Skocz do zawartości
tomakj

komunikat motorstorg. werkstatt

Rekomendowane odpowiedzi

przy zimnym silniku po chwili zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych i komputer wyświetla komunikat motorstorg werkstatt wiem ze to jest jakiś błąd w układzie elektrycznym byłem u mechanika ale komputer pokazuje tylko błąd " zbyt niski poziom paliwa" błąd ten ciągle wraca po jakimś czasie swieca przestaje mrugać auto pracuje prawidlowo dodam tylko że auto jest po grubszej naprawie - walki' rozrząd regulatory , cały komplet odrazu po naprawie wszystko było ok to zaczęło się ok. po 3 tygodniach może ktoś mi coś podpowie w tym temacie a może mam cienkiego mechanika i czas go zmienić

 

Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz światła stopu bo mógł paść ich czujnik. Tu poczytaj mój post 101 oraz inne posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz w temacie w którym Ci podałem na PW, brak słów.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest to co mi podawałes kuczlaw wszystko funkcjonuje ok światla też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są błędy na VAGu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi mechanik podłączył komputer to pokazuje błąd "zbyt niski poziom paliwa" po za tym wszystko funkcjonuje ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz do wymiany ten czujnik: 00771 Czujnik poziomu paliwa – G tyle wyczytałem w dziale Kody błędów Vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny numer błędu, jeśli znasz. Może czujnik poziomu paliwa? Gdybam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe tylko że komputer normalnie podaje wskazania ilości paliwa i komende aby dotankowac bo jest rezerwa "bitte tanken". Czy jest jakaś mozliwość sprawdzenia tego czujnika ,czy trzeba go zdemontować do sprawdzenia? a jezeli trzeba go demontowac to moze ktos podpowie jak fachowo go zdemontować i gdzie dokładnie on sie znajduje. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

nie wiem jak ten blad dokladnie wyglada ale jezeli jest to motorstoergeraet werkstatt to chodzi o jakies zaklocenia w silniku. Jezeli blad wyglada motorsteuergeraet werkstatt to chodzi tutaj o problem ze sterownikiem silnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komunikat błędu to 1441 Czujnik niskiego poziomu paliwa G 210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd nie powoduje pojawiania się tego komunikatu.

Może myłeś silnik ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ostatnio nie myłem silnika ale autko jest po grubszej naprawie może coś po rozłączaniu jakiś kostek delikatnie zawilgotniało ale autko funkcjonowało prawidłowo 2 tygodnie po naprawie. A to może być wywołane zawilgotnieniem jakiegoś elementu elektrycznego? I czy w dalszym użytkowaniu może być groźne dla autka jeżeli nie zlokalizuje inie usunę usterki? Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta. Mam taki komunikat oraz zapala się kontrolka ABS i ESp. Winny jest czujnik świateł stopu. To tak w kwestii pomocy jak komus siem wyswietli na FIS taki komunikat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. odgrzewam

Opalam auto ( spory mróz ) po kilku kilometrach ostrzeżenie Motorstrog werkstatt i migająca kontrolka świec. .....Naczytałem się o DPfach ( myślałem , że w tym problem) więc od razu przystępuję do wypalania - jakieś 25 kilometrów ,3bieg, ok3tyś obrotów, ok75/h ....... to powinno spokojnie wypalić filtr :dolamam . Gaszę silnik i przekonany , że feralny komunikat się nie powtórzy zapalam silnik...:zeco niestety - to samo .

Internet- google ..... piszą coś o stopie , czujniku itp. Auto zostawiam na mrozie na 8 godzin. Odpalam ( komunikat nadal ) nawalam pedałem stopu ...światłą są wszystkie ...no prawie - nie świeci jeden halogen . Nic jadę do domu i tutaj niespodzianka - po 3-4 kilometrach migająca kontrolka świecy gaśnie . Po zgaszeniu silnika i kolejnym odpaleniu - nie pojawia się już komunikat Motorstrog werkstatt :dobrze

Nie wiem co było ( lub co jest ) jak podepnę pod vaga i może coś więcej się dowiem .

Mam nadzieję , że to tylko chwilowe kłopoty . Jak myślicie ? Pomogło może kilkukrotne mocne przyciśnięcie pedału hamulca ? Czy może przyczyna tego jest gdzie indziej ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle usterka czujnika od pedału hamulca powoduje chwilowe wygaszenie błędu. Czasami też dłuższe przytrzymanie pedału hamulca paradoksalnie wyzwala też ten błąd. Podłącz się i odczytaj błąd, bo inaczej to jest to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odczyt błędów ;

18009 - Nieprawidłowe napięcie zasilające

16618- Osiągnięto limit ciśnienia doładowania

01314 - Komputer sterujący - brak komunikacji

 

Dzisiaj zrobiłem kilkanaście kilometrów na próbę . Nie pokazywało już awarii ..

Błędy wykasowane zostały

Cały czas zastanawiam się to co było ?

Może koledzy mają jakieś sugestie ?

 

ps. Tłumaczenie kodów wyszukane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 5 min temu wyskoczylo mi to samo więc od razu na forum... nigdy nic się nie działo od kiedy mam paska... odpaliłem po wcześniejszej jeździe i po około minucie przycisnąłem gaz praktycznie do końca i poczułem delikatny spadek mocy, po chwili kontrolka świec żarowych zaczęła mrugać i ten komunikat motorstorg werkstatt... pomocy??? dodam że auto po wyświetleniu jedzie normalnie i ma całą moc <przynajmniej tak mi się zdaje>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z głowy... z rana jechałem i po przejechaniu około 5 km na skrzyżowaniu od 0 do jakiś 150 miałem pedał do końca i znikło heh :P może poprostu dawno go nie przegoniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczułem delikatny spadek mocy, po chwili kontrolka świec żarowych zaczęła mrugać i ten komunikat motorstorg werkstatt..

BGW tak chyba ma. Jakiś rok temu też mnie to raz spotkało. Następnego dnia zapaliłem auto i wszystko było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności