Skocz do zawartości
mcgiwer

"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

po bardzo dlugim sledzeniu watka jak załozyc automatyczny włacznik swiateł doszedłem do wniosku ze trzeba zakupic cos takiego

 

zakupiłem http://www.allegro.pl/item717167888_automatyczny_wlacznik_swiatel_aws_2_3_obwodow.html

i podłonczyłem to wszystko przy samym włoncznkiu swiateł za pomoca konektorow do przewodow

oswietlenie wskaznikow zacisk 58

pozycyjne prawe zacisk 58R

pozycyjne lewe zacisk 58L

plus po stacyjce zacisk Xz

swiatła drogowe zacisk 56

i mase poprzez włoncznik poprowadziłem do tego awsa

by moc na postoju wyłonczyc swiatła wszystko wspołpracuje z lampami bi xenonowymi i niema najmniejszych problemow wszystko ok wrazie pytan chetnie pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem to http://www.allegro.pl/item722133862_swiatla_dzienne_regulator_swiatel_sd_2_tuning.html

 

jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia... sa to takzwane "swiatła do jazdy dziennej"... sterownik ten wykorzystuje swiatła drogowe i puszcza na nie tylko 50% mocy, (tak jak w nowych audi, vw itd.) wiec oszczednosci pradu tez jest...nie swieci deska rozdzielcza i w mysl nowych przepisów tylne swiatła tez nie swieca :) sterownik załaczany jest poprzez wzbudzenie alternatora wiec nie trzeba pamietac o właczeniu swiateł i automatycznie się wyłacza jezeli chcemy właczyc normalne swiatła, jest to dobra sprawa bo mam u siebie xenony wiec nie musze załaczac ich bez przerwy, właczam tylko wieczorem...naprawde polecam, montaz bardzo prosty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosc pisze na aukcji ze moze to byc 40%, 50% lub 60% mocy, ale jak to jest realizowane to nie wiem... ja u niego kupiłem tylko ten sterownik, ale moge go polecic bo gosc sumienny, w sumie to juz 3 takie sterowniki u niego kupiłem bo i dla kumpli, jak zobaczyli u mnie jak to działa to bez zastanowienia tez sie na to zdecydowali, polecam szczegolnie jak ktos ma xenony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytałem opis tego urządzona do automatycznego zapalania świateł i dowiedziałem się, że raczej jest nie wskazane stosowanie go w przypadku żarówek jednowłóknowych od świateł drogowych bo niższe napięcie źle wpływa na ich żywotoność. Co o tym sądzicie bo chiałem to zamontować u siebie właśnie na światła drogowe żeby oszczędzić trochę palniki od ksenonów i teraz się zastanawiam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam w końcu znalazłem rozwiązanie dla siebie gdyż więcej jezdze po mieście i szkoda mi xenonów.mam pytanie do Dodi79. Masz dokładane xenony czy ori?Czy długie automatycznie gasną jeśli włączysz swiatła mijania?

Dodi79 mógł byś zrobić foto jak to świeci bo jestem bardzo zainteresowany takim rozwiązaniem jak u Ciebie:)Z góry dziękuje:)

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz dokładane xenony czy ori?Czy długie automatycznie gasną jeśli włączysz swiatła mijania?

Dodi79 mógł byś zrobić foto jak to świeci bo jestem bardzo zainteresowany takim rozwiązaniem jak u CiebieZ góry dziękuje

 

mam dokładane xenony, oczywiscie te swiatła gasna po tym jak tylko przekrecisz włacznik od swiateł, foto postaram sie jutro tu wrzucic...

 

jezdze juz na tym ponad 2 miesiace i nie zauwazyłem zeby przez to zarowki miały krotsza zywotnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gosc pisze na aukcji ze moze to byc 40%, 50% lub 60% mocy, ale jak to jest realizowane to nie wiem... ja u niego kupiłem tylko ten sterownik, ale moge go polecic bo gosc sumienny, w sumie to juz 3 takie sterowniki u niego kupiłem bo i dla kumpli, jak zobaczyli u mnie jak to działa to bez zastanowienia tez sie na to zdecydowali, polecam szczegolnie jak ktos ma xenony...

 

Możesz napisać jakiej mocy kupiłeś? W "standardzie" jaką moc gościu sprzedaje? 40 a 60 % - uważam że jest to duży rozrzut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie wiem jaka jest u mnie moc bo to nie jest nigdzie napisne, mysle ze standardowo jest to 50% mocy przynajmniej tak z moich obserwacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam dokładane xenony, oczywiscie te swiatła gasna po tym jak tylko przekrecisz włacznik od swiateł, foto postaram sie jutro tu wrzucic...

Dodi79 - gdzie sa obiecywane fotki? ;-)

My czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcie159.jpg

zdjcie160h.jpg

 

tu macie fotki ale one nie odzwierciedlaja tego jak te swiatła naprawde swieca bo na zdjeciach widac jakby mocno swieciły a one swieca słabym swiatłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zdjęciach to nie są światła ksenonowe - moje wyglądaja inaczej i mają spryskiwacze na lampy. Proszę o opinie czy mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę na zdjęciach to nie są światła ksenonowe - moje wyglądaja inaczej i mają spryskiwacze na lampy. Proszę o opinie czy mam rację?

Masz racje, ale Dodi79 przeciez wyzej napisal, ze ma dokladane xenony, a nie ORI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu macie fotki ale one nie odzwierciedlaja tego jak te swiatła naprawde swieca bo na zdjeciach widac jakby mocno swieciły a one swieca słabym swiatłem...

Dzięki za fotki. Faktycznie wydaje się że świecą dość moco. Ale wygląda całkiem całkiem :-) . Mnie bardziej interesuje fakt iż nie świacą na żółto, tylko na biało - a o to głównie się martwiłem. Jeżeli źle oceniłem kolor światła to mnie Dodi79 popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, ale Dodi79 przeciez wyzej napisal, ze ma dokladane xenony, a nie ORI.

 

Zgadza się napisał, ale mi to jakoś umkneło.

Mam jednak pytanie czy ten zestaw musi być podłączony pod przewód od kontrolki ładowania czy nie musi bo sam wykrywa wzrost napięcia w instalacji po zapaleniu auta i włącza światła? Pytam bo na allegro spotkałem się z obiemi rozwiązaniami, a to drugie wydaje mi się wygodniejsze przy montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie na fotkach wyszło mocne swiatło i nijak sie to ma do rzeczywistosci, na zywo barwa swiatła nie jest biała tylko zołtawa...

 

---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

 

Mam jednak pytanie czy ten zestaw musi być podłączony pod przewód od kontrolki ładowania czy nie musi bo sam wykrywa wzrost napięcia w instalacji po zapaleniu auta i włącza światła? Pytam bo na allegro spotkałem się z obiemi rozwiązaniami, a to drugie wydaje mi się wygodniejsze przy montażu.

 

co do montazu to nie ma z tym najmniejszego problemu a przewod od wzbudzenia alternatora łatwo znalesc przy kostce kolo komputera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie na fotkach wyszło mocne swiatło i nijak sie to ma do rzeczywistosci, na zywo barwa swiatła nie jest biała tylko zołtawa...

 

---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

 

 

 

co do montazu to nie ma z tym najmniejszego problemu a przewod od wzbudzenia alternatora łatwo znalesc przy kostce kolo komputera...

 

A nie da się go gdzieś znaleść wewnątrz auta (szczególnie w okolicach włącznika świateł bo tam chciałbym umieścić ten modulik z allegro) - jaki ma kolor??? Wiem, że już gdzieś to czytałem, ale jeśli kolega jest na świeżo z tym tematem to napewno mi pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poniżej fragment rozporządzenia dotyczący świateł do jazdy dziennej

 

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika

 

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

 

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie da się go gdzieś znaleść wewnątrz auta (szczególnie w okolicach włącznika świateł bo tam chciałbym umieścić ten modulik z allegro) - jaki ma kolor??? Wiem, że już gdzieś to czytałem, ale jeśli kolega jest na świeżo z tym tematem to napewno mi pomoże.

 

przy przełaczniku bedzie Ci ciezko znalezc ten kabelek, najlepiej odkrecic obudowe komputera ( nie trzeba zdejmowac podszybia, na podszybiu jest zaslepka pod ktora jest dostep do jednej sruby od pokrywy komputera) i tam beda 4 kostki w roznych kolorach, wybierasz czarną z brzegu i masz w niej 2 niebieskie przewody - cienki i grubszy, wybierasz ten grubszy i on jest od wzbudzenia alternatora.

 

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika

 

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

 

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej

 

wszystko to co przytoczyłes z rozporzadzenia spełnia ten sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dodi za fotki:)Fajnie to wyglada:) Praktycznie jestem juz zdecydowany tylko nie wiem czy sam dam rade z podłączeniem tego zestawu....mam jeszcze tylko pytanko nie miałeś z tym żadnego problemu chodzi mi o działanie zestawu:)

pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności