Skocz do zawartości
Nol

Tarcze ATE - pytanie o jakość, opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

No koleg użytkuje je tak samo jak te wczesniejsze a co do zniszczenia poprzez nagłe schłodzenie...to mam na ten temat jakieś pojęcie więc nie sądze aby to było to...

niestety, ale miałem coś takiego jak materiałoznawstwo i technologię metali ;(

hartowania .. odpuszczania i inne cuda ;)

więc uważam, że można zniszczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam to co napisał Aleksander, na moich tarczach ATE jeżdzę od roku, zrobiłem około 25 tys. km. Na oko wyglądają świetnie nie są zużyte -podobnie klocki ATE, niestety tarcze od kilku dni mają bicie, kierownica drga przy hamowaniu. Oczywiście przyczyną deformacji może być wjazd w kałużę z gorącymi tarczami, ale rok jakoś wytrzymały. Na stacji diagnostycznej pan stwierdził, że jakość tarcz ATE niestety się pogarsza i coraz częściej zdarzają się tarcze złej jakości. Być może na pierwszy montaż idą te najlepsze a na rynek wtórny gorsze! Słyszałem, że obecnie tarczami, które mają najmniej reklamacji są skandynawskie tarcze SBS. W firmie Autopartner koszt 196zł/sztuka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na oko wyglądają świetnie nie są zużyte -podobnie klocki ATE, niestety tarcze od kilku dni mają bicie, kierownica drga przy hamowaniu.

Skąd ja to znam,borykałem się z tym problemem z dwoma kompletami,ale po wymianie na porządny i nie podrabiony komplet problem ustał :P ,ale kasa poszła sie je.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem tak, kupiłem ATE PowerDisk i jestem mocno zodowolony :)

Mechanik zwracał mi tylko uwagę żeby nie kupować tych tarcz co się świecą jak psu jajca, tylko te co mają natryskiwaną ochronną wartwę antyrdzewieniową.

Oczywiście klocki ATE, ale standard w zupełności wystarczą, bo Powerki sa zaje... drogie.

Auto staje kiedy JA chce, a przy ostrym heblowaniu nic się nie dzieje, a gładkie tarcze kończyły się na 4 światłach ;)

Oczywiście nie jest to szczyt marzeń, ani zestaw sportowy, ale moje auto teraz hamuje jak mu każę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do A3 założyłem komplet ATE

Do tego wymieniłem płyn na Motul 5.1

Jak dla mnie wystarczy, musiałem się przyzwyczaić do tego jak autko teraz reaguje. Hamowanie z większych prędkości też bardzo dobrze.

Jak na każdym forum znajdą się tacy co stwierdzą ze bez wierconych Zimmermannów, EBC TurboGroove, Taroxów, nie da się jeździć ale ja ten zestaw polecam normalnym użytkownikom.

 

Na pytanie co zakładać samemu sobie trzeba odpowiedzieć. Jeżeli samochód ma fabryczną moc i seryjne ogumienie to można założyć ATE gładkie ewentualnie PD, natomiast jeżeli ktoś zakłada opony szersze niż seryjne to należało by pomyśleć o mocniejszym zestawie hamulców lub zmianie średnicy tarcz na większe. Przy wymianie tarcz nie można zapomnieć o czyszczeniu piast i sworzni zacisków. Odradzam odkręcanie przewodów od zacisków jeżeli nie mamy zamiennych podkładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to normalne, że po zmianie tarcz i klocków, hamulce bardziej się grzeją? I przez jaki okres takie docieranie ma miejsce? Założyłem ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A auto staje po krótszym dystansie? Jak tak to chyba normalne. Klocki są elementem trącym.

A zapytam tak, czy mierzyłeś temperaturę poprzedniego zestawu na takim samym hamowaniu? Jak nie to skąd opinia, że bardziej się grzeją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce raczej nie blokują. Jak się podniesie na podnośniku to koła można spokojnie obrócić rękami. Słychać tarcie klocków, ale to normalne. A ta opinia, że się bardziej grzeją to stąd, że przed wymianą zwracałem uwagę na łożyska (czy nie szumią, czy się nie grzeją) i wtedy były wyraźniej chłodniejsze. Nawet po wymianie przejechałem kilkanaście kilometrów starając się nie używać hamulca nożnego, potem wyhamowałem silnikiem i ręcznym. Wtedy przednie tarcze też były nagrzane, ale nie parzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze używałem ATE i klocki i tarcze w primerze było OK ale w Octavi biły już po ok 20ys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słychać tarcie klocków, ale to normalne. (...) Wtedy przednie tarcze też były nagrzane, ale nie parzyły.
Sam sobie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie niech się ułożą klocki względem tarczy i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Pewnie z czasem powinny się coraz mniej grzać. Ale z tym, że słychać tarcie klocków, to zawsze słychać, nawet jak hamulce są już dotarte. W zaciskach nie ma niczego, co by miało odciągać okładziny od tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyny hamulcowe są bardzo higroskopijne a wilgoć znacznie pogarsza ich właściwości. Przy wymianie tarcz zalecał bym wymianę płynu. Miałem podobne objawy i powinno pomóc ponowne odpowietrzenie. Żeby tłoczek się poprawnie cofał w układzie nie może znajdować się powietrze. Innym objawem jest zaciskanie się zacisków po ich rozgrzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn byl wymieniany na wiosne na ATE Typ 200. Ale dalej potrzymuje to, ze to raczej normalne, ze slychac tarcie klockow o tarcze. Kolo nie jest wtedy blokowane, bo mozna go swobodnie obrocic rekami. To nie rower, ze miedzy rawka a klockami jest kilka mm luzu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś mi doradzić czy tarcze ATE będą odpowiednie do mojego paska zamierzam kupić takie od użytkownika maciejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zdarza sie ,ze ATE ostatnio szybko biją.... polecam w takim razie w podobnej cenie Textar-a. Zakładałem klocki, i tarcze razem i jestem na razie zadowolony choć po 2 latach płyn ma prawo być do wymiany i zalecam takową wymianę każdemu... droższe płyny wytrzymują 3 lata ale to i tak potem do wymiany koszt niewielki a hamując ze 170 na autostradzie nie będę sie denerwował zaoszczędzonych 80zł na wymianie płynu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymnieniłem tarcze na ate pd i klocki na ate. dodam że wymnieniłem przód i tył plus płyn nowy BENDIX. nie mam żadnych zastrzeżeń a z przodu zdarłem 2 komplety klocków a z tyłu 1. hamulce nie mają lekko. zdażyło mi się kilka ostrych hamowań (nawet i z 190 km/h) i dalej hamują. dodam że zacieły mi się prowadnice zacisku w tylnym kole i tarcza była niebieska ale po naprawie dalej normalnie hamuje tylko piszy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej ATE .wymieniłem cały komplet z przodu tj.tarcze te nacinane i klocki .Po 15 tyś. przy ostrym hamowaniu z dużej prędkości (ok130) trzepią kierownicą że mało z ręki nie wyleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nacinane

 

trzepią kierownicą

 

Sam sobie jesteś winny. tyle pisaliśmy o nacinanych tarczach. Trzeba było brać gładkie i byłbyś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie wiem o co wam chodzi, jeżdżę na nacinanych wykorzystując swoje HP i w mieście i na autostradzie, często było ostro hamowane i jakoś nic mi się z nimi nie dzieje. Nie wyrywa mi kierownicy i się nie wyginają. Przeleciały już 23 kkm i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności