem co z tym można dalej zrobić?

 

Chyba spróbuję gdzieś dostać taki sterownik jak mój i zobaczę czy pompka zacznie się uruchamiać.

 

Schemat, na podstawie którego sprawdzałem instalację

Volkswagen Passat-Official Factory Repair Manual (Wiring Diagrams) 1995

http://volkswagen.msk.ru/electro/b4/b4_wd_1995.zip rozdział 13.

 

fotka elektrycznej pompki z allegro, taka jak u mnie...

 

490576122

Edytowane przez 12groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za odgrzebywanie starego tematu. Znalazłem ten, ponieważ dotyczy mojego problemu.

Regenerowałem sobie zaciski tylne w hamulcach tarczowych (w jednym hamulec awaryjny wogóle nie działał) i wymieniałem płyn. Podczas wymiany i odpowietrzania pedał hamulca był mocno deptany. I teraz pod silnym naciskiem stopy pedał powoli opada. Jest to objaw przepuszczającej pompy hamulcowej. Ale teraz czytając forum mam wątpliwości co do tego, czy to pompa hamulcowa jest winna czy pompa ABS? ABS u mnie działa, na śliskiej nawierzchni pulsuje pedał przy hamowaniu. Wiem, że są różne układy ABS - od lipca 1995 r. wprowadzono układ Teves 20 GI. U mnie właśnie taki jest. Nie mam akumulatora ciśnienia (takiej bańki) i elektroniczny układ sterowania jest zaraz przy zespole hydraulicznym (nie pod kanapą). Nie mam również mechanicznego korektora hamowania. Czy w takim przypadku po włączeniu zapłonu ma być słychać pompę ABS? U mnie jej nie słyszę. I tak sobie myślę, skoro nie ma akumulatora ciśnienia, to nie potrzeba, żeby pompa pracowała. Załącza się dopiero wtedy, gdy koła wpadają w poślizg i odciąga płyn od zacisków w stronę pompy, żeby je odblokować.

Moja wypowiedź jest trochę długa, ale może osoby znające się lepiej ode mnie rozstrzygną w końcu, czy na zapłonie ma być słyszalna praca pompy.

I co mam robić: regenerować pompę hamulcową, wymieniać ją, czy może przyczyna jest w pompie ABS? Czy regeneracja pompy hamulcowej razem z jej demontażem jest trudna? Jakie mogę napotkać niespodzianki? Z tego co patrzyłem to jest trudny dostęp, ale jakoś trzeba się za to zabrać.

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem otóz wróciłem własnie z trasy na której zauwazyłem dziwny objaw i mnie to strasznie niepokoi dlatego po przyjezdzie postanowiłem odrazu tu napisac i prosić o pomoc. Otóż po przejechaniu w deszczowo sniegowej drodze 100 km zaczeły sie problemu z hamulcami. kiedy stanąłem na poboczu i zacząłem szybko pulsacyjnie pedałować hamulec zrobił sie twardy to samo jak dojezdzam do skrzyzowania nacisne raz hamulec jest poprawie jest słabszy az w koncu 3 raz hamulec staje sie twardy i zachamowanie staje sie strasznie ciezkie co to moze byc .??? mam TDI 101 km b5 Fl 2002. prosze poradźcie chyba nie powinno tak byc ze jak na postoju pompuje hamulec pedał robi sie twardy a jak do przytrzymam to powoli opada w dół.. prosze podpowiedźcie co mam robic pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności