Skocz do zawartości
Gość DragonB2

passat silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki silnik benzynowy B2 mozna przerobic na gaz?

Nie. Mechanicznego wtrysku nie przerabia się na gaz. Na I/II generacji będzie chodzić do pierwszego wystrzału, IV generacji nie ma czym wysterować, III generacji która była by do tego typu wtrysku dobra już nie produkują. Można też przerobić wtrysk na elektroniczny (pompa paliwa, kolektor, czujniki, wiązka, komputer) i wrzucić sekwencję.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Mechanicznego wtrysku nie przerabia się na gaz.

U mnie wszystkie chodzą na gazie i nie mam problemów.Dwa mają wtrysk mechaniczny i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystkie chodzą na gazie i nie mam problemów.Dwa mają wtrysk mechaniczny i nic się nie dzieje.

Na benzynie też chodzą jak należy? Ile przejechałeś kilometrów od czasu założenia LPG? Bo w tych silnikach jest tak że jak będzie strzał gazu (a to tylko kwestia czasu) to gnie się klapa spiętrzająca przepływomierza i jest "po wszystkiemu".

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile przejechałeś kilometrów od czasu założenia LPG?

Pierwszy ,już niestety RiP jeździł na gazie 10 lat ,drugi jeździ już 8 lat a trzeci 7 lat. B3 zrobił na gazie u mnie ponad 130000 a ma przejechane 348tys. prawie. Z żadnym nie mam problemów. Jeżdżą na gazie i na Pb tak samo.Warunek:odpalanie na Pb i zawsze Pb w zbiorniku.Znam auta które po zamontowaniu gazu zapomniały jak smakuje benzyna.I to się niestety mści!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warunek:odpalanie na Pb i zawsze Pb w zbiorniku.Znam auta które po zamontowaniu gazu zapomniały jak smakuje benzyna.

Niestety 90% użytkowników zapomina że LPG jest paliwem ALTERNATYWNYM i zapomina co to jest benzyna.... Potem są takie a nie inne kwiatki. Dodam jeszcze że jeśli ktoś uprze się na II gen to trzeba pilnować stanu membran reduktora i przełączać na gaz jak reduktor ma te 30 stopni minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chszanek

Witam Serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Więc serdecznie witam wszystkich. Niedawno posiadałem się szczęśliwym posiadaczem passata B1 z 1976r. Poniżej parę zdjęć.

 

Otóż ten pojazd duuużo przeszedł... z tego co moje laickie oczy widzę. Aż smutno że ludzie taki ładny wehikuł tak zaniedbali... no ale, życie. Powoli będę chciał przywrócić jego świetność. Do tej pory zrobiłem najbardziej naglące naprawy, zrobiłem przegląd :) już jeżdżę nim, jest dobrze. Ale do rzeczy. Silnik nie jest oryginalny (zdjęcia poniżej). Chciałbym prosić kolegów o pomoc w rozszyfrowaniu gaźnika. Gaźnik to Solex 35 Posit.

Elementy które chciałbym zidentyfikować oznaczyłem numerkami. Bardzo bym prosił o pomoc i więcej informacji na temat silnika który jakiś as tam umieścił. Skrzynia jest 4 biegowa. Onczywiście już do wymiany ale jeszcze śmiga. Jak się taki gaźnik reguluje? Jak się reguluje skraplacz gazu...Silnik to podobno jakiś 1.8litra...

 

Jeszcze mam pytanie co do sprężyn zawieszenia, otóż ktoś obniżył ten pojazd...i haczę po wszystkich przeszkodach podwoziem. Jakie sprężyny mógłbym kupić i wymienić....?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Zjęcia są w albumie:

 

http://picasaweb.google.com/chszanek/PassatB176r?feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności