Skocz do zawartości
Gość arek82

pytynie dotyczace Hertz ESK 165

Rekomendowane odpowiedzi

O Signatach duzo wiecej slyszalem niz o Hertzach, ale jadac do MediaMarkt nie bylo w ofercie Signata, bo pewnie gdyby byl to pewnie bym ta marke wybral. Wzialem wiec Hertze, bo tez duzo pozytywnych opinii slyszalem

 

Signaty nie są oferowane w "zestawach". Przynajmniej ja nie widziałem takich - kupowałem w internetowym sklepie.

W pudełku są tylko 2 głośniki. Nie ma maskownic, kabelków, tweeterów itd. Jak to któryś z doświadczonych kolegów napisał - zestaw dla instalatorów. Raczej nie znajdziesz ich w marketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

No wlasnie tak tez myslalem. Ze normalnie w marketach ich nie ma, bo nigdzie nie widzialem. W sumie moglem kupic osobno glosniki, osobno tweetki itp itd i zamowic wszystko przez internet, ale wolalem kupic cos co juz jest w zestawie oferowane przez producenta, majac juz wszystko pod reka :) Szczerze, to nie wiem czy w przyszlosci nie bede rozbudowywac audio w moim samochodzie, a kto wie, moze wtedy tez przyjdzie czas na zamiane tych Hertzow na co innego. Jesli przestanie mi wystarczac to co juz mam, to pewnie tak zrobie :P Poki co, jestem zadowolony ;)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna mowic ze to badziew ;) Zalezy wszystko do jakiej muzyki :) Do normalnego sluchania muzyki wystarcza :) Lepiej kupic glosniczki ktore fajnie graja wszystko, a jak ktos lubi sobie dupe urwac to wklada wzmak + skrzynke, a nie glosniki srednio-niskotonowe, ktore udawaja suba :)

Nie wiem czy wogole slyszales jak graja te glosniki, czy tylko przytaczasz to co pisza audiofilowie rozni w internecie :) Ja je mam podpiete pod odpowiednie radio i graja naprawde przyzwoicie :)

No ale w sumie ;) Kazdy zachwala to co ma w aucie :) Glupio sie przyznac, ze ktos popelnil blad przy zakupie sugerujac sie cena :) Ale ja tego o sobie powiedziec nie moge :) Z reka na sercu ;)

Pozdrawiam

Piotrek ;)

 

juz to kiedys pisalem, ale specjalnie dla Ciebie, gdyz widze ze nie chce sie Tobie czytac...NIGDY, podkreslam...NIGDY nie polecam i nie krytykuje czegos czego sam nie przetestuje. a o tych głośnikach napiszę raz jeszcze...badziew.

A odnosnie glośników MTX nie pisałem nic aby miały one zastąpić suba, więc czytaj 2x zanim napiszesz. Chodzi o ich jakość wykonania,skuteczność oraz brzmienie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior
NIGDY, podkreslam...NIGDY nie polecam i nie krytykuje czegos czego sam nie przetestuje
W Twoim poscie tego nie podkresliles, a skad ja (i pewnie inni tez) to mam wiedziec?

 

A odnosnie glośników MTX nie pisałem nic aby miały one zastąpić suba, więc czytaj 2x zanim napiszesz. Chodzi o ich jakość wykonania,skuteczność oraz brzmienie.
A jednak okreslenie "urwac dupe" odebralem tak, ze po prostu mocno dudnia... Ciekawe ile osob domyslilo sie, ze to oznacza u Ciebie, ze cos jest wzorowo wykonane, skuteczne oraz swietnie brzmi :)

 

Ja sie nie czepiam. Tylko wg mnie ten model Hertza swietnie brzmi u mnie w samochodzie i w polaczeniu z odpowiednim radiem, wzmacniaczem i subem bedzie brzmiec wrecz idealnie. Nie mozna od zwyklych midbassow chciec zbyt wiele. Te glosniki sluza do tego by najlepiej oddawac tony srednie. W polaczeniu z tweeterami i subwooferem bedzie gralo wszystko elegancko.

Zreszta, o czym my piszemy, tu nie chodzi o same glosniki. Bo wystarczy ze wsadzisz inne radio i juz to inaczej brzmi. Jakosc nagran itp itd. Wszystko to ma duze znaczenie.

 

Ja przed wymiana glosnikow, zmienilem radio z Sony na Alpine. Roznica kolosalna. Przednie glosniki (oryginalne) graly dobrze, tylne (jakis model Pioneera) pozal sie boze. Wolalem tyl wyciszyc calkiem niz tego sluchac. Wymienilem wszystko na Hertz i nie zaluje ani troche. Gra o niebo lepiej niz w poprzedniej konfiguracji. Dlatego tak upieram sie przy tym, ze Hertz to jednak nie badziew.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek82

a jedna kupilemm te glosniki. wygluszylem drzwi podlaczylem je pod wzmacniacz a do tego jeszcze tuba magnata i graaa zafajniscieee. ale dzieki za odpowiedzi pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Wiedzialem, ze sie spodobaja. Z ciekawosci tylko, ktore kupiules? DSK czy ESK?

Opisz konfiguracje sprzetowa Twojego samochodu :P

Jakie radyjko, jaki wzmacniacz (ile kanalow, moc, itp), czym wygluszales, ile materialu poszlo itp itd :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek82

kupilem Hertz ESK 165 (400zl na allegro)

radyjko JVS wzmacniacz Blaupunkt GTA 450 , moc 4 razy 50 rms (jest troche za slaby ale za niedlugo bedzie inny 4 razy 100 rms).

wygluszylem matami, 50 na 20 cm. wyszlo jakies 20 mat.

robilem wszystko sam koszt wygluszenia przednich drzwi jakies 200 zl.

narka pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż sie tak wszyscy uwzieli na tego Hertz'a...to kiepski zestaw. jest dużo fajniejszych w podobnej kasiorce. np...

ostatnio wyczaiłem całkiem ciekawe BullAudio, niemieckie głośniki kosztują około 350 zl grają naprawde świetnie, pełny zestaw z pełną zwrotnicą, inny TEC ale model z tweterami 25mm rewelacyjnie grają, idealnie czyściutko i do tego bardzo mile brzmienie papierowych woferków 379 za komplet z konkretną zwrotnicą dorabiana na zamówienie.

 

Zatem powiedzcie czemu większość osób kupuje bez zastanowienia pierwszy lepszy polecany zestaw? Większość osób rzuci hasło że potzrebuje głośników, padnie kilka odpowiedzi Hertz, lub Power Bass (na każdym forum kilkaset osób poleca to samo z czego polowa nawet ich nie odsłuchiwała ale to juz inna historia) i osoba zainteresowana kupuje. Mam nadzieje że ktoś wreszcie ten schemat przełamie, że ludzie zobaczą - jest mnóstwo znacznie lepszych zestawów w podobnej kasiorce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Ja w sumie tak samo zrobilem. Ktos gdzies komus polecil Hertza i stwierdzilem, ze to bedzie dobry wybor. Oczywiscie polecano tez wyzej wspomniane Signaty, TECi itp itd, ale akurat Hertz. Dlaczego? Nie wiem. Nie zaluje mojego wyboru, bo glosniczki daja rade, ale nie twierdze tez, ze wszyscy ktorzy polecaja co innego nie maja racji. Ale na pewno nie zgodze sie z osobami, ktorzy twierdza, ze Hertz to SHIT. Pod moim radiem sprawuja sie dobrze, a nie jestem osoba glucha, albo nie majaca pojecia o dobrym brzmieniu by moc sie az tak bardzo mylic.

Pozdrawiam i zycze wszystkim przyjemnego sluchania :) Niezaleznie od tego jaki sprzet, jakiej marki i za jaka kwote posiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. Czytam czytam i czytam i już nic nie wiem ;p Powiedzcie znalazłem takie radyjko KENWOOD KDC-BT500U zależy mi w sumie na cd/mp3 usb i bt do tego właśnie chciałbym podpiąć hertz albo helix . Bez wzmacniacza i bez wygłuszania drzwi i pytanie czy będzie poprawa jakości dzwięku do fabrycznego zestawu ? Bo już zgłupiałem , nie jestem audiofilem od razu mówię ale też nie jestem głuchy :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertz'a odpuść - bo góra jest nieprzyjemnie ostra - Helix? który wytypowałeś? może popatrz np na sprawdzone Excrusion SX-6C.

czy będzie poprawa - będzie - chociaż nie taka jak ze wzmacniaczem i wygłuszeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helix blue 62c takie. Patrzyłem tez za tymi cob powiedziałeś ale czy radio co dałem w linku udzwignie te głośniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piecem byłoby zdecydowanie lepiej, końcówka radia nawet fabrycznych nie wysteruje właściwie - ot, ma grać i tyle.

Ale ze wszystkich dostępnych przeważnie każdy producent ma przygotowany jeden model który daje sobie w takich warunkach radę.

SX-6c, Morel Maximo czy El Comp 6 to właśnie przykłady takich zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie będzie to grać pod radiem . Te co dałem w linku da rade ? Czyli ze helix czy hertz bedziebg9rszy jakościowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hertz odradzam bardzo dobre są el-compy po więcej info zapraszam na maila [email protected] robiłe audio od podstaw w 3 moich autach i w kazdym jestem mega zadowolony z dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cravix to jakaś tajemnica ze nie chcesz się podzielić wiedzą w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że wybór stoi pomiędzy excursion sx-6c a el comp 6 . Jakie radyjko szukać żeby ładnie grało wszystko bez zakładania wzmacniacza jak narazie ? Szukać czegoś 4x50 czy np celować już w 4x100 bo takie też widziałem na allegro hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakąś Alpinke - starą albo nową - nie patrz na te "moce" bo szkoda oczu :))

Alpina będzie grała dość dynamicznie, bez ocieplania i koloryzowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bedzie jakiegoś dziwnego efektu jak podlacze Alpine pod np excurion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie bedzie jakiegoś dziwnego efektu jak podlacze Alpine pod np excurion ?

 

Nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności