Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Amorki są można zmieniać stronami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amorki są można zmieniać stronami

No to jutro będzie jasne czy zmiana stron coś zmieni, że wcześniej na to nie wpadłem.

 

Pocztą z Z2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie da ta zmiana, jak by amorek ograniczał wysokość auta to zapewne w czasie jazdy by stukało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak zamienię Amorki stronami i prawa strona siądzie a lewa pójdzie do gory to wtedy będzie wiadomo, że to amortyzator. A jak będzie tak samo to będę szukał dalej.

 

Pocztą z Z2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ręce opadają, wymieniłem amorki, poszło auto do góry troszkę albo to tylko taki efekt, jedzie się lepiej o wiele ale dalej zonk jeżeli chodzi o wysokość lewej strony, zmieniłem też gumę tulei tylnej belki bo była popękana i dalej jest lewa strona niżej. Ktoś ma jakiś pomysł? Przecież tam już nic więcej chyba nie ma do wymiany. Czy mocowanie sprężyny jakoś się wygielo czy jaki czort, już nie mam pomysłów.

 

 

Ewentualnie podłoże coś pod sprezyne, tylko co i jak, może ktoś ma jakieś foty takiego czegoś?

 

Pocztą z Z2

Edytowane przez baksik28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Passata B5 Fl 1.9 TDI o kodzie silnika AVB grudzień 2001 (3B6  Passat Var. COMFO) kombi. Zgodnie z tematem potrzebuję pomocy w dobraniu podzespołów do wymiany kompletnego zawieszenia tylnej osi. Nie mam pojęcia co dokładnie trzeba wymienić z czego się składa też takie zawieszenie. Orientuję się jedynie, że mam już słabe sprężyny oraz sam w sobie amortyzator już zaczyna wyciekać więc to najlepszy moment do inwestycji w ten niemiecki cud techniki. Kolejną kwestią którą jeszcze wiem, że lepiej zainwestować w firmę KYB bądź SACHS niż bujać się co chwilę z tańszymi „okazjami”.


Reasumując potrzebowałbym pomocy w dobraniu sprężyn, amortyzatorów oraz innych rzeczy potrzebnych do wymiany tylnego zawieszenia.

 

Dziękuję za chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu wymieniałem na amory KYB 345027, do Ciebie też podejdą, zostały mi polecone bardziej niż sachsa.
Springi miałem dobre, ale numer dla Ciebie to też tj jak dla mnie: 4B0 511 115 B

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam słabe tuleje tylnej belki, jakie są objawy tego? Bo na przeglądzie gość powiedział że słabe tuleje tylnej belki, ale nie zapytałem co się dzieje jakie są objawy jak są słabe, podczas jazdy jakieś oznaki tego są? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie być żadnych objawów na razie. Pewnie słabe z wyglądu, czyli zmęczona, spękana guma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem sie poradzić czy wymieniać z tyłu te gumy co są pod sprężynami bo w jednym miejscu na obu osiach są zerwane na pół one niby tylko trzymają sprężynę ale może to jakoś negatywnie wpłynąć na jazdę hmm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, The_Saint napisał:

Na obu osiach czy obu kołach??

Obu kołach na osi tylniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem gumy obie febiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono

Potrzebuje Waszej pomocu bo już nie wiem co sie dzieje z tylnym zawieszeniem mojego B5 avant

 Otórz mój Pasek to AVF 2004 kombi. Wszystko ładnie pieknie auto smiga aż miło ale tylne zawieszenie jest opadłe i twarde. Zmieniałem na spręzyny dedykowane do tego modelu i jest to samo. Amortyzatory to KYB Excel G gaz-olej z przebiegiem 50 tyś km. Tylny zawias  nie dosć ze klapniety to na dodatek bardzo twardy. Stara octavia żony to przy moim Pasku miękki ponton. Prosze o podpowiedzi czy mozliwe że uleciał gaz z amorów i dlatego tak tyłek usiadł ? Ale że przy tem zrobił sie taki twardy ? A moze te amory są takie twarde od poczatku tylko sie zuzyły i dlatego siadły ? sam juz nie wiem co myslec. Wiem że zuzyte amory mogą siąść ale i przy okazji bujały, a tu bujania nie ma.

poniżej kilka zdjęc jak to wygląda

podaję również nr vin i wklejke z bagażnika aby łatwiej było mi pomóc

Z góry bardzo dziękuję ;)20210912_163352.thumb.jpg.3abe782c366ab6b412d2c7fb6fc26908.jpg

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

20210616_183120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności