Skocz do zawartości
bobi220

Jak zdjąć starą naklejkę z lakieru?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Passata, przerejestrowałem, przykręciłem tablice i zerwałem starą naklejkę z przedniej szyby. Pozostał po niej sam klej, jest nie do ruszenia po 30 minutach dłubania paznokciem, żyletka, dałem sobie spokój. Czym to zmyć?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

sprobój namoczyć szmatkę jakimś alkoholem lub perfumami, powinno zejść a szybie chyba się nic nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Laser

Witam

 

U mnie skuteczna metoda okazala sie benzyna ekstrakcyjna, jednak pamietaj zeby nasaczyc szmatke delikatnie oraz na wszelki wypadek zabezpieczyc deske rozdzielcza ( moze sie odbarwic w razie kontaktu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

benzyna ekstrakcyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszukam popróbuje. Pozdrawiam. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

potwierdzam - benzyna estrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

przy zrywaniu starczy suszarka do włosów, potem leciutko przemyć zmywaczem. 5 min roboty i bez problemu schodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma benzyny ekstrakcyjnej pod ręką, to zapewne pomoże zmywacz do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Wiśniews

popieram w/w głosy, jednak jeżeli nie uważałeś przy zrywaniu naklejki, mogła zostać wierzchnia folia na szybie. Ja tak właśnie miałem i nic nie pomogło :625: , dopiero żyletka i po kawałeczku :647: , a potem ponownie benzyna ekstrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
przy zrywaniu starczy suszarka do włosów, potem leciutko przemyć zmywaczem. 5 min roboty i bez problemu schodzi :)

 

Koniecznie musi to być suszarka do włosów. Jeśli spróbujesz użyć elektrycznej opalarki lub palnika (!) może się to źle skończyć dla czyszczonej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn do mycia szyb z alkoholem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Zmywacz do paznokci i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz183

Zmywacz jeśli kapnie Ci na deskę rozdzielczą to ją odbarwi a benzyna ekstrakcyjna tego nie zrobi. Może ewentualnie wysuszyć deskę ale żeby to usunąć wystarczy kupić jakiś środek do czyszczenia kokpitu i go użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał MrWho,

Chciałem zmyć nalepkę autostradową z szyby. Próbowałem rozpuszczalnikiem, benzyną ekstrakcyjną itp. Miejsce trudno dostępne i środki słabe...

Aż pewnego razu musiałem przemyć szybę od środka już w czasie wyjazdu..

Brak płynu do szyb a w bagażniku koncentrat płynu do spryskiwacza rozwodniony 1:1. Przypadkiem dotarłem i do nalepki i o dziwo nie zauważyłem że niepostrzeżenie zeszła :-) Bez problemu i bez śladu... :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eliott231

w moim przypadku było to 30min.walki przy użyciu rozpuszczalnika i scierki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja użyłem żyletki.

umiejętnie - i śladu nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, przyznasz, że maksymalnie lewy, dolny róg przedniej szyby w moim samochodzie do najłatwiejszych nie należy... Musiałem stawiać na chemię :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMA, lewy róg :609: Ja mam w prawym. A co do zmywania to ja tez "męczyłem " się żyletką i naftą (jet A1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość binary

Kup plyn do zmywania muszek z maski - dziala idealnie, wlasnie skonczylem robic degaging (usuniecie emblematow passat i 1.8T). Calosc z zylka i tym plynem trwala 10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, w prawym to ja mam rejestracyjną :-)

W lewym miałem autostradową. Nie wiem czy Niemiaszek prawidłowo ją wkleił ale faktycznie tam była. Płyn zlikwidował ślady po niej mimo tego że z owadzimi trupkami na przedniej szybie radzi sobie średnio...

 

 

Kiedyś jak zaczynały sie nalepki z numerem rejestracyjnym ludziki po wyjeździe z salonu rzucały się do samodzielnego klejenia. Uważali to za rodzaj rutuału do którego nie dopuszczali pracowników salonu. Wychodziło różnie. Nawet tylny, prawy,górny róg. Ubaw po pachi... :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności