Skocz do zawartości
pfirst

bendiks czy rozrusznik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Mam następujący problem - podczas rozruchu po przekręceniu kluczyka słychać taki dziwny stuk i rozrusznik nie kręci - muszę albo mocniej przekręcic kluczyk albo go cofnąć i od nowa kręcic. raz zaskoczy a raz dopiero po kilku próbach. Co to może być może ktoś się orientuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę albo mocniej przekręcic kluczyk

To jest stacyjka, a nie rozrusznik winien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest stacyjka, a nie rozrusznik winien.

Może też być elektromagnes na rozruszniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jedno i drugie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może też być elektromagnes na rozruszniku.

Generalnie objawy wskazują na rozrusznik, ale pisze, że musi mocniej przekręcić kluczyk-chyba, że ma takie złudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie objawy wskazują na rozrusznik, ale pisze, że musi mocniej przekręcić kluczyk

No tak - mocniej musi przekręcać i to parę razy i dopiero za którymś mu zaskakuje. Więc równie dobrze moga to byc wypalone styki kostki stacyjki, zwarcie na elektromagnesie rozrusznika lub też niedostateczne połączenie przewodów przy samym rozruszniku - rdza, nadłamany przewód....itp. No innej opcji raczej nie ma. Przecież elektromagnes "tyka" mu za kazdym razem.

 

ps: a może bendix? Tylko ze bendix to by "wył" jak zarzynany kojot, gdyby bez obciążenia się krecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak - mocniej musi przekręcać i to parę razy i dopiero za którymś mu zaskakuje. Więc równie dobrze moga to byc wypalone styki kostki stacyjki, zwarcie na elektromagnesie rozrusznika lub też niedostateczne połączenie przewodów przy samym rozruszniku - rdza, nadłamany przewód....itp. No innej opcji raczej nie ma. Przecież elektromagnes "tyka" mu za kazdym razem.

 

ps: a może bendix? Tylko ze bendix to by "wył" jak zarzynany kojot, gdyby bez obciążenia się krecił.

Elektromagnes to też jest dziadostwo. Ostatnio robiłem remont rozrusznika w Transicie wymieniałem wszystko oprócz stojana i wirnika. I trzy razy dziada wyciągałem z auta bo kręcił, ale nie zaskakiwał na wieniec i okazało się że nowy elektromagnes był do dupy. Wyrzucał bendiks, ale zaraz puszczał przez co nie zazębiał na wieńcu. Myślałem, że mnie szlak przy nim trafi:mad:. Niech też sprawdzi kabel masowy na silnik diesel musi ją mieć 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha... mialem ostatnia podobną akcję :) problem okazał się bardzo błahy a już prawie miałem wykręcać rozrusznik :):):) okazał się urwany kabel masowy między silnikiem a karoserią i zaśniedziałe klemy na aku:))

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi - zajadę do elektryka to mi to sprawdzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział na ten temat, ale do rzeczy mam od paru dni problem z odpaleniem , znaczy przekręcam kluczyk zapłon cisza słychać tylko przekaźnik , rozrusznik nie daje żadnych oznak życia czym może być to spowodowane ostatnio wymieniany był elektromagnes auto paliło na pół obrotu a Tu taki cyrk , zero jakiejkolwiek reakcji , tylko słychać przekaźnik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adicon123 napisał:

ostatnio wymieniany był elektromagnes

To sprawdź czy dostaje napięcie gdy ustawiasz kluczyk w pozycję "kręć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności