Skocz do zawartości
cooler

Jakie możliwości tuningu 1.8TSI?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robiłem pomiarów, ale jeździ się zdecydowanie lepiej.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wirusowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie wirusowałeś?

Drwesto - jesteś z Wrocławia: DynoSOFT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlet

Witam,

 

odświeżam kotleta.

 

Hamowałem Paska B7 1.8 TSI DSG z przebiegiem 1750KM i wyszło mi 168,5KM i 266Nm.

 

Czy coś się zmieniło w sprawie chiptuningu bez utraty gwarancji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz program to wedlug importera tracisz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość założenia GoldBoxa, cena w Vtech to około 1790 zł z hamownią. 1.8 TSI fabrycznie mają pod 170 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gościa z evorider. Oni uwielbiają tsi

Edytowane przez tymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rocznik 2010 i wyzej to trzeba otwierac ECU i robic na stole. Wtedy rzeczywiscie gwarancja moze zniknac. Wszystko zalezy od czlowieka w serwisie i jego podejscia do tematu.

 

Starsze roczniki w wiekszosci udaje sie przez zlacze OBD robic wiec... sladu praktycznie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem 1.8 TSI to myślałem sobie po co mi chip. Ostatnio wgrałem soft na 223 KM i 321 NM. Nie ma porównania. To zupełnie inne auto. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem w B6 1.8TSI mapę.. w fabryka dała mu 179,2KM przy 4600 rpm i 284,4Nm.

Po modzie wyszło 220,6 KM i 328Nm. Komputer był oczywiście rozwiercany (ostatnie sztuki tego modelu 2010) by zdjąć zabezpieczenia, innej możliwości nie ma by to zrobić.

wszystkim polecam zdjąć ten kaganiec. jak ktoś potrzebuje namiar na gościa pisać na priv. Z tego co się zorientowałem to jeden z najlepszych w kraju za bardzo rozsądne pieniądze.

oczywiście wykresik na potwierdzenie mogę udostepnić jeżeli jesteście zainteresowani.

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ja też zmieniłem w B6 1.8TSI mapę.. w fabryka dała mu 179,2KM przy 4600 rpm i 284,4Nm.

Po modzie wyszło 220,6 KM i 328Nm. Komputer był oczywiście rozwiercany (ostatnie sztuki tego modelu 2010) by zdjąć zabezpieczenia, innej możliwości nie ma by to zrobić.

wszystkim polecam zdjąć ten kaganiec. jak ktoś potrzebuje namiar na gościa pisać na priv. Z tego co się zorientowałem to jeden z najlepszych w kraju za bardzo rozsądne pieniądze.

oczywiście wykresik na potwierdzenie mogę udostepnić jeżeli jesteście zainteresowani.

 

mam identyczną bryczkę.

proszę podaj namiary.

JANEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kogoś w Wwie do zczipowania 1.8 tsi manual B7? Czy nadal trzeba pruc komputer lub uważać na wygrywanie softu w Aso?

 

Box chyba nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nadal trzeba pruc komputer lub uważać na wygrywanie softu w Aso?

 

 

Z moich informacji wynika że wszystkie VW po 2010r. mają blokadę i trzeba niestety użyć flexa :)

 

ps. przypilnuj tunera żeby położył jakiś gałgan na częściach karoserii i silnika żeby nie było kuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komu to powierzyć w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje w wawie masz z 2 dobrych tunerów i jednego w okolicach.. wygoogluj tuning warszawa i odnieś to do forum i powinieneś je wyłapać.. nie powiem ci który lepszy bo nie mam porównania.

ja robiłem swoje auto za Kaliszem, dzięki temu mam parę zł w kieszeni w zderzeniu z cenami warszawskimi a jakościowo jestem b. zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie napisze kto jest dobry? Kreator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja zrobiłem chip w B7 1.8 TSI z DSG i to był super wybór.

Moc - nominalnie 159KM wzrost na 207KM

Moment - nominalnie 245nm wzrost na 285nm (byłoby więcej ale nie chciałem męczyć DSG)

Przede wszystkim rozkład momentu zdecydowanie lepszy.

Wrażenia z jazdy - wow jak to teraz zapiernicza :) W zasadzie z 1.8 TSI zrobiło się 2.0 TSI.

Co ciekawe jak nie wykorzystuje mocy to spalanie pozostało bez zmian (a tak naprawdę to z komputera na razie jest ok 1l mniej w mieście ale nie wiem czy to możliwe)

 

W każdym razie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie z 1.8 TSI zrobiło się 2.0 TSI.

 

Dlatego chciałem właśnie 2.0TSI. Możliwości tuningu są identyczne dla 1.8TSI i 2.0TSI bo technicznie różnią się tylko skokiem tłoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego chciałem właśnie 2.0TSI. Możliwości tuningu są identyczne dla 1.8TSI i 2.0TSI bo technicznie różnią się tylko skokiem tłoka.

 

Też chciałem ale nie mogłem dostać w zadowalającym stanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z 2.0 TSI 200KM DSG co mozna wyciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności