Jump to content
DAN82

Spalanie - Passat B2 1.6Benyna (75KM) 82'

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam pytanie do posiadaczy benzynakow....

Orientuje sie ktos jakie moze miec sredne spalane taki passacik ?

Mi wyszlo (a wlasciwie jszcze wychodzi{rezerwa}) mniej wiecej 9-10 litrow na 100km :/ nie wiem czy to normalne ?

Co moglbym zrobic by troche zmniejszyc to spalane ? o ile da rade... (nie mam ciezkiej nogi :) )

Czesc kolego, no ja mam zagazowanego passka z 86 roku ale pojemnosc 1.8 i pali mi takie ilosci jakie podales... ale gazu (cykl mieszany 2/3 trasa, 1/3 miasto). Czy to normalne to ciezko stwierdzic. Moze niech wypowiedza sie koledzy z wieksza wiedza techniczna :) pozdrawiam i zycze wytrwalosci w zmaganiach z samochodem (przyda sie)

Dan jesli jezdzisz tylko po miescie, albo ostro butujesz, to normalne....ale jesli w trasie przy rozsądnych predkosciach ci tyle pali to znaczy ze trzeba zajrzec i poustawiac go;)

na ~72L zrobil 749km... :) dzisiaj wyzionol...

z tych 749km jakies 400km to obwodnice i autostrada.... jechalem srednio 140km na EKONOMIZERZE pokazywalo 7-9L / 100km

reszta km to miejska jazda.

przed obiorem AUTKA u ojca bylismy u mechanika. ustawial tam cos przy gazniku sprawdzal wszystko itd.

140km/h? no to nie dziw sie :P

dla TD spalania:

90kph 4,7l/100

120 7/100

reszte dopowiedz sobie sam, mimo innych silnikow aerodynamika zostaje ta sama...

ale ekonomizer pokazywal mi co innego :)

Wlasnie ? na ile wierzyc temu EKONOMIZEROWI ? czy pokazuje on faktycznie SPALANIE czy tylko ta wskazowka tak sobie tam LATA ?

bo np jak jade 70-80km/h to ta biala super wskazowka pokazuje mi nawet 6-7l/100km

mimo innych silnikow aerodynamika zostaje ta sama.
musze sobie z przodu jakis PŁUG zamontowac w celu zmniejszenia OPORU powietrza naplywajacego od FRONTU :)

no to ci Dan raczej normalnie pali bo dosyc szybko smigasz...a gaznik jak sie smiga to masz wir w baku

jezdze tyle ile mozna... w miescie 50 60 poza 90 a na autostradzie 130 :) no i expresowa 110 :)

miałem kiedyś takiego spalał średnio 10 l :)

Ojcu przy 120/130 spalanie wyszł 8-9litra.

Panowie to jest gaznik... Dlaprzykladu derby kumpla 1.1 pali 6-7 litrow...

Wiec to Wasze spalanie wydajemi sie odpowiednie do tego silnika.

mam prawdopodobnie passata z właśnie takim silnikiem. Dokładnie niewiem ponieważ jest on zarejestrowany jako składak ;( więc do końca nic niewiadomo. Teraz na temat. Wszystko zależy od wyregulowania silniczka. Dla przykładu do tej pory średnie spalanie z 6 miesięcy (wszystko zapisywane, notowanie itp) wychodziło 10 litrów benzynki i mniej niechciało przy jak najbardziej mieszanej trasie. Ostatnio oddałem do warsztatu, obniżyli emisje CO2 i po wyjechaniu pali również 10 litrów ale GAZu i to przy prędkościach do 140-150 przez kilkadziesiąt km. Mniej więcej 3/5 trasa reszta miacho. Oczywiście znacznie czuć spadek mocy ale 20 zł na stówe jest :)

pali również 10 litrów ale GAZu i to przy prędkościach do 140-150 przez kilkadziesiąt km. Mniej więcej 3/5 trasa reszta miacho.

czyli norma dla 1.8 . jeśli chciał byś zachować "prawie" nominalną moc musiał by połknąć co najmniej 15 testowane :) mój też w dyszce sie mieści.

Cześć,

u mnie w b1 1,6 spalanie w mieście oscyluje w granicach 8-9 litrów. Na trasie ok 6-7l