Skocz do zawartości
tomakj

komunikat motorstorg. werkstatt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem wałkuję już jakiś czas. Najpierw miałem problem z tym że nie miałem płynu do filtra cząstek stałych, dolałem i kontrolki zgasły, później standardowo zapaliły się kontrolki ESP, ABS i świec żarowych - okazało się że do wymiany jest czujnik stopu. Wymieniłem było ok przez 3 miesiące. Teraz mryganie tych diód powróciło i co ciekawe palą mi się tylko 2 żarówki od stopów po jednej na stronę. Sprawdzałem żarówki i są ok. Nie mam pomysłu co może być nie tak. Może mi ktoś pomóc w temacie? Mam wrażenie że temat tych stopów to bolączka b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie sprawdź wyłącznik STOP, nie wiem jaki posiadasz, ale jeśli najtańszy z ASO, jest szansa, że trafiłeś na regenerowany. Chyba, ze wtyknąłeś używkę, no to wiadomo... :( Sprawdź VAGiem jaki błąd Ci wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę po południu, włącznik kupowałem nowy w sklepie, nie pamiętam firmy, płaciłem coś koło 30 zł. Nie podejrzewałem włącznika bo stop generalnie działa a nie zapalają się 2 z 4 żarówek. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie temat stopów, palą się poprawnie. Jeżeli macie jakieś inne pomysły to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podpialem kompa i wyrzucił błąd tempomatu. Na razie tego nie robię, ale mam pytanie co mogło się popsuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czujnik prędkości czy styki nie są zaśniedziała lub sam czyjnik może padł. Zwróc też uwagę na prędkościomierz czy nie wariuje wskazówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, podpialem kompa i wyrzucił błąd tempomatu. Na razie tego nie robię, ale mam pytanie co mogło się popsuć?
Zwróć też uwagę na białą kostkę pod sterownikiem silnika.W niej to "siedzą" przewody od tempomatu i czujnika położenia pedału przyspieszenia.Pojawia się tam zielona korozja.Przeczyść preparatem do styków(nie Wd 40 !),zakonserwuj np. preparatem do potencjometrów(zawiera smar zabezpieczający przed wpływem czynników atmos.)

Sprawdź stan uszczelki pod sterownikiem.

Popatrz na to http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1172882#post1172882 "trochę" inaczej jak u Ciebie ale przyczyna może być taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzebuje kotleta. Mam taki komunikat oraz zapala się kontrolka ABS i ESp. Winny jest czujnik świateł stopu. To tak w kwestii pomocy jak komus siem wyswietli na FIS taki komunikat ;)

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, bo mam podobną sytuację. Passat B5 po lifcie, 2004 r. 1,9 tdi. Zapaliły się 2 kontrolki na raz - ABS i ESP, po kilku chwilach wyskoczył komunikat motorstorg werkstatt i zapaliła sie kontrola od świec. Dojechałem do pracy, sprawdziłem na szybko - spawdziłem czy działają swiatła stop - działają.

 

Przy samym zapłonie wyskakuje motorstorg werkstatt i po przejechaniu kawałka drogi wyskakuje ABS i ESP. Czy to może być czujnik świateł stopu (te działają)? czy to coś innego i czy ten komunikat i swiecace sie kontrolki ABS i ESP nie mają ze sobą nic wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy samym zapłonie wyskakuje motorstorg werkstatt i po przejechaniu kawałka drogi wyskakuje ABS i ESP. Czy to może być czujnik świateł stopu (te działają)? czy to coś innego i czy ten komunikat i swiecace sie kontrolki ABS i ESP nie mają ze sobą nic wspólnego?

 

dla potomnych - do wymiany jest czujnik świateł stopu. Dodatkowo przetrzymanie auta przez noc na mrozie pomogło i co więcej ta metoda sprawdziła się nie tylko u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 dni temu pojawił mi sie komunikat MOTORSTORG WERKSTATT! i znikneły swiatła stopu co najciekawsze stop na klapie bagaznika jest sprawny ale na swiatłach tylnych brak stopu.Po pojawieniu sie komunikatu zapala sie kontrolka od ESP a po chwili mryga kontrolka od swiec zarowych,posadzilem wiec kolege zeby wcisnoł pedał stopu poszedłem za samochod sprawdzic stop na klapie no i wszytko gra po puszczeniu pedału stopu stop na klapie gasnie ale krancowe diody na stopie bagaznika pala sie caly czas tzn 3 z lewej i 3 z prawej macie jakies sugestie co sie dzieje??Dodam ze wsyztko zaczeło sie od wymiany z koł zimowych na alu.Jesli macie jakies sugestie dajcie znac pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia wykluczyłyby ew wpływ wymiany kół. Na forum wiele razy się temat przewijał i jak nic masz problem z czujnikiem stopu pod pedałem hamulca. Po zakupie zamiennika i montażu problem znikł mi od ręki. Stary czuj po demontażu sprawdzałem już w rękach. Wynik był taki, że po drugim/trzecim wciśnięciu nie odskakiwał dybel i to powodowało ciągłe świecenie świateł stopu.

Do tej pory nie miałem problemu z kontrolkami o których piszesz w takiej konfiguracji świecenia (czyli od 7m-cy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te same objawy co kolega WLODAR999

- kontrolka świeć żarowych miga

- kontrolka ARS/ESP pali się cały czas

- brak świateł stop , tzn tych w lampach

- światło stop 3 na klapie działa po wciśnięciu pedału hamulca

- palą się delikatnie , można powiedzieć , że jarzą się po 3 diody z lewej i prawej strony w 3 stopie na klapie

- na kompie wywala błąd czujnika STOP

Czujnik wymieniłem na nowy z ASO , dokładnie taki sam jak siedział wcześniej. żadnej kompletnie zmiany ... tak jak było przed tak i jest po wymianie ...

 

Jakieś sugestie ? jutro wyjazd na święta a nie chcę w taką pogodę się wybierać bez ESP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam te same objawy co kolega WLODAR999

- kontrolka świeć żarowych miga

- kontrolka ARS/ESP pali się cały czas

- brak świateł stop , tzn tych w lampach

- światło stop 3 na klapie działa po wciśnięciu pedału hamulca

- palą się delikatnie , można powiedzieć , że jarzą się po 3 diody z lewej i prawej strony w 3 stopie na klapie

- na kompie wywala błąd czujnika STOP

Czujnik wymieniłem na nowy z ASO , dokładnie taki sam jak siedział wcześniej. żadnej kompletnie zmiany ... tak jak było przed tak i jest po wymianie ...

 

Jakieś sugestie ? jutro wyjazd na święta a nie chcę w taką pogodę się wybierać bez ESP :)

 

A same żarówki sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , świecą obie tzn jedno włukno świeci i nie wygląda żeby drugie było przepalone ... z resztą padły by obie na raz ? Kiedyś przepaliła się żarówka stop i nie miałem takich problemów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wtyczki od obydwóch lamp i wtedy wciśnij stop.

Zobacz czy zapali się trzecie światło stopu.

Jeśli się zapali, to podłącz jedną lampę i znowu próba.

Spróbuj wyeliminować zwarcie w lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi gdzieś być jakieś zwarcie bo błędu nie da się skasować .. a wątpię żeby czujnik nowy był identycznie wadliwy jak mój stary skoro są dokładnie takie same objawy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien, że dobrze wlozypes nowy czujnik to ok, ale wiem, że wprzy jego wkladaniu jest odpowiednią metoda, jeżeli sie do niej nie zastosowales, to czujnik jest wadliwy.

Zaczął bym sprawdzanie od tylu, czyli od tych lamp i żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jesteś pewien, że dobrze wlozypes nowy czujnik to ok, ale wiem, że wprzy jego wkladaniu jest odpowiednią metoda, jeżeli sie do niej nie zastosowales, to czujnik jest wadliwy.

Zaczął bym sprawdzanie od tylu, czyli od tych lamp i żarówek.

 

odpisując na posta może rozwiń tą "odpowiednia metodę" pewnie wielu ja przeczyta i może im pomoże.

 

@Rosa

Paradoksalnie ale też możliwe sprawdziłbym jeszcze kostki pod ECU czy nie ma takiego fajnego zielonkawego koloru na stykach.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpisując na posta może rozwiń tą "odpowiednia metodę" pewnie wielu ja przeczya i moze im pomoże.

Poszukaj na forum.

Bym wiedział dokładnie jak to idzie to bym napisał. Napewno jest na forum.

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja: wciskasz pedal....wkladasz czujnik...puszczasz ledal, nastepuje regulacja czujnika na koniec przekrecasz czujnik az pykni . i po klopocie powinno byc ;((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności