Skocz do zawartości
worthersee

Problem z alternatorem, ładowaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem tez problem z ladowaniem i okazalo sie ze diody sie spalily.. jezeli regulator napiecia jest ok to moze sa te diody... mozna je naprawidz ale to musi sie dobrze elektromechanik znac,.. i miec sprzet dobry do tego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczotki z regulatorem starczają na około 200 kkm ... wymieniałem przy okazji przy 188 kkm i krótsza miała 3 mm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mialem tez problem z ladowaniem i okazalo sie ze diody sie spalily.. jezeli regulator napiecia jest ok to moze sa te diody... mozna je naprawidz ale to musi sie dobrze elektromechanik znac,.. i miec sprzet dobry do tego..

diody sprawdzić się da,ale naprawić napewno nie :) Chyba że wymienić...Wystarczy lutownica i miernik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! odswierze temat. kilka dni temu odpalalem auto na kable bo aku mi padł. i bylo wszystko ok, do wczoraj. po odpaleniu zaswiecilo sie aku i pojawił sie komunikat alternator workshop! po przegazowaniu auta 2-3 razy kontrolka znika i sie juz nie pojawia w czasie jazdy. Problem sie powtarza ale nie za kazdym razem, zauwazylem tez ze od wczoraj jak krece kierownica przy małej predkosci lub na parkingu to cos mi tam skrzypi. czy to moze miec jakis zwiazek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! odswierze temat. kilka dni temu odpalalem auto na kable bo aku mi padł. i bylo wszystko ok, do wczoraj. po odpaleniu zaswiecilo sie aku i pojawił sie komunikat alternator workshop! po przegazowaniu auta 2-3 razy kontrolka znika i sie juz nie pojawia w czasie jazdy. Problem sie powtarza ale nie za kazdym razem, zauwazylem tez ze od wczoraj jak krece kierownica przy małej predkosci lub na parkingu to cos mi tam skrzypi. czy to moze miec jakis zwiazek?

 

Powodem takiego stanu może być niedomagający regulator napięcia i dlatego jak dasz więcej gazu to Ci kontrolka gaśnie.Alternator napewno do sprawdzenia.Co do skrzypienia-może to być także pasek ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze w mojej e46 320 d mialem taka sytuacje ze z pompy i silnika kapala ropa i olej i sie zalal alternator i w pewnych momentach zalaczaly sie kontorlki z akumulatora abs i asr wiec najlepiej sprawdzic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem sie sam rozwiazał dzisiaj.... tzn. jechalem i obok bochni zaswiecila sie kontrolka od ladowania i nie gasła.... przejechalem kawalek i auto kaput, stanęło. Zatrzymałem przejezdzajace auto i probowalismy na kable odpalic, chwile paliło i gasło. Więc zadzwonilem po asistance, przyjechal spoko facet i zawiozl mnie do elektromechanika w bochni....(hestia proponowała mi tylko podwózke do ASO VW w krakowie ,zeby zostawic auto do jutra, a do domu z aso mam z 30km .. chyba na nogach mialem wracac wedlug nich ...), ale z asistance przyjechal spoko facet i zawiozl mnie do elektromechanika w bochni.... poczekałem z 30 minut i po sprawie. Okazało sie ze regulator napięcia całkiem wysiadł. Zapłaciłem 120zł za naprawe i jest juz ok. dzieki za pomoc. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jeszcze nie mogę zakładać nowych tematów i nie chcę zaśmiecać forum, podepnę się pod wątek. Ostatnio rozładował mi się akumulator. Większość czasu autko jeździło w mieście na krótkich odcinkach więc stwierdziłem, że po prostu nie dał rady naładować akumulatora alternator- w grudniu wymieniałem regulator. Aku został naładowany i autko teraz pięknie pali. Dzisiaj coś mnie tknęło i sprawdziłem napięcie ładowania. Niestety wynik słaby lub wręcz tragiczny- 12,4 do 12,6 V przy odpalonym silniku i na obrotach. Kontrolka ładowania się nie świeci, choć jakiś czas temu czasem mrugała lub się żarzyła, przeważnie jak było bardzo wilgotno ale po kilku minutach gasła. Przyznam, że kupiłem tani zamiennik, ponieważ stanąłem w trasie a tylko taki był dostępny w sklepie(w moim alternatorze jest jakiś "dziwny" reg. nap.- z wychodzącym kabelkiem) i musiałem dojechać do domu. Możliwe, że regulator jest do wymiany?? Stary zostawiłem sobie na wzór ale się gdzieś zapodział więc nie znam nr części i muszę wymontować znów na wzór ten co mam. Chyba, że mógłby mi ktoś sprawdzić po Vin'ie nr tego regulatora. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, że jeszcze nie mogę zakładać nowych tematów i nie chcę zaśmiecać forum, podepnę się pod wątek. Ostatnio rozładował mi się akumulator. Większość czasu autko jeździło w mieście na krótkich odcinkach więc stwierdziłem, że po prostu nie dał rady naładować akumulatora alternator- w grudniu wymieniałem regulator. Aku został naładowany i autko teraz pięknie pali. Dzisiaj coś mnie tknęło i sprawdziłem napięcie ładowania. Niestety wynik słaby lub wręcz tragiczny- 12,4 do 12,6 V przy odpalonym silniku i na obrotach. Kontrolka ładowania się nie świeci, choć jakiś czas temu czasem mrugała lub się żarzyła, przeważnie jak było bardzo wilgotno ale po kilku minutach gasła. Przyznam, że kupiłem tani zamiennik, ponieważ stanąłem w trasie a tylko taki był dostępny w sklepie(w moim alternatorze jest jakiś "dziwny" reg. nap.- z wychodzącym kabelkiem) i musiałem dojechać do domu. Możliwe, że regulator jest do wymiany?? Stary zostawiłem sobie na wzór ale się gdzieś zapodział więc nie znam nr części i muszę wymontować znów na wzór ten co mam. Chyba, że mógłby mi ktoś sprawdzić po Vin'ie nr tego regulatora. Z góry dzięki za pomoc.

 

Jest to możliwe że jest do wymiany-zamiennik ;) Ale sprawdź jeszcze szczotki w altku na początek,a ładowanie rzeczywiście nie za dobre...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, żeby wywalić alternator trzeba rozebrać przód jak do rozrządu. A szczotki na alternatorze to nie czasem te małe co są w reg. napięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie, żeby wywalić alternator trzeba rozebrać przód jak do rozrządu. A szczotki na alternatorze to nie czasem te małe co są w reg. napięcia??

 

Tak,są zintegrowane z regulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że mógłby mi ktoś sprawdzić po Vin'ie nr tego regulatora.

Po VINie tego nie sprawdzisz.Napisz jaki masz alternator BOSCH czy VALEO?Wtedy odpowiem Tobie na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój alternator to Bosch tylko nie wiem czy dobry nr spisałem: 0 123 515 003 a pod tym większymi cyframi, był :0280 903 028. Na tej plastikowej obudowie są znaczki Audi a nie VW. Co do regulatora, to jestem pewien że z niego wychodził jakiś kabelek ale nie pamiętam wtyczki czy męska czy żeńska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest regulator z wsuwką(nie kabelkiem) do Twojego alternatora (stosowany dość często w AUDI)

regu.JPG

nr BOSCH 1197311511

nr CARGO 138310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko jasne. Ten kabelek mi się przywidział, jest wsuwka:D A oto fotka nieszczęsnego regulatora-no name...

15042010137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie potrzeba pomocy alternator valeo wyskakuje blad Alternator workshop (najpierw po zgaszeniu auta i odpaleniu bylo ok po 2 godz juz za kazdym razem swieci ikona ladowania)

i caly czas pali sie ikonka akumulatora

sprawdzalem miernikiem i aku jak i z alternatora 11.8 czy cos kolo tego

 

jakis czas temu zmieniali mi w servisie sprzegielko bo nawalilo

i bylo wsio ok

 

czy to moze byc ten regulator ? czy w valeo tez on wystepuje?

model jak na zdjeciu jesli tak moge prosic o nr tego regulatora z etki

valeo.jpg

Edytowane przez apol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest regulator z Twojego alternatora

ARE30100_1.jpg

numery:

CARGO 231103

VALEO 593455,593392

W alternatorach VALEO często siadają wirniki także to też może być przyczyną braku ładowania.

 

Pozdrawiam:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy to wirnik czy regulator domowym sposobem?

 

aku wyeliminowalem podpialem kumpla i dalej jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulatora nie sprawdzisz.Jeśli chodzi o wirnik to możesz sprwadzić omomierzem poprzez komutator wirnika czy jest przejście.:luka

Ale moja rada dla Ciebie jeśli nie miałeś do czynienia z tego typu rzeczami oddaj to w ręce fachowca te alternatory (VALEO) są pracochłonne i łatwo można coś spie..ć.Wirnik na allegro kosztuje ok.150 PLN.

Albo zmień na BOSCHA http://www.allegro.pl/item996714794_alternator_vw_passat_b5_b6_audi_a3_a4_a6_bosch140a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem w servisie

regulator kosztuje 60funa valeo

 

a w innym sklepie caly alternator 230funa lucas

 

nie wiem co robic jak pojade do jakiegos mechaniora to skroi za nic nei zrobienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności