Skocz do zawartości
Gość ZbojMadej

Passat 1.9 TDI 90 KM czy warto??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZbojMadej

Witam

 

mam mozliwość kupna Passata tak jak w temacie, przebieg to 203.000 samochód jest sprowadzony z Belgii, cena to 20 kawałków plus opłaty. Powiem szczerze, że zastanawiam się czy warto, czytałem juz o kłopotach z zawieszeniem, które jest chyba najgorszym elementem VW, poza tym samochód wydaje się być całkiem całkiem. Co myślicie o takiej ofercie?? Z drugiej strony z tego co wiem to Toledo z 2000 roku można trafic za jakies 23.000, a zawieszenie podono jest duzo lepsze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

nie znamy nawet roku produkcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Moim zdaniem szukaj dalej ale jeżeli ten model jest idelany, żadnych wad, jest w stanie technicznym bardzo dobrym jak na swój wiek to zawsze można sie zastanowić a po przyjeździe do polski wymienić np. wtryskiwacze, oprogramowanie i otrzyma sie zupełnie inne auto.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbojMadej

Oj sorry może przeoczenie VW jest z 1997 roku, co do stanu technicznego to jesli chodzi o blachy to wszytsko jest ok, samochód nie jest mocno zniszczony w w środku, ale reszta wymagałby prześwietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska od miesiąca z malutkim kawałkiem. Taki sam silnik, taki sam rok. Tez się zastanawiałem czy to dobry wybór. Pasacik ma drobne wady (typu: nie zawsze grzeje fotel kierowcy, woda na pokładzie - ale ten temat juz wiem jak przerobić). Uważam, że jak ktoś pisze, że w 10 letnim aucie nie ma dosłownie nic do zrobienia to chyba jest szczęściarzem albo nie widzi wad. ja zrobiłem swoim 2800 km i na razie jest ok. Oby tak dalej. Jak przejadę 50 tyś. to wtedy powiem czy było warto :). Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbojMadej

mam jeszcze jedno pytanko w temacie czy da sie go ubezpieczyć w polisie AC to to chyba uznany model w pewnych kregach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie, do 10 lat ubezpieczaja a starsze to zalezy od marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Powiem tyle szybko zaczyna brakować mocy ,choć nie jest wcale tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Przez pewnien czas była taka dziwna sprawa, że ubezpieczelnie nie były skore ubezpieczać auta powyżej 10lat ale teraz wróciło to do normy. PZU i inne ubezpieczalnie nie zrobią kłopotu, przynajmniej w moim rejonie. Jednynie Allianz jest w tym kręgu wyjątkiem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Mój braciszek kupił sobie A6 -97r.,ja wybrałem B5 ten sam rocznik i silnik.

Po roku okazało się,że on wydał dwa razy więcej na naprawy.Może miał pecha,bo jezdzimy po tych samych drogach i po 30 kkm.Zawieszenie w pasku :mocno przesadzone po dwu letniej eksploatacji wymieniłem dwa górne wahacze i końcówki drążków "aż" 520pln to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbojMadej

Wrzuciłem na luz, gość ma mi poszukac VW z 98 roku, zawsze to trochę nowszy;), a wracając do ubezpieczenia to ile mniej więcej w tej chwili wynosi stawaka OC i AC za Passata ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

oj nie pytaj ile wynosi stawka OC I AC :)

zartuje, wszystko zalezy ile masz znizek. Mozesz miec nawet do 65% znizek wtedy jest taniej, ogolnie to i tak jest strasznie drogo, jeszcze jak sie jest mlodym to juz w ogole zdzierstwo :/

 

A co do Passata ja bym radzil znalezc wersje 110Km bo 90 to malenko, a Passacik wazy swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za OC zapłaciłem 335 zł na rok (CIGNA), mam pełne zniżki. W PZU mi powiedzieli 550 zł na rok.

A teraz AC, tu juz nie jest tak tanio. Ważny jest tez wiek właściciela. Ja ma prawie 28 lat i ma się to tak:

- PZU 1950 zł na rok (od razu dają w tym 30 % zniżek)

- PZU tylko do kradzieży ok. 800 zł

- Warta 1450 zł

- Hestia 1115 zł ( w tym ubezpieczenie na Europę oraz 100 zł do wykorzystania na inne ubezpieczenie np. NW, ubezpieczenie mieszkania, itp)

- CIGNA - Polska 985 zł (w tym 200 zł udziału własnego, tzn od każdej szkody odlicza Ci 200 zł); Europa 1204 zł(w tym 200 zł udziału własnego);Polska 904 zł (500 zł udziału własnego), Europa 1105 (500 zł udziału własnego).

 

A tak na marginesie to wg statystyk w zeszłym roku ginęło w Polsce 8 passacików dziennie. Może przestańmy kupować używane części to ta liczba znacznie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość No limits

Cena AC to nieporozumienie :/ dac 2000tys zl za rok przy passacie o wartosci 20tys zl toz to dramat :( A jak ktos jest mlodszy niz kolega GrzesiekP to placi jeszcze wiecej

 

No ale nie miec AC jeszcze gorzej, pewnym rozwiazaniem jest tez wykupienie Tylko od kradziezy , przynajmniej sie spi spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Mam auto na ojca OC AC i NW (w tym 100zł pełne ubezpiecznie mieszkania ,taki pakiecik)

wyszło 3000zł :613: .

Nie wiem ile ma zniżek ale na pewno wiecej niż 30% i w dodatku drugie auto zarejestrowane u nich.

Ubezpieczyciel Alianz (wszystko przez to że paski są na 1 miejscu na liście kradzionych aut, VW ma najwyższa stawke. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

sporo, mój ojczulek ma 50% zniżki i pełen pakiet na passka z dodatkowym ubezpieczniem mieszkania wyniósł go równiusieńkie 2000tyś złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbojMadej

:622: ach te ubezpieczenie, ale jak kradna to nie ma wyjscia, pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak moc wydaje ci się za mała dokładasz 1500zł i robisz sobie 130-140km u aligatora w katowicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
wiesz jak moc wydaje ci się za mała dokładasz 1500zł i robisz sobie 130-140km u aligatora w katowicach

 

Mam u Wojtka niższe ceny :629:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa bo on mi proponuje 1500zł za wymiane pompy wtrysków i chipa za ile dla ciebie by to zrobił hha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności