Skocz do zawartości
krzyś

Przebudowa konsoli na 2DIN

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie, nie mam pojęcia jak to zrobić :) Kolega z forum mi to zamontuje bo to spec, juz kilka NAVI zamontował. JA jedynie kupiłem wszystko do montażu oraz deske b musze ja wymienić i to wszystko.

POZDRAWIAM

Edytowane przez krasy31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega to z W-wy czy z Pruszkowa,

Oj nie, nie mam pojęcia jak to zrobić Kolega z forum mi to zamontuje bo to spec, juz kilka NAVI zamontował. JA jedynie kupiłem wszystko do montażu oraz deske b musze ja wymienić i to wszystko.

POZDRAWIAM

 

A ten kolega to z W-wy czy z Pruszkowa? Może i mi by ogarnął temat? Jakby nie za "dużo" zażyczył sobie za to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to i ja mogę uderzać do tego kolegi bo też jestem z okolic wawy, a w wawie za przerobienie konsoli chcą 150PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest z Warszawy, a cena to... ;) tak jak wszyscy biorą. NIe wiem czy drogo czy tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał konsole 2din w carbonie z koszem i ramka na climatronic to chętnie sie tego pozbędę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę ramkę climatronika jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie ramka 2DIN + kosz, poszło PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka fotek z mojej przedwczorajszej przeróbki na 2din dokładnie zrobiłem zdjęcia jak trzeba wszystkie plastiki powycinać i co gdzie pod szlifować. Cała operacja jak na pierwszy raz poszła dość sprawnie bo po 4h było już po robocie :) W pierwszym poście oczywiście jest dokładnie opisane co jest do całej operacji potrzebne...

 

 

dsc0028og.th.jpg

 

dsc0029xu.th.jpg

 

dsc0035jk.th.jpg

 

dsc0040ml.th.jpg

 

dsc0041md.th.jpg

 

dsc0047zj.th.jpg

 

dsc0048gc.th.jpg

 

dsc0049vhs.th.jpg

 

dsc0050yul.th.jpg

 

dsc0051as.th.jpg

 

 

A oto efekt końcowy, wyszło praktycznie idealnie :) nie ma żadnych prześwitów po bokach ramki ani nic w tym stylu jak widziałem u innych.

Temat do ogarnięcia jak będą chętni to zapraszam do Łodzi chętnie pomogę :) :)

 

thumbnmail.png <------- CLIK

 

 

thumbnmail.png

Edytowane przez Rob_LDZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dziś zmianę konsoli na 2 din. Jestem z tego dumny bo zajęło mi to 2 godzinki.

Powycinałem stary kosz z deski jak koledzy piszą, Miałem dobry dolot więc roboty mniej. Prześwitów nie ma tylko radio wstawić i cieszyć się. Climatronic-a podregulowałem podkładkami i nie muszę zmieniać ramki. Zdjęcia wrzucę na mój opis auta w profilu, ale na to musicie poczekać najpierw wstawię radio;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego Posman

Zamierzam to samo zrobić, proszę Cie o wskazówki od czego mam zacząć. Na razie kupilem ramkę 2 din bez kosza, ale trzeba go chyba kupić bo nie ma do czego przykręcić tą ramkę, na dole otwory są ale na górze to chyba nie będzie do czego przykręcić kosza, A tak w ogóle to jaki kosz muszę kupić. Proszę o jakieś wskazówki i pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku :

kupić trzeba ramkę taką od navi z koszem i ramką climatronic-a.

Wycinasz właściwie wszystko oprócz dolnych uchwytów. Nowy kosz mocujesz u dołu do starych mocowań a od góry twoja inwencja, ja zamocowałem na blaszki. Zaznaczę ,że moje nowe DVD jest głębsze niby standard, a jednak musiałem wyciąć prawie cały tył z nowego kosza. Aha no i DVD na 2 din jest mniejsze od oryginalnej navi więc trzeba kupić ramkę dodatkowo do radia około 30zł. Moja jeszcze nie dotarła powiem jak pasuje jak założę jeśli chodzi o mocowanie ramki konsoli to mając kosz właściwie przykręcasz ją do starych mocowań. Ale jest coś jeszcze o czym koledzy nie pisali!! ramka navi ma troche zbędnych plastików po bokach i od góry, trzeba je odciąć, ja to zrobiłem gorącym nożem do tapet. To myślę jest przyczyną prześwitów, nie odcięte plastiki rozpychają konsolę na boki. Ja odciąłem i jest git. Musisz dopasowywać bo może masz inny model deski nic nie gwarantuje tylko pisze jak ja miałem. od ramki na górze odchodzą dwa małe uchwyciki ja je nadtopiłem z deską lepiej ramka dolega.

 

Wycinania jest dużo ale warto jak skończę to zapodam foto. Nie nastąpi to szybko bo mocuje jeszcze kilka bajerów a nie mam kasy aby wsio naraz kupić. W tym samym czasie robię też zabudowę pod CB pod sufitem zostało mi już tylko obszyć i mocować.

 

Powodzenia w modach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku dzięki, że się odezwałeś oraz za cenne rady. Jeśli chodzi o kosz to muszę kupić tylko są chyba dwa rodzaje do navi i tak naprawdę nie wiem jaki jest właściwy. Tak w ogóle to mam zamiar założyć radio gamma zmieniarkę (wszystko oryginał vw) i klimatronik. I jesli chodzi o sam montaż kosza od góry to ze zdjęć zamieszczonych przez Rob_LDZ to jest jakaś specjalna blaszka z otworami do których chyba można przykręcić kosz u mnie ta blaszka nie ma tych otworów. Nie wiesz gdzie można dostaś taka blaszkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pytanie kolegi ja, też kupiłbym taką blaszkę jakbym wiedział o co pytać może ma ktoś numer tej części???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakaś specjalna blaszka z otworami do których chyba można przykręcić kosz u mnie ta blaszka nie ma tych otworów. Nie wiesz gdzie można dostaś taka blaszkę.
Popieram pytanie kolegi ja, też kupiłbym taką blaszkę jakbym wiedział o co pytać może ma ktoś numer tej części???

Wymieniamy metalowy uchwyt (numer czesci:3B1 857 056 A) by móc przykręcić konsole 2-DIN. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ratunek pozdro i punkcik ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kilka fotek tego jak mi wyszło. uwaga jeszcze nie skończyłem radio będzie miało wykończenie lepsze i głębiej się schowa;]

3.jpg

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie mam problem oryginalnie miałem radio i odtwarzacz cd więc mam możliwość zamontowania radia 2 din. Tak też i uczyniłem zamontowałem kupione (używane) radio 2 din. Ale tu tkwi mój problem nie posiadało ono ramki i półkieszeni moje radio ma 175 (szerokosc ) x 165 (dlugosc ) × 100 (wysokosc ) mm chce zakupić ramkę i półkieszeń na allegro http://allegro.pl/polkieszen-kieszen-ramka-na-radio-2din-2-din-opole-i1918458876.html trochę jest problem bo jest w szerokości za duże ale planuje je trochę zgiąć więc może to jakoś wejdzie, ale nie wiem jak z ramką czy nie będzie za duża i tu moje pytanie jaki wymiar ma kosz na radio standardowo czy wejdzie mi ta ramka plastikowa ??. Niestety zakupiłem takie radyjko niewymiarowe i nie mogę dostać do niego i jednocześnie do vw passata b5 ramki i półkieszeni. Oraz kolejne nie wiem czy to odpowiedni dział do tego pytania z góry przepraszam jeśli nie ale skoro jest tu mowa o przebudowie na 2 din więc przy okazji zapytam. Podłączyłęm radio i wszystko cacy elegancko działa i hasa. Ale schody zaczynająsie gdy uruchomię silnik nagle radio się wyłącza i resetuje wszystkie ustawienia jakie w nim wprowadziłem a zaskakujące jest to żę pamięć jest podłączona i jest + 12 cały czas lekki spadek jest podczas uruchomienia ale jak to w każdym aucie. Następnego dnia próbowałem walczyć znowu ale się poddałem. Wieczorem wybierałem się w podróż i wcześniej zdjąłem panel i podczas uruchomienia silnika zapomniałęm go włożyć włożyłęm dopiero po uruchomieniu silnika po jakichś 6 sekundach. I odziwo wszystkie ustawienia jak ustawiłem wcześniej gdy walczyłem zostały więc spróbowałem znowu z wsadzonym panelem i niestety znowu ustawienia sięresetują. Z moich obserwacji Historia nie powtarza gdy panel jest nie wsadzony do jednostki i za każdym razem wyciągam panel przed uruchomieniem silnika a jak już chodzi wsadzam dopiero panel i działa. Co to może być błędne podłączenie ?? czy może uszkodzone radio ??

 

Pozdrawiam, PROSZĘ O POMOC I Z GÓRY DZIĘKUJE !! DJZyrus !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów ma moze na sprzedaz ramke i kieszen na radio 2 din ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów ma moze na sprzedaz ramke i kieszen na radio 2 din ?

Tutaj masz od forumowicza ładny zestaw 2-DIN Carbon:http://tablica.pl/oferta/ramka-2-din-carbon-mala-ramka-kosz-tylny-vw-passat-b5-b5fl-IDtnl7.html

Edytowane przez Dyrektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności