Skocz do zawartości
Gość arek82

pytynie dotyczace Hertz ESK 165

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arek82

czesc zastanawiam sie nad kupnem glosnikow Hertz ESK 165, co powiecie na ten temat. prosze o konkretne odpowiedzi.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Mi akurat nie pasuje brzmienie Hertza czy to w głośnikach za 200 czy za 1200zł.

Lepiej najpierw posłuchaj tych głośników u kogoś w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek82

no bo wszedzie gdzie czytalem to je chwala i niewie co mam zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

kolego nie ma co tu ukrywać ta seria to taka sama masówka jak dark blue od helixa ale o tym sie przekonasz dopiero gdy posłuchasz czegoś lepszego.

 

Broń Panie nie mowie ze to złe głośniki na początek zabawy z CA sa w sam raz tylko sprawdz czy odpowiada tobie ich dźwięk.

Ona mają jeszcze bardziej piskliwe twitery od Helixów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek82

dzieki za odpowiedzi , a moze jeszcze ktos mial stycznosc z glosnikami Hertz ESK 165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

kolego, mam je w swoim pasku. Osobiście nie polecam ! Nie mówię że są złe, poprostu mi nie odpowiada ich charakterystyka dzwięku. Jak napisał przedmówca, dźwięk jest piskliwy... Tylko w tweeterach odczulem róznicę porównując z serią, więc ten zakup nie ma sensu. U mnie gra NAVI fabryczne więc jest mocniejsze niż zwykłe radio VW. Moze inne radio lepiej by sobie radziło ale... Nie zamierzam nic zmieniać. Wrzuciłem skrzynkę do bagarka, wysterowałem i może być - choć do boose trochę brakuje :-) Jak lubisz wysokie tony to kup, jeśli nie to odpowiedz sobie sam :-) Pozdrawiam i życzę udanego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

testowalem te glosniki u siebie w aucie. Po 5 min odsluchu byl demontaz. Wrocilem do passatowskich :).

Potestuj sobie DLS'a glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te głośniki z przodu i sobie chwalę. Ale to zależy co będziesz słuchał, do techno się nie nadają. Ważna sprawa to wytłumienie i dystans MDF. Tweetery faktycznie są piskliwe. Teraz pewnie jak bym miał zakładać w tej cenie to wybrał bym signaty. DLS w tej cenie to tylko K6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Witaj, ja mam z przodu i tylu glosniki Hertz DSK 165 (czyli cos podobnego tylko z tego co widze mam te jeszcze tansze). Ale ogolnie mi te glosniczki odpowiadaja. Tak jak przedmowcy pisza tweetki troche za bardzo sycza, ale w radyjku (Alpine CDA-9884R) potrafie sobie dzwiek dostosowac do wladnych potrzeb tak, ze syczenie moge wyeliminowac w prosty sposob i wszystko wtedy gra jak nalezy ;) Zaleznie od muzyki jakiej slucham ;)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam Hertz DSK 165 i radio Sony F-7500 sykacze sobie trochę przyciszam włączam basy i ogólnie jest dobrze słucham głównie techno :) także moze sie zastanów nad innymi głośnikami w tej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

No i juz masz 2 opinie odnosnie glosniczkow DSK 165 :) Mysle ze za taka cene nie ma co narzekac :) Ja chyba za obydwa komplety zaplacilem jakies 500 zl :) I mam 8 glosniczkow w samochodzie :) Do tego kupilem jeszcze dystanse plastikowe... Wszystko nabylem w MediaMarkt ;) Jak nie bede miec zadnych wydatkow to jeszcze jakis wzmacniacz dokupie i skrzynke do bagaznika, zeby ladnie mruczalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i juz masz 2 opinie odnosnie glosniczkow DSK 165 :) Mysle ze za taka cene nie ma co narzekac :) Ja chyba za obydwa komplety zaplacilem jakies 500 zl :) I mam 8 glosniczkow w samochodzie :) Do tego kupilem jeszcze dystanse plastikowe... Wszystko nabylem w MediaMarkt ;) Jak nie bede miec zadnych wydatkow to jeszcze jakis wzmacniacz dokupie i skrzynke do bagaznika, zeby ladnie mruczalo ;)

Jak chcesz to podłączyć pod wzmaka to wymień dystanse na MDF różnica jest słyszalna. Ja mam pod radiem i różnicę słychać, plastik rezonuje strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Powiadasz? Duzo w sumie sie czyta o MDF'ach, ale myslalem, ze dystans to dystans ;) A miales juz kiedys plastiki? Czy od razu MDFa dales? W sumie niewazne ;) Jak znajde chwile czasu i checi to po prostu zamowie sobie takie dystanse i wymienie :) W sumie to nie narzekam na granie, ale jak dam troche za glosno to juz wlasnie slychac jak cos tam gdzies rezonuje ;) Pewnie tez by sie przydalo wyciszyc drzwi od srodka, tez myslalem o tym, ale jakos boje sie tego, ze duzo roboty itp ;) Na poczatek wymienie dystanse, a pozniej jeszcze sie pobawie w wyciszanie ;)

Tak wogole to sorry, za OT, bo mowa tu o glosnikach :) No ale jesli ktos czyta ten topic a nie doczytal wczesniej na temat dystansow itp, to pewnie przydaja sie takie informacje tez ;)

Dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najpierw przód Hertz esk165 na plastikowych dystansach ale z wytłumionymi drzwiami, tył fabryczne na plastikowych z wytłumionymi drzwiami. Ciepło się zrobiło to mnie naszło na zmianę w przodzie i zmieniłem na MDF. Różnica taka, że teraz się biorę za tył. Wstawiam MDF i fabryczne wymieniam na Helix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Ja z tylu mialem Pioneery (poprzedni wlasciciel musial chyba takie wlozyc) :o Takie jakies cale niebieskie, z bardzo plytkimi koszami. Pewnie jakas seria bardzo dopasowana na potrzeby montowania w drzwiach samochodow :) Porazka totalna :) W porownaniu z tymi Hertzami to Pioneer brzmial ohydnie. Zdecydowalem sie na wymiane chyba glownie dlatego. Mialem wrazenie, ze membrany sa dziurawe i tylne glosniki mialem o polowe wyciszone. Aaa :) No i tweetery sie odkleily (byly na kleju na goraco) i lezaly gdzies po srodku drzwi, myslalem ze ich tam nie ma wogole :) Teraz tez wkleilem je na kleju, ale zalalem je prawie calkowicie, tak ze poki co trzymia sie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz opinię?:) Badziew, i to straszny. w tej kwocie kupisz TEC który zagra o niebo lepiej, troszke drożej (niewiele drożej) kupisz MTX który po prostu urwie Ci dupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Nie mozna mowic ze to badziew ;) Zalezy wszystko do jakiej muzyki :) Do normalnego sluchania muzyki wystarcza :) Lepiej kupic glosniczki ktore fajnie graja wszystko, a jak ktos lubi sobie dupe urwac to wklada wzmak + skrzynke, a nie glosniki srednio-niskotonowe, ktore udawaja suba :)

Nie wiem czy wogole slyszales jak graja te glosniki, czy tylko przytaczasz to co pisza audiofilowie rozni w internecie :) Ja je mam podpiete pod odpowiednie radio i graja naprawde przyzwoicie :)

No ale w sumie ;) Kazdy zachwala to co ma w aucie :) Glupio sie przyznac, ze ktos popelnil blad przy zakupie sugerujac sie cena :) Ale ja tego o sobie powiedziec nie moge :) Z reka na sercu ;)

Pozdrawiam

Piotrek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''urwac dupe'' to byla metafora ;) chodzi o to ze hertz jest przereklamowany tak samo jak JBL. W tej cenie mogłes kupic cos lepszego chocby helixy, PB. To prawda ze duzo zalezy od muzyki, ale porządny głosnik zawsze powinien zagrac, hertz ma jazgoczące tweetery- mnie np. strasznie to drazniło u kumpla w aucie, a głupio to moze byc tobie jak posłuchasz u kogos PB, teca czy signata(ktorego sam do niedawna nie lubiłem ale to byla wina wzmaka;) ) za podobną kase, a bedzie grało duzo lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

No ja rozumiem, tweetery :) Nie powiem, ze sa rewelacyjne, bo tak nie jest, ale u mnie w radyjku jestem w stanie sobie wszystko tak ustawic, ze graja tak jak ja sobie tego zycze i nie inaczej ;) Nic mi nie syczy itp itd :) Nie powiem, chetnie posluchalbym jak graja te Signaciki, bo duzo o nich slyszalem. Ale kolega pyta konkretnie o Hertze. Ja mu wiec odpowiedzialem, jak to gra u mnie. Gdyby pytal o to, jakie glosniki kto poleca, to mozliwe ze nawet nie odezwalbym sie w tym temacie, poniewaz i tak wiekszosc wlasnie preferuje glosniki typu Signat itp ;) Wiec z wiekszoscia ogolu nie wygram :) I nie zebym sie upieral, ze te Hertze to jest szczyt techniki i audiofilski zestaw :) Po prostu nie mialem okazji slyszec Signatow dlatego moze zachwalam Hertze :) Podejrzewam, ze moze i jest na odwrot. Ze wiekszosc ludzi nie slyszalo Hertzow, a zachwalaja co innego :) O Signatach duzo wiecej slyszalem niz o Hertzach, ale jadac do MediaMarkt nie bylo w ofercie Signata, bo pewnie gdyby byl to pewnie bym ta marke wybral. Wzialem wiec Hertze, bo tez duzo pozytywnych opinii slyszalem :)

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności