Skocz do zawartości
Gość Procek

Medion E3115

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Procek

Witam.

Chciałbym kupić sobie Tą nawigację "Medion GoPal E3115"

Co byście powiedzieli na ten temat tej nawigacji

Bo widzę że ma dużo map, bajerów itp !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohh...

znana wszystkim ,rewelacyjna marka Medion - najwyższy poziom technologii niemieckiej, i tym podobne bzdury :D

 

ale tak na poważnie to:

- navi obsługiwane jest przez system Windows CE.Net 5.0

- dziwny procesor - Atlas???

- nie wiem jaki moduł GPS jest wbudowany

 

jeśli chodzi o platformę (system) to za wiele się z tym nie zrobi - w obsłudze przypomina trochę zwykłego windowsa z pc ale softu za wiele tam nie wepchniesz

no chyba że to ma być tylko nawigacja, ale nawet jeśli, to ciekawe jaki tam soft jest wgrany

jeśli:

1) na bazie iGo - to da się znaleźć aktualizacje

2) jeśli jakaś MapaMap (MioMap itp) to raczej kiszka

...

jak dla mnie, to szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet jak kazdy inny wyprodukowany w Chinach, nie ma roznicy czy Medion czy jakis inny z Biedronki (Akira, Navia) jak ma system operacyjny windows to zainstalujesz sobie na nim co bedziesz chcial,

Procesor AtlasCentrality (wcale nie jest dziwny http://www.centralitycomm.com/centralitynav/Home/Products/Atlas-II.html)

jest specjalizowanym prockiem pod navi i zawiera juz w sobie procesor GPS.

Medion nie jest producentem, jest tylko dystrybutorem sprzetu pod wlasna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... jak ma system operacyjny windows to zainstalujesz sobie na nim co bedziesz chcial,

 

 

 

i tu kolego się mylisz

jak masz windowsa do którego nie ma zgodnego oprogramowania to za wiele nie zainstalujesz

...

a wracając do nawigacji

"procesor specjalizowany" - tzn jaki?

tak na prawdę, na rynku navi liczy się SIRF III, który potrafi odczytać zarówno sygnał bezpośredni jak i sygnał odbity (przydaje sie to szczególnie w tunelach - tych krótszych, bo pod alpami to żadna navi działać nie będzie :) )

oraz nemerix i pochodne - rewelacyjne czasy działania; 24h non stop pracy; ale niestety nie umie analizować sygnału odbitego

ale te procesory navi występują jako oddzielne kostki (i nie ma znaczenia czy moduł jest wbudowany czy nie)

...

przerabiałem już różne kombinacje, łącznie z "markami" marketowymi i medionami i mogę powiedzieć, że jeśli to ma być tylko nawigacja, sporadyczna, bez super dokładności (mapy) to te produkty "śmieciowe" mogą być

ale jeśli chcemy czegoś więcej - to szkoda pieniędzy

warto, przed zakupem zwrócić uwagę na to czy jest możliwość aktualizacji map i ile to będzie kosztowało

no i oczywiście jak wygląda pokrycie

 

...

nie jestem fanatykiem SIRFa czy cos w tym stylu :)

oczywiście można zawsze spróbować czegoś nowego - swego czasu wpadł mi w ręce moduł z nemerixem i mało kto wtedy o nim słyszał

był wolniejszy od sirfa no i z III przegrywał w możliwościach (brak analizy sygnału odbitego), ale czas pracy na standardowej baterii był powalający: sirf II/III 8-10h : nemerix 24-28h

...

muszę sprostować trochę moją wypowiedź jeśli chodzi o chipset (albo właściwie o procesor) - Atlas wygląda obiecująco

a zatem: na + procesor

na - sprzęt

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotlet, ale dzisiaj wpadł mi w ręce - a google na 5 miejscu pokazały naszego foruma ;)

Chyba nowy był, albo mało używany bo wyglądał lepiej niż nowe urządzenia w Media....

 

Przyszedł sąsiad, że coś nie działa, że to, że tamto - działa poprawnie, sygnał GPS łapie bardzo szybko, mapy NAVIGON'a w miarę aktualne - można śmiało korzystać z tego urządzenia. Na karcie wgrane (nie wiem czy wszystkie, ale dużo) kraje Europy - i to wszystko oryginał fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności