Skocz do zawartości
Gość pasek_gda

Próba kradzieży po 7 dniach od rej. Co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mismisiomisiasty

Panowie na każdy mój argumenty znajdzie się kontr argument :) na pilota - ze szczytają fale, na alarm - że i tak rozkodują, na blokade skrzni - że i tak ją wyłamią np. urzadzenie m do szyn kolejowych. Ale nie o to chodzi, trwa wyścig. Przecież zakladając zabezpieczenie kupujemy "czas" i albo tego czasu trzeba tracic więcej albo mnie. Mowie o tym bo pracuje w zabezpieczeniach technicznych, projktuje je i wykonuje. Nie ma zabezpieczenia idealnego. Waga w siedzeniu jest bardzo fajna i tez nad tym myslalem, tak jak juz nad mniej legalnym rozpylaczem gazu łzawiącego ;) że po 10 sek nie wylaczenia zabezpieczenia będzie Pszszszszszsz :D i po oczach :) A złodzieje są rózni od małolatów któego zatrzyma sama blokada kierownicy :P po wyrafinowanych szpeców co dopiero brak akumulatora może byc dla nich klopotliwa bo reszta to pryszcz :) Ale zabezpieczac się i samochod trzeba na wszystkie możliwe sposoby i na takie na które nas stać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wrażenie, że dyskusja toczy się wokół usuwania/minimalizacji skutków problemu, ale nikt z was nie zwraca uwagi na przyczyny! Chyba zgodzicie się, że paski są kradzione głównie na części, bo mało kto będzie się bawił w legalizację auta wartego 20-30 tys. Są kradzione ponieważ znajdują się nabywcy części używanych z "rozbitych" aut.

Jak czytam posty typu: "kupię sobie używane sprzęgło i zregeneruję, albo kupię używane alusy w idealnym stanie, albo szukam pompy i wentylatora", to mi się słabo robi.

Ludzie - a skąd się biorą te wszytskie używane częsci??? Czy ktoś z was sprzedaje swoje zużyte sprzęgło albo pompę wody??? Nie!!!

Zapewniam was że to nie są klamoty z rozbitków, tylko wymontowane ze skradzionych aut innych forumowiczów - waszych kolegów. Zastanówcie się następnym razem zanim kupicie używane części z rozebranego paska, bo jutro wasz samochód może zostać dawcą...

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem troszkę więcej. Naprawa stacyjki i zamka - 750zł, robi to jeden "magik" w 3mieście i podobno jest dobry, dlatego robi też na zlecenia ASO.

 

 

750 zł - co on pozłaca ją?

przyślij do mnie a naprawię ci za połowę tej sumy i odeślę na swój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci dokladnie blokade skrzyni i wywal wszystkie zamki lacznie z zamkiem od klapy bagaznieka niech sie otwiera tylko z pilota, alarm w vw żart nic nie daja a twoi zlodzieje to tez jakies cieniasy bo jak mi ukradli paska i udala mi sie go odzyskac to wylamali tylko zamek a stacyjke nawet nie ruszyli teraz wpuszczaj ci wira do komputera i ze swojego serwisowego kluczyka odpalaja ci autko, porob sobie odciecia domowej roboty bo to jest najpewniejsze a jak nie ukradna szybko auta to sobie dadza spokoj., pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Waga w siedzeniu jest bardzo fajna i tez nad tym myślałem, tak jak juz nad mniej legalnym rozpylaczem gazu łzawiącego że po 10 sek nie wylaczenia zabezpieczenia będzie Pszszszszszsz i po oczach

 

.....tia.... a po 15 sek strzał z łuku w plecy, z tylniego siedzenia.... Boże jak takie coś czytam to mi się chce wyć z bólu...

 

Jak będą chcieli samochód ukraść to ukradną, niestandardowe zabezpieczenia to najlepsze rozwiązanie + AC i niech się dzieje co ma być. Złodzieje wybierają samochody które mają fabryczne zabezpieczenia, które najprościej jest ukraść. Jeżeli samochodu nie odpali po ok. 20-30 sek porzuca auto i szuka innej okazji, a jak mu gazikiem po oczach psykniesz to masz pewne, wróci i Ci się odwdzięczy np. malunkami gwoździem po lakierze itp.

 

Ale oczywiście nie neguję "Twojego słusznego" podejścia do zabezpieczeń jako profesjonalisty pracującego w zawodzie jest to tylko moje zdanie ....laika. Tak sobie myślę; załóż dodatkowo wyrywanie paznokci, łamanie na kole i kremacje, wtedy będziesz spokojnie spał w nocy, a wtedy może i ja się na takie coś skuszę... :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest w tym prawdy..... jak nie mogą zwinąć, to ze złości niszczą wszystko :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mismisiomisiasty

Pewnie że niektóre pomysły sąprzesadzone. Ja mam wlasnie takie nietypowe zabezpieczenie i AC, ale szlag mnie trafia jak ktoś zbiera na ten wymarzony samochó kilka lat, odmawiając sobie wielu rzeczy jak było w moim przypadku i trudno się dziwić że tacy jak ja mają takie myśli o tym by ich samochód był jaknajbardziej dziwnie lub skutecznie ubezpieczony :) Bez szaleństw ale jednak :) łamanie kołem straszni mi się spodobało :D Szkoda że jeszcze nie ma u nas "prawa" które mówiło by dosłownie że wchodzać do cudzego samochodu bez jego zgody narażasz swoje życie :) Bo ja bym bez zastanowienia raził prądem, gazował, wbijał gwoździei takie tam :) To przerysowane ale coś w tym wszystkim jest :) Ci którzy przeżyli włamanie do samochodu (ja przezyłem do mojego B3) to mają podobne podejście do mojego :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jak wystarczy że złodziej będzie miał układ do zakócania GSM, GPS, fal radiowych i czego tam sobie chcesz - nawet Ci jajek nie pomasuje jak zwiną Ci auto :)...

 

Z tego co ja wiem, zeby zaklucic sygnal GPSa...urzadzenie drozsze od kilku PASSATow i produkt scislego zarachunku.

Co do GSM...podobne trudnosci ALE troszke tansze urzadzonko.

 

Generalnie sluzby panstwowe maja dostep do takowych urzadzen...dla zlodzieji poza zasiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GSM, to kolega ma coś takiego. Telefon wszyty w siedzenie. W przypadku próby kradziezy, właściciel jest od razu informowany smsem. Zawsze to jakaś opcja, ze zdązy sie z chaty z pałą wylecieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o zabezpieczeniach już jest.

Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności