Skocz do zawartości
worthersee

Problem z alternatorem, ładowaniem.

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje mi sie ze regulator musisz kupic nowy ori i bedzie po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam regulator jak wyżej DarekS. Kupiłem i ladowanie jest od 14, 2- 14.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak jeżeli wiedział bym na 100 procent że to jest wina regulatora to jadę kupuję i po kłopocie ale obawiam się że wyłożę 200zł za oryginalny a okaże się że bez zmian... A ja nie jestem zwolennikiem wyrzucania kasy w błoto wole się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowanie na zimnym silniku jest 13,8-14,2V nie zależnie od obciążenia. Na rozgrzanym silniku (90 stopni) ładowanie jest max 13,8V, a z pełnym obciążeniem spada poniżej 12V na wolnych obrotach. Na wysokich obrotach dochodzi do chyba 13,4V. Alternator był w regeneracji(wymiana szczotek,łożysk) i po testach niby jest sprawny. Testowałem też inny 1.8T AEB i jest dokładnie tak samo :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ładowanie na zimnym silniku jest 13,8-14,2V nie zależnie od obciążenia. Na rozgrzanym silniku (90 stopni) ładowanie jest max 13,8V, a z pełnym obciążeniem spada poniżej 12V na wolnych obrotach. Na wysokich obrotach dochodzi do chyba 13,4V. Alternator był w regeneracji(wymiana szczotek,łożysk) i po testach niby jest sprawny. Testowałem też inny 1.8T AEB i jest dokładnie tak samo :\

sprawdz na innym mierniku

kiedys tez tak mialem i okazalo sie ze miernik zanizal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezależnie co włączysz to ładowanie ma być ok.14v, jesli alternator jest na 100% sprawny to sprawdz jeszcze mase miedzy aku a silkikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam się na pomiarach ,mierniki dobrej klasy, tak samo pokazuje kondensator przy audio :) . Ze wzrostem temperatury traci napięcie ładowania :/ Spadki napięcia na masie i + znikome( nie pamiętam dokładnie). W drugim silniku AEB dokładnie przy tych samych temperaturach tak samo spada napięcie ładowania. Alternator regenerowany przez niby firmę z renomą -Johnny FHU Janusz Grzywa w Katowicach. Czyżby diody lub regulator po nagrzaniu tracił swoje właściwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby diody lub regulator po nagrzaniu tracił swoje właściwości ?

 

Co do regulatora napięcia to jest sposób żeby go sprawdzić przy pomocy zasilacza regulowanego, żarówki i miernika (dodatkowo można podgrzać regulator) - jest filmik na YT ("regulator alternatora").

Czytałem na innym forum, że typową usterką alternatorów Boscha są "słabe diody główne"i do wymiany jest cały mostek prostowniczy , ale sam tego nie potwierdzam.

Ja bym jeszcze sprawdził pierścienie ślizgowe na wirniku czy nie są za bardzo wytarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienilem aku w audi a4 ,mial walnieta jedna cele, oraz regulator napiecia , teraz ladowanie 14,5 a mial wczesniej niecale 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat bo dziś podczas jazdy wyskoczył mi komunikat alternator workshop i kontrolka akumulatora. Jak puścilem go na wolne obroty to błąd gasł, w przedziale 1100-1500 kontrolka migała, a powyżej 1500 dodatkowo komunikat na fisie. Taka choinka trwała 4 kilometry. Vcds błędów nie pokazuje, na wolnych obrotach ładowanie na aku bez obciążenia 14.13, z obciążeniem 13.84. Czy to wina sprzęgiełka? czy po prostu jakiś przypadkowy błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam pytanie z innej beczki a mianowicie co może być powodem tego że alternator szybko się zużywa ?? pytam bo w przeciągu 2 ostatnich lat mam juz 3 alternator i niestety i on wyzionął ducha (sprawdzone miernikiem ładowanie 11,5) za pierwszym razem padło całe uzwojenie za 2 razem cały się rozlutował po pół roku użytkowania (niestety gwarancja minęła i nie mogłem do reklamować) teraz podejrzewam że padł regulator ale to musi mi mechanik potwierdzić. Stąd moje pytanie bo nie wiem czy mam pecha czy jest to po prostu jakaś ukryta wada passata którego posiadam ( rocznik 2002 FL 1.9 TDi 130 KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie

Mam pytanie z innej beczki a mianowicie co może być powodem tego że alternator szybko się zużywa ?? pytam bo w przeciągu 2 ostatnich lat mam juz 3 alternator i niestety i on wyzionął ducha (sprawdzone miernikiem ładowanie 11,5) za pierwszym razem padło całe uzwojenie za 2 razem cały się rozlutował po pół roku użytkowania (niestety gwarancja minęła i nie mogłem do reklamować) teraz podejrzewam że padł regulator ale to musi mi mechanik potwierdzić. Stąd moje pytanie bo nie wiem czy mam pecha czy jest to po prostu jakaś ukryta wada passata którego posiadam ( rocznik 2002 FL 1.9 TDi 130 KM)

 

Kupujesz nowe alternatory regenerowane czy używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupujesz nowe alternatory regenerowane czy używki?

 

regenerowane... nie bardzo mi się uśmiecha wydawać 2500 zł w serwisie za nowy fabrycznie alternator, przy dzisiejszych cenach tego modelu samochodu nowy alternator stanowil by koszt 20% samochodu.

Edytowane przez Nil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
regenerowane...

 

To są właśnie po takiej regeneracji, że widzisz ile wytrzymują... Poskładane na najtańszych elementach. Kup używkę i śmigaj lub oddaj swój obecny do naprawy - wymienią co trzeba i będziesz jeździł dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kolego w porządnej firmie co daje dużo gwarancji ja kupilem za prawie 500 zregenerowany i śmiga jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem używkę 3 letnią! oryginał Boscha, ledwo liźnięte szczotki za 50zł...

Wystarczy znaleźć ludzi, którzy rozbierają na części angliki z naszym silnikiem.

Mój akurat pochodzi z Audi A4 B6 - jest nawet mocniejszy, oryginał był 120A, a ten co od nich wziąłem 140A.

W życiu nie kupiłbym regenerowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - napięcie na aku 12,5V po włączeniu obciążenia np. klima lub xenony wzrasta do 13,1-13,3. Wiadomo brak ładowania i dziwny objaw bo zamiast pod obciążeniem maleć to rośnie. Czyżby regulator napiecia - od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy zabierał sie ktos za wyciąganie alternatora w vw b5fl 2.3v5 AZX??? mam proglem zładowaniem sa duże wachania ładowania, nie ma pradu stałego tylko sobie tak faluje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników forum.

Koledzy i koleżanki(o ile jakieś są). Mam 1.8t i problem pada mi aku... ;/ Od początku:

- naładowany akumulator nie spada poniżej 12,2...

- odpalam, na początek jest spadek poniżej 12... jakieś 11,6-11,8...

-praca na obrotach jak silnik się podgrzeje spadają obroty do 800/min. Alternator w o gole jakby nie dawał napięcia ładowania przy tych 800.. (aku jest jak bez ładowania 12,2..)

-jak dodam troszkę gazu obr 1100/min napięcie rośnie,.. robi się 13.. 13,4.

-około 2000obr/min spokojnie jest przepisowe 14,4

-obciążenie załączam klime( na "3kreski"), podgrewanie szyby, i radio.. jeszcze przy takich 2000obr/min napięcie dochodzi po 13.... moze 13,5...

-dam klimke na mocniejszy nawiew (6-7kresek) napięcie spadaa.... 12,4.... i nie może się wyżej wybić.

- ale co więcej powyłączam wszystko klima, podgrewanie szyb,radio na OFF. Załączam światłą mijania,.. 12,4 i spada....

 

Ujeżdzam 3-5km gaszę auto i nie bardzo ma ochotę odpalić!.

-passat ma założony gaz, po wyciągnięciu kluczyków pobór jest 75mA (jak wyczytałem to w normie)

-również wyczytałem że na 102% to regulator m.in.: "filmik łysego o alternatorze z miłośników 4kółek pomógł..",

ale jakoś wymiana nie pomogła!..

 

Tak ze regulator i szczotki są wymienione, pierścienie ślizgowe na stojanie są jeszcze w bardzo dobrym stanie (ps to nie jest komutator).

 

 

Proszę podpowiedzcie coś mądrego. Czy może być tak że oba akumulatory są uszkodzone? i nie chcą się doładować?. Czy może dioda któraś z prostownika mogła polecieć?. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I problem się rozwiązał... po przejechaniu 5km Diody same wybuchły.

Edytowane przez marcin_pesel
usunięty cytat
By marcin_pesel,

Nie cytujemy swojego posta jeden pod drugim !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności