Skocz do zawartości
Gość berr64

Stukanie po wymianie amortyzatorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Zawieszenie 1BE. Wymienilem przednie amortyzatory i po ok 20km pojawilo sie gluche pukanie w prawym kole. Tak jak tu radzicie bujne autem i sprawdze czy puka na postoju - wtedy od razu reklamacja amorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od piątku ten sam problem nawet założyłem temat teraz znalazłem ten

 

witam w piątek wymieniłem zawieszenie na seryjne ale po wymianie sprężyn i amortyzatorów coś puka z lewej strony , co mogli tam spaprać ? ogólnie to jest tak jak jadę po nierównościach nic nie słychać ale jak koło spada z wysokości dajmy na to wjeżdżam na próg zwalniający i koła spadają do słyszę wyraźnie z lewej strony puknięcie głuche, jak był most i też na końcu był spadek dosyć spory to też było porządne pukniecie , co to może być nie skręcili czegoś ? odkręcane były górne wahacze ta śruba długa i od dołu od wahacza , no chyba że coś źle albo słabo skręcił samą kolumnę ?

 

z tego co kojarzę to koleś zapomniał przy skręceniu kolumny opuścić górne wahacze bo do obniżenia były one podniesione i poluzował je i dokręcał na aucie już ale przecież je dokręcał później więc też powinno być ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dzis amorki na stare i jak ręką odjął nie ma pukania , czyli nowe amorki szrot idą jutro do reklamacji na stacji pokazały po 75 % nie było słychać stukania luzy były sprawdzone w zawieszce ciekawe czy uznają reklamacje , skoro amorki mają po 75% ? sam nie wiem co wyjdzie z tej reklamacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli nowe amorki szrot

Jakiej firmy amorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilstein b4 gazowe teraz jak uznają gwarancje kupie chyba sachs kupić bo te co mi mechanik włożył to szroty tylko na czas rozpatrzenia reklamacji ogulnie zawieszenie tylko na okres zimowy bo latem obniżenie i gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja dziś też kupiłem sachsa bo wertując forum było kilka przypadków pukających blisteinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie ta sama historia prawa strona zawieszenie wymienione koncowka drażka też , przegób LOBRO .Po wymianie amorka KAYABA gaz stukanie przed wymianą nie stukało. Na stacji diagnostycznej wszystko ok. Mechanik załamany. Help:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed wymianą nie stukało

 

odpowiedziałeś na swoje pytanie wiec w czym problem ?

 

Mechanik załamany

 

zmień mechanika :)

 

nie ma sie co rozczulać masz to samo co ja 2 rozwiązania idziesz kupujesz nowe sachs zakładasz ter reklamujesz czas oczekiwania 3tygodnie, albo zakładasz jakieś stare tak jak ja i czekasz na reklamacje

 

mnie zaczęły pukać po 2 dniach 3 to już waliło tak jak bym przynajmniej połowy wahaczy już nie miał , pukał lewy bardzo prawy trochę , to już jest kosztowna zabawa w wymiany u mnie każdorazowe przełożenie amorków z przodu to 150zl plus koszt sprawdzenia geometrii na stacji 20zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie co rozczulać masz to samo co ja 2 rozwiązania idziesz kupujesz nowe sachs zakładasz ter reklamujesz czas oczekiwania 3tygodnie, albo zakładasz jakieś stare tak jak ja i czekasz na reklamacje
w sobote wywalam KYB i zakładam sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sobote wywalam KYB i zakładam sachs
Napisał falla_x

nie ma sie co rozczulać masz to samo co ja 2 rozwiązania idziesz kupujesz nowe sachs zakładasz ter reklamujesz czas oczekiwania 3tygodnie, albo zakładasz jakieś stare tak jak ja i czekasz na reklamacje

całkiem inna historia . punkt 1 wymieniony mechanik. punkt 2. niedokręcona śruba amorka u góry + przedni wachacz ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robson86

Witam, mam problem wymieniłem amortyzatory na przodzie w swoim aucie i coś zaczeło mi głośno pukać na tyle, dodam jeszcze że wcześniej też coś tam pukało z tyłu ale nie tak głośno jak teraz od razu po wymianie puka strasznie głośno. Amorki z tyłu sprawdzałem mają ponad 60% oby dwa, dodam jeszcze że jest to takie pukanie głuche, nie metaliczne, jakby na jakimś tłoku albo coś w podobie, gdy jedzie się po drobnych nierównościach słychać to pukanie bardzo dobrze, natomiast gdy auto stoi i porusza się nim nic tam nie stuka ani tez nie puka. Może tez ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem wymieniłem amortyzatory na przodzie w swoim aucie i coś zaczeło mi głośno pukać na tyle, dodam jeszcze że wcześniej też coś tam pukało z tyłu ale nie tak głośno jak teraz od razu po wymianie puka strasznie głośno. Amorki z tyłu sprawdzałem mają ponad 60% oby dwa, dodam jeszcze że jest to takie pukanie głuche, nie metaliczne, jakby na jakimś tłoku albo coś w podobie, gdy jedzie się po drobnych nierównościach słychać to pukanie bardzo dobrze, natomiast gdy auto stoi i porusza się nim nic tam nie stuka ani tez nie puka. Może tez ktoś miał podobny przypadek?
to pewnie amorki tylne się odzywają i proszę też o wymianę lub gniazda amorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amorki z tyłu sprawdzałem mają ponad 60%

 

te co mi pukały nowe miały po 80% pukanie chyba nie ma nic do ich tłumienia to musi być jakaś wada w środku jak by tłok gdzieś uderzał

 

mi reklamacje uwzględnili kase oddali kupiłem sachs ale jeszcze nie zakładałem , jedyne co moge powiedzieć i porównać bilstein b4 sa o wiele twardsze od sachs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te co mi pukały nowe miały po 80% pukanie chyba nie ma nic do ich tłumienia to musi być jakaś wada w środku jak by tłok gdzieś uderzał

 

mi reklamacje uwzględnili kase oddali kupiłem sachs ale jeszcze nie zakładałem , jedyne co moge powiedzieć i porównać bilstein b4 sa o wiele twardsze od sachs

to może gniazdo mocowania górnego amorków jest źle założone i taki dźwięk wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie składali mi wszystko 2 razy 3 razem wymieniali każdy z amorków na stary, nie od razu 2 tylko pojedynczo i było już ok na 100% to pukanie było z amorka , na stacji diagnostycznej żadnego pukania nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz troche przygasły jednak ja mialem podobną historie po wymianie amortyzatorów

 

stuki dochodzily z kola

 

jak sie pozniej okazało poduszki(nowe) z amoryzatorów byly chuXXXX wymieniłem na stare wraz z innym lożyskiem i pomogło wiec wartko moze szukac przyczyny gdzies w okolicach kielichów a nie w lacznikach stabilizatora(bo w moim przypadku to to nie pomoglo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś może wie czy ukręcony gwint w mocowaniu amortyzatora (ten gorny,przez co śruba się nie wkręca) może powodować stukanie? I czy trzeba kupić całe to gniazdy czy można np wkręcić śrube z jakimś ala klejem tak że już się nie wykręci?

Oto zdjęcie elementu

46832_x100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam zadam zagadkę:

- wymontowane amortyzatory i wymienione poduszki w kielichach

- wymienione stabilizatory i gumy na drążku reakcyjnym

- wymieniona jedna poduszka pod silnikiem

- nowe klocki hamulcowe i sprawdzone czy nie pukają

- sprawdzone końcówki drążków i wahaczy (skoro juz były rozebrane)

- solidnie umocowany akumulator..

 

 

.... i KUR#$%^.. dalej puka, jakby silnik był luźno osadzony albo zawieszenie luźne :!:

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Bo mnie zaraz H..... strzeli :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja wam zadam zagadkę:

- wymontowane amortyzatory i wymienione poduszki w kielichach

- wymienione stabilizatory i gumy na drążku reakcyjnym

- wymieniona jedna poduszka pod silnikiem

- nowe klocki hamulcowe i sprawdzone czy nie pukają

- sprawdzone końcówki drążków i wahaczy (skoro juz były rozebrane)

- solidnie umocowany akumulator..

 

 

.... i KUR#$%^.. dalej puka, jakby silnik był luźno osadzony albo zawieszenie luźne :!:

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Bo mnie zaraz H..... strzeli :kwasny:

same amory mogą pukać a luzów w zawiasie nie ma rozumiem poduszka silnika miała możliwość się ułożyć z silnikiem przed dokręceniem śruby sanek magla nie są luźne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
same amory mogą pukać

No niby nowe Bilsteiny. A tam, gdzie są wszystkie punkty mocowania silnika i skrzyni - nic nie znaleziono ponadto co napisałem :fajny

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności