Skocz do zawartości
marecek

LOG - wartości przepływki i doładowania dla seryjnego AWT, AVF, AWX, AJM

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/zawor-odmy-vw-passat-golf-iv-sharan-1-8-1-8t-20v-i4963495159.html

Tak wyglada zaworek, sprawdz go dostep ciezki, jego uszkodzenie czesto powoduje podwyzszone obr. I wypadanie zaplonow, nastepnej kolejnosci sprawdz przeplywke, prawidlowa wartosc dla manuala na wolnych na rozgrzanym silniku to 2,5- 3 g.

Edytowane przez bodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie były różnice dla polskiego vag'a 4.9 wskazanie było około 17g/s, w vag-com czy vdcs około 4g/s jak w logach. jeszcze nie zdążyłem sprawdzić przepływki i temp - narazie pada deszcz :(

wracając do przepływki to nic przy niej nie było robione (wymiany, podmiany etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem loga 001 002 i 003 :) od startu temp przy rozgrzewie maszyny

http://vaglog.pl/log_199820.html

na logikę przy zwiększaniu obrotów czas wtrysku powinien się zwiększać - przy około 1800 jest mniej niż na jałowym (jest to przy timestamp 1000).

czasem pojawia się błąd

16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 35-10 - - - Intermittent

(ale chyba nie ma to wielkiego wpływu) - przed startem błąd skasowałem

kolejnym krokiem będzie zalecane sprawdzenie przepływki a po niej zaworek jak mi się uda tam dokopać przy zmianach pogody :(

pozdrawiam

poprawiłem link

Edytowane przez R.O.O.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]zrobiłem loga 001 002 i 003 :) od startu temp przy rozgrzewie maszyny

http://vaglog.pl/myVagLog.html

na logikę przy zwiększaniu obrotów czas wtrysku powinien się zwiększać - przy około 1800 jest mniej niż na jałowym (jest to przy timestamp 1000).

czasem pojawia się błąd

16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow P0441 - 35-10 - - - Intermittent

(ale chyba nie ma to wielkiego wpływu) - przed startem błąd skasowałem

kolejnym krokiem będzie zalecane sprawdzenie przepływki a po niej zaworek jak mi się uda tam dokopać przy zmianach pogody :(

pozdrawiam

Link nie prawidlowy.

Pare dni temu sprawdzalem czasy i tez mialem przy 2-3tys na jalowym nizsze niz przy 800rpm. O jakies 0,5ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiszę że link poprawiłem ;)

miałem kopać do przepływki - po zdjęciu opaski i ściągnięciu węża (miejsca gdzie jest wyjście przepływki) dolna część węża była podwinięta-poprawiłem to i odpaliłem wrotki, nie sprawdzałem nic z laptopem ale chyba jest różnica przy nagrzanym silniku wskazanie chwilowego spalania było na poziomie 1,1-1,2L/h, jutro go zloguje plus sprawdzę błędy ale i tak będę kopał do przepływki i do zaworka. dziś już ciemności egipskie ;/ plus inne równie ważne rzeczy do zrobienia ;) albo i ważniejsze :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]zrobiłem loga 001 002 i 003 od startu temp przy rozgrzewie maszyny

http://vaglog.pl/log_199820.htmlJaka temp byla na zewnatrz?

Musze sprawdzic swojego jak szybko sie zagrzeje ;). Czy miales wlaczone ogrzewanie?

Przy 996 sek wraz ze wzrostem obrotow widac bardzo bogata dawke paliwa, nastepnie widac spadek temp, co wskazuje na sprawna wiskoze ;)

Chyba rowniez wlaczyles w tym momencie ogrzewanie?

 

Wrzuc plik logu jako zalcznik. Sciagne do porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp na zewn była 4,5st, przed startem silnik miał 5st

ogrzewanie było wył, jak i odbiorniki, chyba radio tylko brzęczało ;)

włączałem odbiorniki itp i ogrzewanie też

załączam ;) plik zmodyfikowałem o rozszerzenie xls bo nie mogłem dodać :)

LOG-01-001-002-003.CSV.xls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodzik z tym zaworkiem chyba masz rację tylko teraz czeka mnie misja żeby go wyjąć :S

on powinien puszczać w kierunku przepustnicy, tak ?

na zdjęciu czerwone strzałki są kierunkiem powietrza w kierunku zaworka zwrotnego, gdy układ jest skręcony w żółtym kółku słychać syczenie, jak z pkt 2. poluzuje się opaskę i to słychać jakby wypychało powietrze(nadmiar) po zostawieniu układu lekko nieszczelnego silnik zwiększa obroty.

jak to nie będzie ten zaworek to limit szczęścia i pomysłów będzie coraz mniejszy :(

LEWE-POWIETRZE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ten zaworek, jesli piszemy o zaworku jednokierunkowym odmy znajduje się pod kolektorem dolotowym w trójniku gumowym, pokazywałem ci jak wyglada nr6.

721201113504pm.jpg

Jest tez dosc łatwy sposób czy zaworek ten moze być uszkodzony wystarczy zacisnac czyms węza co idzie do tego zaworka np. kombinerkami i jak obroty sie uspokoją to można przypuszczać ze jest uszkodzony, jesli nic sie nie dzieje to trzeba szukac dalej:https://www.youtube.com/watch?v=KAmAR2P5dZ4

 

Ten czarny grzybek to masz na zdjęciu który zdaje się wymieniałeś ma za zadanie ograniczać zasysanie oparów oleju z odmy przez turbne, podczas duzego podcisnienia w węzu dolotowym turbiny zaworek przymyka sie, normalnie zaworek puszcza w obie strony powietrze.

Wazne żeby był szczelny na zewnatrz, w górnej czesci grzyba jest membrana i jest taka mała dziurka w obudowie która służy do odpowietrzania membranki, jak membrana pęknie w środku to tą dziurka zasysa lewe powietrze, wyjmij go i obejrz dokłądnie bedziesz wiedział o co chodzi.

 

Co do błedu evap to tak tez może być przyczyną podwyższonych obr. http://s232.photobucket.com/user/noti88/media/Vac%20Lines%20n%20Hoses%20Project/e22f4cda-1.jpg.html trzeba sprawdzic ten zaworek z wtyczką na filtrze powietrza, bez napiecia powinien być zamknięty i nie przepuszczać.

Z logów co wrzuciłes wynika że albo gdzies dostaje sie jakies dodatkowe powietrze, bo kąt otwarcia przepustnicy na jałowym jest bardzo mały a nawet zerowy kanał 3, gdzie normalnie powinien wynisić ok 0,8 na biegu jałowym, musisz posprawdzac wszystkie te rzeczy o których pisałem.

Edytowane przez bodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ch...@ :P

skończył się

ja wiem o którym pisałeś wcześniej, wyjąłem go, najtrudniej było opaskę odkręcić żeby wyjąć go z wężem i potem zdjąć mniejszą opaskę ;) ale dało radę, no mogłem zacisnąć węża ale to już raczej nie będzie potrzebne :)

zaworek zamówiony i czekam, przy okazji sprawdzę ten dot. błędu evap

prześwit

DSC_6125 (2).JPG

sprężynka jest na miejscu a część działająca żeby działało to to jako zawór lata jak chce

w #49 poście nie dopisałem że do tego zaworka zmierzam, idąc od początku drogi :)

u mnie ten zaworek jest z końcówką G (035103245G) - kupiłem ten z podanego linku by @bodzik z końcówką A - organoleptycznie pewnie różnica w kolorze (w G zielony, w A szary)

racja co do przepustnicy :(

Edytowane przez R.O.O.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zdjęcie zrobione wcześniej

zapytam czy to ten ? nie widzę wtyczki ale jest na filtrze pow

[ATTACH=CONFIG]127195[/ATTACH]

 

odpowiem sobie sam :P

będąc na wyjściu z psem nie omieszkałem zajrzeć pod maskę :P i wtyczka jest na wysokości górnej opaski po lewej stronie - patrząc na zdjęcie tego nie widać :)

Edytowane przez R.O.O.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek dotarł w tempie błyskawicy :)

teraz tylko czas na montaż :) hehe a o efektach napiszę wnet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworek wymieniony, obroty już nie wzrastają (kilka zatrzymań po jeździe) - jakiś progres

przepustnica dalej wskazuje 0,0% po przekroczeniu temp 50+ st.C (po czyszczeniu nawet z minimalnego brudu trzeba robić adaptacje?)

bieżące logi

statyczne:

rozgrzewanie silnika (temp zewn=temp silnika = 6st):

001 002 003

http://vaglog.pl/log_200594.html

002 032 033

http://vaglog.pl/log_200593.html

dynamiczne:

002 032 033

http://vaglog.pl/log_200592.html

020 118 003

 

================

czy ten zaworek w żółtym kółku 045284.jpg

Chciałem sprawdzić u kumpla w aucie czy ma grzybkowaty zaworek a tam zima - w jego 1.8T nie ma takiego badziewia, więc nie wiem czy zaworek działa poprawnie

LEWE-POWIETRZE.jpg

Edytowane przez R.O.O.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach tego nie było, ale może sie komuś przydać. Wykres doładowania 1.9 TDI ARL.

arl doladowanie.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz, czy po wykresie doładowania zadanego można coś stwierdzić o mapie silnika wgranej przez tunera?

Tutaj porównanie toleda zrobionego w CTR tuning, na prawde uwielbiam nim jeździć, moc osiąga łagodnie, nie ma nawalone momentu z dołu, no generalnie tak jak być powinno, zdrowo dla silnika i przeniesienia napędu. A z prawej strony wykres AVF na AL+BRD+FMIC. Program tragiczny, strasznie mocny dół, bardzo dużo momentu 184km/418Nm, dość ostre dymienie. I wg mnie ewidentnie widać to w ciśnieniu zadanym, w toledo narasta później i łagodniej, a w passacie ktoś napisał program na zasadzie niech wstanie jak tylko może i ładuje ile wlezie, dobrze to rozumie? (pomijam fakt, że mój passat na tym wykresie ma spory problem z osiągnieciem doładowaniaa, ale stoi w garażu i z tym walcze (nieszczelny układo podciśnienia)

toledovspassat_zps7a387087.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]zaworek wymieniony, obroty już nie wzrastają (kilka zatrzymań po jeździe) - jakiś progres

przepustnica dalej wskazuje 0,0% po przekroczeniu temp 50+ st.C (po czyszczeniu nawet z minimalnego brudu trzeba robić adaptacje?)

bieżące logi

statyczne:

rozgrzewanie silnika (temp zewn=temp silnika = 6st):

001 002 003

http://vaglog.pl/log_200594.html

002 032 033

http://vaglog.pl/log_200593.html

dynamiczne:

002 032 033

http://vaglog.pl/log_200592.html

020 118 003Jak dla mnie to idealnie ;)

Adaptacje nie zaszkodzi przeprowadzic.

 

Moj plik 2015.01.17 - rozgrzewanie na pb - LOG-01-001-002-003.CSV.rarz rozgrzewania. Po sciagnieciu trzeba usunac rozszerzenie rar.

 

Cos mam nie tak, bo po ok 22 min nie uzyskal na postoju 90C. W czasie jazdy temp trzyma. Moj jest w automacie i chlodnica wody zintegrowana jest z chlodnica oleju skrzyni biegow. Moze to ma jakis zwiazek?

 

Na zewnatrz bylo 8C.

Przed wlaczeniem silnika skasowalem korekte dluga, bo wczesniej pracowal na LPG, a w czasie testu na Pb.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[quote name=R.O.o.S.]ozgrzewanie silnika (temp zewn=temp silnika = 6st):

001 002 003

http://vaglog.pl/log_200594.htmlPorownalem ze swoim logiem i tak: Do 35C obydwa silnika rozgrzewaja sie w identycznym tempie. Roznica do 3 sek. WoW.

Od 35C moj silnik zaczyna wolniej nabierac temp, stopniowo wydluzajac ten czas. Przy 65C roznica w czasie wynosi juz 145sek. Przy 83C juz 500sek. Sprawdzalem waz dolny idacy od chlodnicy to termostatu i byl zimny. Chlodnica ciepla, tak samo jak gory waz przy silniku do chlodnicy.

 

Na wiekszych mrozach, gdy dluzszy odcinek hamuje silnikiem to temp potrafi mi spasc nawet do 80C, ale w czasie jazdy mam zawsze 92-96C.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, wszystko ładnie pięknie ale u Ciebie przepustnica dokąd masz pomiar pokazuje ok - jest 1,6-2% a u mnie od 50st już amba fatima 0% ;(

ja mam termostat wymieniony niecały rok temu ;) przy zimnie nie trzymał w ogóle (50-70st max podczas jazdy)

wartości dawki i z przepływki zbliżone czyli tu chyba jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=R.O.o.S.]czy ten zaworek w żółtym kółku Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: LEWE-POWIETRZE.jpg Wyświetleń: 8 Rozmiar: 73.6 KB ID: 127310 może się uwalić przez źle pracujący ten (035103245A) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 045284.jpg Wyświetleń: 2 Rozmiar: 6.0 KB ID: 127309

Może sie uwalić, sprawdz czy przypadkiem nie syczy z tego miejcsa na fotce taki kwadratowy otworek po lewej stronie na brzegu http://www.baaqii.com/promanage/productimage/Ewhole/MA505-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednio wymieniony syczał, nowy jeszcze nie daje oznak ubitej membrany i tu nic nie syczy z otworka, coś było słychać jakby od tyłu, całość począwszy od grubej rury za przepywką sprawdziłem pod kątem szczelności do trójnika za tym zaworkiem. jeszcze sprawdzę grubą rurę za przepływką i odejście z niej do tego zaworka (grzybka). nie mam fotki tego co by to opisać :P .

patrząc na całość to gdzieś chyba jeszcze zaciąga lewe powietrze - na pierwszy ogień idzie jeszcze zaworek od oparów benzyny :)

dziś spalanie na kompie pokazało kilka razy 0,9l/h :D

jakiś progres no i w błędach dalej pojawia się błąd dot. EVAP :)

zaworki, zaworki etc etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . mam pytanko odnośnie n75 . (auto leon 2001/2r silnik 1.8T AUQ)

Auto seria (nic nie dłubane w programie) i z tego co mi wiadomo powinien "dmuchać" 06-07 bara a u mnie na wskaźniku doładowania pokazuj 1bar a co śmieszniejsze nie wywala błędu o przeładowaniu czy to wina n75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności