Skocz do zawartości
ChangHemp

wyciek oleju obok egr

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak nazywa sie ta czarna gruszka obok zaworu egr u mnie jest ona wilgotna i chcial bym to zlikwidować czy to jakies oringi trzeba czy jak ? i jakie koszty oraz numer seryjny PROSZE

valvulaegr5gv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ta czarna gruszka jest zintegrowana razem z egr i służy to sterowania klapką służącą do łagodnego gaszenia silnika. Osobno ta część nie występuje i żadnych zestawów naprawczych chyba też nie dostaniesz. olej który sie tam znajduje pochodzi prawdopodobnie z przepuszczającego EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item383043681_zawor_przepustnica_egr_audi_vw_seat_skoda_tdi.html

 

 

koles sprzedaje tylko czy to sie oplaca ?

 

to zdjecie nie jest z mojego passata u mnie nie ma wycieku w egr tylko i wylacznie z tej gruszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem w tym że tam tak naprawde nie ma prawa być oleju no bo skąd, ale często jest tak że egr pluje na lewo i prawo i wtedy ta grucha też nałapie oleju a potem się z tego sączy. Proponuje zdemontować porządnie wypłukać i powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego nic nie leci. EGR ci pluje z dziurki prosto na dławik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego nic nie leci. EGR ci pluje z dziurki prosto na dławik

 

I nie ma co czyścić jak pluje to już będzie pluł. Ja wyczyściłem i po 5 tys znów wsio zaplute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie ma co czyścić jak pluje to już będzie pluł. Ja wyczyściłem i po 5 tys znów wsio zaplute.

 

Mi zaczelo pluc znowu juz po ok 500km po czyszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi zaczelo pluc znowu juz po ok 500km po czyszczeniu

 

Nie ma reguły za ile znów zacznie, liczy się że jak pluje to pluć będzie i syfić. Nie ma co czyścic bo to walka z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co najlepiej wymienic egr czy narazie sie wstrzymać i jezdzic tak ? co moze sie stac i czym to grozi ? prosze o koszty egr w sklepach nie na alledrogo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co najlepiej wymienic egr czy narazie sie wstrzymać i jezdzic tak ? co moze sie stac i czym to grozi ? prosze o koszty egr w sklepach nie na alledrogo.pl

 

Zacznie mocno ciec zachlapie olejem komorę silnika. Koszt w przypadku 3BG to obecnie około 450- 500zł. Sa tematy na forum co to koledzy nie wymieniali i próbowali innych rozwiązań. Ja wymieniłem i od roku spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły bo ja juz przejechałem po czyszczeniu ponad 40tys. i wycieku nie mam tylko delikatne "pocenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odgrzeje kotleta:) po co zakladac nowy temat.

Panowie pytanie, bo mam dokladnie taki sam wyciek, skad ten olej sie tam bierze ? chcialbym zwalczyc przyczyne, chyba ze wymiana uszczelki cos pomoze. Dodam ze jak bedzie czas i pogoda to zamierzam przeczyscic egr jak i kolektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pytanie, bo mam dokladnie taki sam wyciek, skad ten olej sie tam bierze ? chcialbym zwalczyc przyczyne, chyba ze wymiana uszczelki cos pomoze.

olej w dolocie jest rzeczą normalną i jest on tam w każdym TDI, w przypadku PD zjawisko to jest potęgowane przez niedopracowaną odmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się Dzisiaj rano zauważyłem pod samochodem dwie plamy oleju, jedna standardowo spod intercoolera a druga większa kapie za silnikiem jak jest takie metalowe wzmocnienie płaskie jakby. Kiedyś tak widziałem, że trochę kapie ale teraz więcej. Co to może być? Dopiero w weekend będę miał czas aby zajrzeć.

To jest to co koleś na zdjęciu odkręca raczej ;P

http://s2.blomedia.pl/www.smartdriver.pl/files/2012/01/Ogladanie-zawieszenia.jpg

Edytowane przez Slawek189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie można było od razu tutaj napisać tylko zakładać bez sensu nowy temat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności