Skocz do zawartości
krzyś

Przebudowa konsoli na 2DIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Przerabiam w Passacie B5 1997rok konsole środkową na radio 2DIN. Niestety jest tam ukosny dolot (3B1 816 363 D) do kratek powietrza i musze wymienic na zagięty dolot (3B1 816 363 F). Czy da rade wymienic ten dolot bez demontarzu całej deski rozdzielczej. Jesli tak to ile jest z tym pracy,ile jest tam śrubek,itp. Prosze o odp. Pozdrawiam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,pozostało mi samemu odpowiedziec na to pytanie:-) Tak,da rade wymienić dolot ukośny na zagiety bez zdejmowania całej deski rozdzielczej ale wymaga to sporej gimnastyki,dużo cierpliwości i cała operacja pozostawia zadrapania na skórze rąk:-( Ale warto,by mieć konsole 2-DIN :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenne info kolego :)

zamierzam to wkrótce zrobić u siebie, więc pewnie jeszcze się kiedyś do Ciebie odezwę :)

w 2din zamierzasz zapodać ori navi ? Czy coś audio konkretnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec

moich paru znajomych poległo na tym dolocie .. co niektórzy rzeżbią ten ukośny bez wymiany... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie przerobiłem konsole na 2 din.

Musiałem tylko przenieść klimatyzacje ręczną na duł zmienić ramkę

na 2 din (kilka godzin pracy i się udało)

Radio ma jvc AVX-810 ze ściąganym panelem, zrobię zdjęcia to zobaczycie jak to wyszło

 

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

 

http://www.allegro.pl/item642322764_jvc_kw_avx810_2din_kurier_gratis_auto_hi_fi_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabuz1 jak Ci się udało przenieść ręczną klimę na sam dół? było dużo kombinowania czy tak po prostu?? Sam mam u siebie pokrętła które czasem przeklinam ;) ale zastanawiałem się jakby je dać na sam dół, tak właśnie jak Ty teraz piszesz.

Czekam z niecierpliwością na Twoje foty!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co czytalem na forum to linki maja zapas jak kable do klimatronika i mozna przesunac na sam dol. u mnie jeszcze nie kupilem ramki ale sie przymierzam.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja jest na linkach, ale są dość długie żeby je przenieść problem jest z mocowaniem trzeba kombinować, a także wycinałem cały środek tam gdzie jest przykręcony panel klimy musiałem także uciąć ten panel co jest wokół pokręteł klimy bo jest szerszy niż ramka.;)

20090529074.jpg

20090529080.jpg

20090529079.jpg

20090529078.jpg

20090529077.jpg

20090529076.jpg

20090529075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacun dla Ciebie :)

jeszcze nie widziałem w passku manualnej klimy z konsolą na 2 diny.

Wszystko że tak powiem "trzyma się" idealnie? Bo ten panel z pokrętłami wygląda na troszke pochylony. I jeszcze jedno pytanko - jak to jest zamocowane wszystko? Bo jeśli coś kleiłeś to chyba jednak sobie dam z tym spokój ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pochylony panel to tylko kwestia ustawienia na blaszkach musze lekko podgiąć.

Ramka trzyma się na dwóch stalowych drutach, bo inaczej niema możliwości przymocowania tej ramki chyba, że kupisz dolną połówkę kokpitu od lifta, to powinny pasować oryginalne mocowania ramki, nic nie jest klejone.

Ja kupiłem ramkę z kieszenią, ale kieszeni nie użyłem.

Musiałbym mieć dolną półę, ale ciężko ją dostać wszyscy maja cały komplet na Angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Kolego! Konsola 2-DIN i manualna klima na dole to nowość :-) Chetnie zobaczyłbym to na żywo. Powodzenia w dalszych modach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konsola 2-DIN i manualna klima na dole to nowość :-)

Ja tak mam fabrycznie. Ale to passat zza Wielkiej Wody :)

Radio 2DIN oryginalne VW osobiście zdemontowałem, wsadziłem zwykłe i zostało miejsce na drugi schowek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabuz tak z ciekawości zapytam o koszta jakie musiałeś ponieść na zakup ramki 2din w carbonie ? Od jakiegoś czasu szukam i nie moge namierzyć nic w sensownej cenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za ramkę z kieszenią 100zł fuksem kupiłem do kolesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcę zmienić w swojej b5 radio na mniej więcej takie delta czy ktoś może mi powiedzieć czy wejdzie do paska przed liftem i ewentualnie czy warto wkładać takie radio. Za wszystkie wskazówki co do montażu będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego manual jak zamontować konsolę pod takie radio, sprawdź dokładnie dolot do nawiewów, czy masz zagięty a nie ukosny :

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41253

 

Kolega kupił takie radio do przedliftowego passata i pasuje, tylko uważaj jak będziesz kupował, abyś nie naciął się tak jak on. Zwróć uwagę, czy na oryginalną naklejkę na radiu nie jest naklejona jeszcze jedna, gdyż sporo jest ostanio sprzętu tzw. refurbished czyli odnawianego, teoretycznie z zewnątrz wygląda jak nowe ale w środku nie wiadomo co siedzi. I tak jak wcześniej wspomniałem kolega kupił, pograło miesiąc i podziękowało za współpracę. Koleś, który w tym siedzi próbował naprawić i mówi , ze płyta główna uwalona była i że często ma to miejsce w przypadku takich odnanawianych radii. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Chyba się skuszę na wymianę mam znajomego elektronika jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kosz pod nawigacje i ramka na 2 din po FL pasuja do passata przed FL?

mam okazje kupic calosc za 110 pln :)...ale mam rocznik 99 i nie wiem czy bedzie pasowalo;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem paska z 99 na radio Delta, musiałem wymienić styki na fakra-din i zapytaj czy do ramki dołączona jest ramka climatronica, a ważna rzecz czy masz can-bus nie piszesz ale jakbyś wymieniał na oryginał vw to muszisz mieć albo pociągnąć od modułu komfortu albo spod licznika sorki ale nie spotkałem sie z tym na tym forum. W moim niestety nie ma a niby powinien mieć bo komputer go widzi model na pompowtryskach z 99r. Może koś pomoże co z tym zrobić, na chwilę obecną wyłącza mi się po godzinie pracy.

Mam oryginalną ramę pod navi lub radio 2 din http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=680148536

Z tym że musisz się nastawić na generalny remont konsoli środkowej z użyciem piłki włącznie.

Udanej adaptacji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy ramka i kosz po FL bedzie do mnie pasowala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności