Skocz do zawartości
klaudek

zbita przednia szyba??

Rekomendowane odpowiedzi

panowie bylem u swojego mechesa i zbil mi szybe ale ok to nie wazne :) mam pytanko ile kosztuje nalepka z numerami auta tą co sie przykleja w rogu na dole moze ktos wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam koło 30 PLN. jak się mylę to poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci będą zmieniać szybę to niech podgrzeją ja suszarką do włosów albo opalarką i delikatnie zdejmą są pomocą nożyka.

Tak da sie zrobić i nic nie będzie na nowej widać ze jest przeklejana, tylko uważaj bo tam są dwie warstwy jedna to taka jakby opaska a pół centymetra dalej jest druga naklejka z numerem samochodu, musisz zebrać nożykiem obydwie. Do wydziału komunikacji nie idz bo ci będą kazali auto przerejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerejstrowac samochod czy oni ohu......??? chyba zartujesz przyjacielu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic przerejestrowywać,wystarczy pójść zgłosić że się szybę wymieniło,zapłacić w kasie 35 zł i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że wyspecjalizowane zakłady, które wymieniają szyby potrafią ściągnąć naklejkę i założyć na nową szybę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość interflu
Dodam jeszcze że wyspecjalizowane zakłady, które wymieniają szyby potrafią

ściągnąć naklejkę i założyć na nową szybę :)

 

 

Tak racja firmy które wymieniają szyby, sami odkleją nalepkę i przykleją na nową. koszt szyby do b5 fl cały koszt ok 500 - cena w gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w płocku koszt wymiany szyby do b5 440zł a w lodzi widzialem za 330zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że wyspecjalizowane zakłady, które wymieniają szyby potrafią ściągnąć naklejkę i założyć na nową szybę :)

Zgadza się, mi kiedyś jeszcze w skodzie przełożyli naklejkę - nie widać żadnego śladu, tak jakby to była nowa naklejka - zawodowcy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym koledzy mówię o przełożeniu naklejki sam opisałem szczegółowo jak to robić bo widziałem jak mi szybę wymieniali. A temat z przerejestrowaniem zarzuciłem bo sam mailem taki przypadek jak mi złosie zdjęli jedną tablicę. nie zrobili mi wtórnika tylko kazali zmieniać wszystko wiec analogicznie z naklejką mogłoby być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też przekleili. Ale tak nie teges, bo widać, że była wymieniona. Pólki co - jeżdżę ale pewnie pojadę do urzędu i kupię nową nalepkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz wkleili przednia szybe i tez przy okazji ladnie odkleili nalepke i ladnie wkleili na nowa szybe ale mam problem bo podszybie mam pekniete i chcialem kupic jakas uzywkie moze ma ktos namiary na takie podszybie i jak to sie wyjmuje czy trudno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też dziś złapałem gada na przednią szybe Jestem obecnie w Islandii no i dziś zachciało mi sie wyskoczyć do miasta niedaleko 30 km.W połowie drogi mijałem jadącą kawalkade motocykli i pech chciał że któremuś zpod koła wystrzelił kamień centralnie w mojego Passka BY TO SZLAG!!!! Teraz mam gwiazdke i niewiem czy niepęknie dalej.Tu jest tak z ubezpieczniem autka,że przednia szyba jest też ubezpieczona i wymienią,niby za friko ale ja musze zapłacić15% wartości.Ale to jeszcze nic, całe 100% w przeliczeniu na złotówki tutaj wychodzi około 1200 EURO!!!!! Tu to dopiero mają ceny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie bylem u swojego mechesa i zbil mi szybe ale ok to nie wazne :) mam pytanko ile kosztuje nalepka z numerami auta tą co sie przykleja w rogu na dole moze ktos wie??

 

Jakieś pół roku temu przez to przechodziłem po wymianie szyby przedniej (naklejki mi nie przekleili) - składa się wniosek w urzędzie komunikacyjnym, opłaca 16PLN i po jakimś czasie (w Kołobrzegu nie robią nadruków na naklejkach - sprzętu nie ma :) ) odbiera nową naklejke z starymi numerami - nie trzeba przerejestrowywać autka - no chyba, że się bardzo chce mieć inne numery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Poszła mi dzisiaj też szyba przednia. Czy można pokryć wymianę z Auto Casco? Mam w PZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszła mi dzisiaj też szyba przednia. Czy można pokryć wymianę z Auto Casco? Mam w PZU.

Pewnie że można tylko przelicz koszty co się bardziej opłaca - zaplacić za szybę z własnej kieszeni czy opłacać większą składkę AC. Bo pewnie jakiś procent ci zabiorą. Zadzwoń do PZU i się dokładnie dowiedz jak to wygląda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pile wymiana szybki to koszt od 380 zł(chińska szyba) do 450zł(Pilkington produkowana na oryg. ramach leży jak oryginał) 3h czasu od początku do końca wymiany z przełożeniem naklejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniałem szybę tydzień temu. w Olsztynie jest to koszt 380zł za Pilkingtona. Wygląda jak oryginał.

Nalepkę też przełożyli.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior
Pewnie że można tylko przelicz koszty co się bardziej opłaca - zaplacić za szybę z własnej kieszeni czy opłacać większą składkę AC. Bo pewnie jakiś procent ci zabiorą. Zadzwoń do PZU i się dokładnie dowiedz jak to wygląda.

Pozdrawiam

 

Tracę 10% na 2 lata, czyli ok. 90 zł rocznie. Pozostaje inna kwestia; szkoda musi być powyżej 500zł. Ma ktoś doświadczenie z rzeczoznawcą? Dodam, ze mam udział własny 15% i wariant z możliwością stosowania zamienników (oczywiście na moją niekorzyść, ale taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebros

Czy przednia szyba od B5fl pasuje do B5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności