Skocz do zawartości
Gość mpawelko

TDI Automat problem z mocą 2002r 180 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mpawelko

Witam, mam problem z passatem kombi

w trakcie jazdy samochód zachowuje się poprawnie. Kłopot zaczyna się w momencie gdy zaczynam jechać pod górkę. Samochód zaczyna się dławić (objawy identyczne jak przy jeździe ze zwykłą skrzynią biegów na zbyt wysokim biegu) i nie chce zredukować automatycznie biegu. Muszę docisnąć gaz lub zwolnić ... Mam też czasami szarpnięcia przy ruszaniu i ruszaniu do tyłu ...

 

Jest to moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią biegów, ale wydaje mi się że nie powinny występować takie problemy.

Samochód miał wymieniany rozrząd ... ale te problemy pojawiały się również przed wymianą ...

Staram się jeździć ekonomicznie - gaz jest wciśnięty minimalnie ... tak aby zachować możliwie najbardziej optymalne spalanie.

 

pozdrawiam

i dzięki za ewentualną pomoc przed wizytą w warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to być przepływka miałem coś w ten deseń i wymiana przepływki pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem u siebie podobne objawy, na 4 biegu jesli zaczne jechac dosc powoli pod gorke (obroty okolo 1500) auto zaczyna sie jakby dlawic. Musze wcisnac gaz i wymusic albo przyspieszenie, albo zrzucenie biegu na nizszy. Czy ta skrzynia tak ma czy powinna sama to zrobic ?

 

Jak rozwiazales problem u siebie mpawelko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpawelko

No właśnie nie rozwiązałem jeszcze - czekam na jakiegoś eksperta na tym forum, jakiś użytkownik podpowiedział coś .... pewnie czytałeś, ale chciałem poczekać na więcej opinii... na pewno takie problemy jak u nas nie powinny się zdarzać! rozmawiałem z kolegą który ma C5 w automacie - dodał jeszcze, że jest to dość powszechny problem z autami o większym przebiegu - zwłaszcza sprowadzonymi z zagranicy. Ponoć w okolicach Pyrzyc (zachodniopomorskie) jest jakiś magik który za 50 zł w ciągu 15 minut rozwiązuje problem! ale nie chce nikomu zdradzić patentu! :-) coś tam przeczyszcza, coś sprawdza i po kłopocie ! ale nawet kumplowi z podwórka nie powiedział na czym to polega !

w ostateczności pewnie do niego pojadę - bo jak trafię do warsztatu to wymienią pół samochodu i jak znam życie dalej będę miał ten sam problem. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpawelko

rozmawiałem z mechanikiem i mówi że może być to problem z zaworem EPG - czy coś takiego - docelowo ten zwór ma odpowiadać za obieg spalin w silniku ... jego nieprawidłowe działanie może powodować właśnie takie problemy jak spadek mocy i dławienie się .... ale będę dalej drążył ten temat - aż do skutku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam problem tego typu że do niedawna puszczając hamulec samochód bez problemu ruszał i stał pod góre jak był na D od tygodnia musze wciskać przed ruszaniem pedał gazu bo nie rusza a pod góre muszę zaciągać ręczny bo spada w dół i czasami skręcając w prawo dodaje gazu a skrzynia nie ciągnie i za moment zaczyna ciągną co może być z tą skrzynią pozdrawiam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ja mam problem tego typu że do niedawna puszczając hamulec samochód bez problemu ruszał i stał pod góre jak był na D od tygodnia musze wciskać przed ruszaniem pedał gazu bo nie rusza a pod góre muszę zaciągać ręczny bo spada w dół i czasami skręcając w prawo dodaje gazu a skrzynia nie ciągnie i za moment zaczyna ciągną co może być z tą skrzynią pozdrawiam?

 

Też mam tiptronic ... i nie mam żadnych z opisanych problemów. Z lektury forum na temat automatów wnioskuje , że sypie się skrzynia . Pierwszy objaw właśnie jak nie rusza pod górkę a nie daj boże jak się cofa ... jak jest ostro pod górę to będzie stał w miejscu na D ale nie POWINIEN się cofać !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności