Skocz do zawartości
Nol

Tarcze ATE - pytanie o jakość, opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

W maju tego roku zakładaliśmy do Alfy 156 tarcze Bosch bo były tańsze i do hamowania nie mam zastrzeżeń. Marki klocków nie znam, zostały stare i mocno piszczą.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE...to po prostu znana i lubiana firma. Jesli kupisz zwykle ATE...zwykly zwyczajny standart, bez wodotryskow i innych ulatwien...bedzie Pan zadowolony..i Pani tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, pierwszy zestaw ATE już się pogiął. Mają około roku i zrobione 10 tyś km. Jak dla mnie to porażka.

Jak tylko znajdę trochę czasu, zawiozę je do tokarza na kontrolę bicia i opiszę co im jest.

Na Passacie mam taki sam zestaw tyle że młodszy o pół roku. Pożyjemy - zobaczymy.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze one kiepko hamują, oraz jeśli kupi się komplet tarcze i klocki to one piszcza i pylą...

W tej cenie można kupić coś lepszego...

Bosch ma dobre tarcze i klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz ATE to według mnie bardzo dobre tarcze nigdy nie miałem z nimi problemu, na warsztacie dużo się ich na wymieniałem, co do klocków to są średniej jakości lepiej TEXTAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i niestety, pierwszy zestaw ATE już się pogiął. Mają około roku i zrobione 10 tyś km. Jak dla mnie to porażka.

Jak tylko znajdę trochę czasu, zawiozę je do tokarza na kontrolę bicia i opiszę co im jest.

Na Passacie mam taki sam zestaw tyle że młodszy o pół roku. Pożyjemy - zobaczymy.

 

w mojej vectrze przejechane 20tys i to autostradami, raz już toczone, i znowu zaczęły bić, kupiony kpl tarcze + klocki ATE :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piasty dobrze wyczyszczone ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów użytkuje tarcze zimermann 288mm normalne bez dziurek potrzebuje pilnie opini na ich temat bo słyszałem że Ate się popsuły i niewiem co wybrać? a przeczytałem wszystkie informacje na temat tarcz na naszym forum .Pozdrawiam :)

tarcze zimermann.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzytkuję ale z dziurkami :D

bierz z dziurkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ATE PowerDIsc-i i juz maja 15 tys i hamuja idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ATE PowerDIsc-i

 

Ja na swoich zrobiłem ponad 30 tyś i też hamowały idealnie a teraz leża bo wstawiłem se 312 i chyba też ATE ale nie jestem pewien bo dostałem je razem z zaciskami i jet ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimmerman robi mikoda

nie sądzę :))

a jeśli tak do dobrą robotę robią :)

nie wiem jak powerdisc ale zwykłe ate się pokrzywiło z ori klockami ATE więc normalne to nie jest...

Porównując sobie ile pyłu jest z klocka ATE i jak się wżera w felge ZIMMERMANN jest o 100 razy lepszy, felga szara a nie czarna jak po ATE i zmywa się delikatnie,

Nie wiem czy to tylko moje odczucia ale tak już mam :)

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klocków ate to już pisałem są średniej jakości, dużo lepsze są TRW i Textar, co do tarcz ate nigdy nie miałem problemu na warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja uzytkuję ale z dziurkami

bierz z dziurkami

Ja mam ATE PowerDIsc-i i juz maja 15 tys i hamuja idealnie.
Co do klocków ate to już pisałem są średniej jakości, dużo lepsze są TRW i Textar, co do tarcz ate nigdy nie miałem problemu na warsztacie

Bardzo dziękuje za opinie koledzy kolega zakupił mikode i jest zadowolony i naprawde mam mętlik w głowie :)Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A piasty dobrze wyczyszczone ??

Tak, własnoręcznie.

Niewyczyszczone piasty dają znać zaraz po montażu a te wytrzymały zaledwie 10kkm spokojnej jazdy. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale tarcze są produkcji włoskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimmerman robi mikoda

Ja wiem że Brembo a obok mieszkam produkuje i pakuje dla Mikody swoje tarcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pytanie skąd bierzecie Towar?? czy to orginalne ATE??? ja kupiłem w sklepie do poprzedniego auta i przejechłem na przodzie 70tyś i klocki poszły na zwałe ale kupywane było to 2 lata temu. Ostatnio kupiłem tarcze krafta a w środku były cara:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie Pytanie skąd bierzecie Towar?? czy to orginalne ATE??? ja kupiłem w sklepie do poprzedniego auta i przejechłem na przodzie 70tyś i klocki poszły na zwałe ale kupywane było to 2 lata temu. Ostatnio kupiłem tarcze krafta a w środku były cara:)

 

to ze niektore firmy zaopatruja sie w produkty innych firm jest dzisiaj powszechne

 

co nie znaczy ze sa gorsze jakosciowo, przyklad Ruville

 

ATE, Textar, oryginaly ida na pierwszy montaz dla VAGow czy mercedesa

 

zazalen jeszcze nie mialem na jedno i drugie, no moze ze ATE za bardzo pylą, ale zeby ktos sie skarzyl na okres uzytkowania, to jeszcze sie nie zdazylo

 

No chyba ze kupujecie u ruskich na targu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ate zrobiłem 10 tyś i są pokrzywione wyczuwalne jest to przy b.delikatnym hamowaniu nie wyczuwalne przy ostrym wystarczyło że wpadłem w kałuże i ...lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności