Skocz do zawartości
Gość arek82

pytynie dotyczace Hertz ESK 165

Rekomendowane odpowiedzi

 

jest to dosyć kiepski wzmacniacz za 250 zł możesz kupić dużo lepszy używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecicie do 250 zł znajdzie się coś ciekawego , w jakim kierunku iść? Jaka firma .

W zasadzie mam już upatrzone dwie rzeczy :

 

radio - Alpine CDE 173 BT

głośniki odseparowane - excursion sx-6c

wzmacniacz - ?

kable - czy potrzebne na początek zabawy w CA ?

drzwi - nie będą jak narazie wygłuszane.

 

W zasadzie za radio + głośniki wyjdzie około 800 zł , no i tu teraz jest taka sprawa że raczej nie chciałbym przekraczać znacząco 1000 zł i musiał bym coś znaleźć w okolicach 200 zł na wzmacniacz hmm, na allegro da rade ? W jakim kierunku podążać jaka firma i jakie parametry hmm? Może dodam że słucham rocka jeśli to też ważne w doborze CA. Radio i głośniki dobry wybór, połączenie?

Pozdrawiam

Edytowane przez widawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta;) dzięki za pomoc padło na alpine cde 173 bt do tego excurion sh 6 i wzmacniacz crunh gtx 500 2 ;) teraz kupno monter i zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widawa zacznij od wygłuszenia puszki, posłuchaj zmian jakie zaszły i pózniej wymiana sprzętu.

Pisałeś że głuchy nie jesteś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Decyzja podjęta;) dzięki za pomoc padło na alpine cde 173 bt do tego excurion sh 6 i wzmacniacz crunh gtx 500 2 ;) teraz kupno monter i zobaczymy ;)

 

od tego " krańcza " to każdy z tych co jankus wymienił jest conajmniej klasa , no może dwie lepszy :) No ale najważniejsze żeby się Tobie podobało

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami jest w jakości dźwięku, czy głosnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica pomiędzy tymi wzmacniaczami jest w jakości dźwięku, czy głosnosci?

 

W kazdym aspekcie sa duzo lepsze. A tak naprawde nie ma sensu stawiać crunch'a obok nich. Im lepszy wzmacniacz tym wiecej mozna z glosnika wyciągnąć ( i tutaj nie o moc chodzi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki wzmak ponadprzeciętny pozwoli usłyszeć różnicę na typowych głośnikach 4 ohm, 80 RMS już powiedzmy od ich 25% głośności ?

No bo rozumiem, że im głośniej tym większa różnica miedzy radiem, a wzmakiem w jakości dźwięku ?

 

Mówiąc o jakości chodzi mi o ogół brzmienia, a nie podstawy jak trzeszczenie czy pierdzenie wynikające z braku mocy itp.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między każdym wzmacniaczem jest znacząca różnica w barwie brzmienia, jeden gra cieplej, drugi ma delikatną górę itp. Taki krancz będzie brzmiał tak jak kosztuje czyli byle jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie lepiej niż na radiu tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 12W z radia nawet nie porównuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) teraz pytanko czy fabryczne kable co są w passacie mogę do nich zamontowac zwrotnica a mam ich 4 plus głośniki , będę coś potrzebował dodatkowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po radio montuj do tego co jest, jak masz piec to nowe okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wzmacniacz + te kable Powerbass AWK-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup normalne kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? Te są złe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, za cienkie. Dwa z czego zrobione są te kable, miedzi za dużo tam nie uświadczysz. Trzy ogólna jakość takich zestawów pozostawia wiele do życzenia. Lepiej skompletuj kable udając się do hurtowni elektrycznej, a RCA kup w sklepie ze sprzętem RTV. Ale lepsze bo te cienkie często sieją zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko zamontowane ;) nie ma żadnych zakłóceń wszystko gra jak należy. Zdecydowana poprawa jest ibonto mi chodziło jak na początek. Kolejny zakup to będzie wzmacniacz ze skrzynią z tyłu ale to później , bo to co teraz mam jest wystarczające jak na ten moment .;) mogę polecić taki zestaw wszystkim zaczynający zabawę z ca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności