Skocz do zawartości
RAMA

Spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

tak właśnie jutro zrobię, tylko gdzie dokładnie jest ta kostka od pompki spryskiwacza (tutaj koło zbiornika na płyn do wspomagania może pod nim, a może gdzie indziej.

 

Zobacz sama kostke przy pompce od sprsykiwaczy!! Moze niechcacy ja wypiales.. Pompka jest oczywscie przy zbironiku spryskiwaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!!! Wczoraj wyjąłem pompkę spryskiwaczy ze zbiorniczka, podłączyłem pod akumulator, a tu nic - zepsuta. No to dzisiaj rano buch w samochód po nową. Kupiłem, założyłem i chodzi i to jak super rozpyla, nie to co wcześniej, przy okazji wymieniłem filtr kabinowy. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się też podłączę :bleble:bleble

Wczoraj działał dzisiaj już nie - tylna szyba chodzi dobrze i spryskiwacz działa. Słyszalne burczenie pompki.

Kiedy zrobię na przednią szybę, wycieraczki chodzą, nie słyszę pompki, spryskiwacz nie działa.

 

Analizuję:

 

1. bezpiecznik bez zarzutu

2. nic nie zamarzło - auto w garage

3. nie ma wycieków z przewodów

 

Wniosek:

 

chyba MANETKA.... bo nie włącza się pompka na przód.....

 

Czy ktoś wymieniał tę manetkę? Może podsuniecie mi jakies sugestie? Co tam mogło się uszkodzić? Może jakieś styki?

 

Pozdrawiam i pilnie czekam na pomoc :manga

Bez spryskiwacza szyby przedniej nie da się już teraz jeździć.

 

No to czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy za passaty macie ale z tego co mi wiadomo to dysze maja prostokatne otwory i reguluje sie je w 3 sekundy lapiac palcami lopatke do regulacji i przestawia gora-dol ;)

 

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

 

a szpilka to sie ustawia tylny sprysk w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie wim co wy za passaty macie ale z tego co mi wiadomo to dysze maja prostokatne otwory i reguluje sie je w 3 sekundy lapiac palcami lopatke do regulacji i przestawia gora-dol

Nie ma to jak odpowiedzieć na posta z przed 5-ciu lat, Następnym razem cytuj komu odpowiadasz, bo nie wiadomo o co chodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o odpowiedz ogolna do wszystkich wontkow-a tych nie wiele w temacie....

 

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

 

A swoja droga gural, jak dodasz gazu na wcisnietym sprzegle i odpuscisz po osiagnieciu 4 tys to w trakcie zwalniania silnika slyszysz jakis dzwiek jakby rezonans czy gluche zasysanie powietrza lub prace egr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros nie "nabijaj" postów. :fajny

Czytaj jakie daty mają posty. Mój jest z dzisiaj poprzednie są już cholernie stare.

 

Mnie biega nie o dyszki a o coś zupełnie innego i czekam na info.

Nie śmieć proszę. :kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy zrobię na przednią szybę, wycieraczki chodzą, nie słyszę pompki, spryskiwacz nie działa.

moze sama pompka jest do wymiany? bo jak chcesz prysnac szybke, to dajesz manetka do siebie, i wtedy z automatu poruszaja sie wycieraczki i pompka, u ciebie to drugie nie dryga, wiec sprawdz napiecie na wtyczce zeby sie upewnic czy cos sie pokazuje, i bedziesz wiedzial w przyblizeniu gdzie czego szukac.

przynajmniej tak mi sie wydaje ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sama pompka jest do wymiany? bo jak chcesz prysnac szybke, to dajesz manetka do siebie, i wtedy z automatu poruszaja sie wycieraczki i pompka, u ciebie to drugie nie dryga, wiec sprawdz napiecie na wtyczce zeby sie upewnic czy cos sie pokazuje, i bedziesz wiedzial w przyblizeniu gdzie czego szukac.

Pompka jest dobra, bo działa spryskiwacz na tylną szybę :zeco

Hmmm..... Jakaś inne propozycja? :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm..... Jakaś inne propozycja?
ja bym odkrecil nadkole, i zdjal wezyk ktory podaje wode na spryski na przednia szybe i zobaczysz czy pompka daje na szybe i wiesz dalej gdzie szukac, skoro mowiesz ze pompka jest :ok

zawsze mozna poprobowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zobaczysz czy pompka daje na szybe i wiesz dalej gdzie szukac

Widzisz, pompka chodzi tylko jak włączę ja na tylna szybę.... kiedy robię na przód....w ogóle nie działa....nie słychać jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie coś? ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stavros nie "nabijaj" postów. :fajny

Czytaj jakie daty mają posty. Mój jest z dzisiaj poprzednie są już cholernie stare.

 

Mnie biega nie o dyszki a o coś zupełnie innego i czekam na info.

Nie śmieć proszę. :kawka

nie mam potrzeby nabijania postow ;) napisalem bo mnie temat zaciekawil, a ze odgrzany temat...dlugo dlugo nic i wczoraj cos nowego hahahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna Kolegi pomocy..... doradzi mi ktoś na mój problem??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurna Kolegi pomocy..... doradzi mi ktoś na mój problem??!!

jezeli pompka dziala tylko na tyl to wez miernik, wluz we wtyczke na ktora podewane jest sterowanie po wcisnieciu przedniego sprysku i sprawdz czy dociera sygnal.

Jezeli nie to idz wyzej, sprawdz czy dygnal wychodzi z manetki i czy kabel ma przejscie z jednego konca na drogi.

Jak nic z manetki nie wychodzi to oczysc w niej styki i wtedy sprawdz.

Jedyna opcja to szukanie po sznureczku od pompki w strone manetki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, tylko jak zdemontować obudowę kolumny kierownicy aby dojść do manetki??!!

Może ktoś mi zasugeruje.... odkręcam dwie śrubki typu "krzyżak" potem poniżej na środku od dołu również jest imbus, też odkręcam......

ściągam bez problematycznie górną obudowę ale dolna nie chce puścić za cholerę. Nie chcę nic n siłę bo połamię..... Więc może ktoś podpowie? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jak zdemontować obudowę kolumny kierownicy aby dojść do manetki??!!

Może ktoś mi zasugeruje.... odkręcam dwie śrubki typu "krzyżak" potem poniżej na środku od dołu również jest imbus, też odkręcam......

ściągam bez problematycznie górną obudowę ale dolna nie chce puścić za cholerę. Nie chcę nic n siłę bo połamię..... Więc może ktoś podpowie?

Opis z tego =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106 tematu powinien Ci podpowiedzieć co i jak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już widzę, że muszę podjechać do elektryka....... nie lubię się zabawiać kabelkami.... mam z tym złe doświadczenia..... nie chcę ryzykować zwarci jakiegoś......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już widzę, że muszę podjechać do elektryka....... nie lubię się zabawiać kabelkami.... mam z tym złe doświadczenia..... nie chcę ryzykować zwarci jakiegoś......

ale to wszystko robisz na odpietym aku, jedyne co sprawdzasz to przejscie jezeli ono jest to i sygnal jest ;).

Taka moja sugestia, nie wiem jak bardzo kochasz 200zl, ale ja wolalbym je zatrzymac.

To okolo 6 godzin roboty i mysle ze mnie to cie nie skasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros, nie lubię elektryki i w domu i w aucie.... po prostu nie chce namieszać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności