Skocz do zawartości
Gość yasioo

Jakie przeguby, numery katalogowe przegubów dla wersji silnikowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A czytałeś dokładnie opisy tych przegubów. Mają tam w ofercie taki jak kupiłeś i taki jak powinieneś mieć w aucie.

opis.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale o różnicy w ilości zębów dowiedziałem się dopiero godzinę temu. Zamawiając przegub podawałem wszystkie dane auta łącznie z Vin. Zobacz sam, że ten o 38 zębach przeznaczony jest do ATJ, ja natomiast posiadam AJM-a. Chcę się teraz dowiedzieć, czy dupska dały firmy sprzedające części, czy też nieścisłości powstały gdzieś wcześniej. Wywaliłem prawie 400PLN na coś, co mi się do niczego nie przyda. Mało tego, muszę wywalić kolejne PLN-y, kupić nowy pasujący przegub, by ruszyć auto z garażu. Fajnie, co?

 

Pozdrawiam Dominek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten o 38 zębach przeznaczony jest do ATJ, ja natomiast posiadam AJM-a

Faktycznie tego nie doczytałem.:eek: A w Etce nic nie znalazłem na temat ilości zębów na przegubie, zresztą zapodam screena. No i wg Etki jest to do silnika AJM. I jeszcze bezpośredni link ->http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/aea2f717bfa1ad06.html <-

Przegub.jpg

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam informacji jaki przegub jest w mojim aucie. Prosze o pomoc jakiej firmy i ile zębów musi posiadać.

 

Samochód:

 

VW PASSAT 2000r ATJ sedan

silnik: 1.9 TDI 85kW 115KM

 

vin: WVWzzz3BzYP498107

type: 3B2375 ATJ

jakis inny numer: VWZ5Z8Y2140653

 

Proszę o informacje jaki przegub z jaką ilością zębów po różnych stronach. Jakiej firmy itp.

 

Jesli bedzie to przydatne to na pół osi znalazłem taki numer: 8D0 407 271 BB J1BB

 

Pozdrawiam Maciek P.

Edytowane przez matviey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego ATJ powinny być zastosowane poniższe przeguby:

3B0 498 103B -wewnętrzny

4D0 498 099 - zewnętrzny

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie może by wiedzieli, ale ja chce kopic na allegro a tam jest rozbieżność w ilości zębów. Ktoś może wie ile zębów powinien mieć przegub do tego auta ?

 

Podałeś ze : 4D0 498 099 - zewnętrzny

a nie czasami 8D0 498 099 E - zewnętrzny ??

 

Check Please Again.

Edytowane przez matviey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu wymieniałem przegum i do ATJ sa dwa rodzaje jeden 33 zeby drugi 38, mój jest z kwietnia i o ile się nie myle jest 38 zębów ale dla pewności jutro sprawdze na starym przegubie i Ci podam ja kupłem firmy Protechnik dałem 115 zł

 

P.S. przegub w serwisie kosztuje 1900 zł :szok: poj... ich juz na maxa

Edytowane przez Ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdziłem przegub mam 38 zębów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja do posiadaczy etki się zwrócę:

jakie ilości zębów, i średnice opasek i co tam jeszcze... ;)

do AFN, variant, '98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś??

 

---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

 

wybaczcie moderatorzy że tak podbijam temat, ale nie daliście założyć nowego topika, a ten nie do końca dotyczy mojego AFN-a... :/

ale może ktoś z 'papierami' tu zajrzy w końcu i poda numerek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatruch

Problem mój jest następujacy:

Poszukuje przebug zew. lewa strona do mojego auta.

Przeszukałem Forum. Jest mowa o przegubach ale wiekszosc jest do 130 konnych. Nie mogłe znalezc nikogo z moim problemem i z moim silnikiem.Przeszukałem takze strony internetowe miedzy innymi allegro. Ale nigdzie nie moge znalezc mojego silnika AVB 101 koni (skrzynia manualna). W ASO to cena 783 zł. i to na wymiane. Prosze klubowiczów z moim silnikiem o pomoc. Gdzie moge zakupic taki własnie przegub i jakie sa wymiary (chodzi mi o ilosc zabków). z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leinad1979

Czesc. Ilość zębów to 33 i 27, zębów ABS 45 nr tego przegubu według etki 3B0 498 099 B. Wymieniałem ok miesiąc temu kupiłem firmy RUVILLE koszt ok.140zł w sklepie motoryzacyjnym, zrobiłem ok 5tyś i jest OK. Na allegro znalazłem takie: http://moto.allegro.pl/item682371702_przegub_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb_15_1381.html

http://moto.allegro.pl/item690855301_przegub_zewnetrzny_skoda_superb_ruville_nowy.html

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominek_f wg wg katalogu RUVILLE do ciebie idzie przegub 75728S

 

Kryteria:

Strona zabudowy: od strony koła

Rodzaj skrzyni biegów: przekładnia mechaniczna

Kod silnika: ATJ

Rodzaj przegubu: Przegub równobieżny

Zewn. uzębienie, od strony koła: 38

Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 27

Srednica pierscienia uszczelniającego [mm]: 59,5

żrednica zewnętrzna [mm]: 99,5

Ilosć zębów, obręcz ABS: 45

 

Nr OE: 8D0 498 099 D lub 8D0 498 099 DX

 

Mogę polecić RUVILLE z całą odpowiedzialnością :ok: będzie tańszy i jakością nie odbiega wcale od oryginału.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, niestety lewy przegub zaczyna powoli strzelac wiec pora na wymiane,

moj passat jest manualem po przekladce z automatu.we wlepie w bagarzniku jest napisane ze automat czyli poprzedni wlasciciel robil przekladke, teraz jaki przegub zakupic aby pasowal ?? najlepiej prosze o nr katalogowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dziś mpierwszy raz na forum i troche sie gubie

sam mam też problem z przegubem w passacie B5 98' AFN musze kupic przegub i nie chce mi sie rozbierac auta żeby zobaczyć jaki to przegub a dopiero potem szukac i kupic

problem sie wział z tad że szukałem na allegro przegubu i znalazłem przynajkmiej 2 rózne z opisem że pasuje do passat b5 110KM no tak ale 110 szło 4 motion i zwykłe róznia sie iloscia zębow po za tym sa chyba Małe i duże w/g opisów z alegro

 

znalazłem w książce serwisowej nr przegub 100% z mojego passka LOBRO 8DO 407 305J ale za chiny nie moge znaleśc danych

 

na allegro dostepne :

przykład :

1.9TDI

Opis:

 

Zewnętrzne uzębienie, strona koła: 33

Wewnętrzne uzębienie, strona koła: 27

Ilość zębów pierścienia ABS: 45

:

albo :

 

Zewnętrzne uzębienie, strona koła: 38

Wewnętrzne uzębienie, strona koła: 27

Ilość zębów pierścienia ABS: 45

 

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy NR LOBRO 301961 301-961 301 961 pasuje do mojego paska? 2001 r 1,9tdi 130 koni awx ?

 

chodzi mi o ta aukcje bo jest dobra cena .

 

http://www.allegro.pl/item1036734389_lobro_przegub_audi_a4_a6_a8_passat_tdi_lodz.html

 

SPRAWDZAŁEM NA INNYCH AUKCJACH I TEN NR 301961 pasuje do mojego,co wy na to ?

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na tym forum jest sporo tematów odnośnie przegubów, niektóre z nich przeczytałem i dalej mam mentlik w głowie. Więc może ten temat nie trafi na śmietnik;) Stoję przed problemem wymiany przegubu (lewy przód) i teraz jaki wybrać czy ori za ok 280PLN czy jakiś zamiennik za 60-130PLN? Czy wymieniać od razu oba? I najważniejsze, pytałem dzisiaj w kilku sklepach o te przeguby i w niektórych mówili o różnych długościach przegubu, a w innych o różnej liczbie ząbków na przegubie:hmm Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia (bez wymontowywania przegubu) jaki on jest? Chodzi mi o te ząbki i tą długość. Czy we wszystkich B5 są takie same przeguby?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety do naszych autek sa dwa rodzaje przegubow: na mniejszy i wiekszy wieloklin. mniejszy jest drozszy. niestety dopiero po sciagnieciu upewnisz sie jaki jest ci potrzebny(u mnie byl wiekszy)albo sprawdz numer w "ETKA". Co do marki produktu to polecam LOBRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój AVF nie jest zespolony z 4 motion, a raczej masz auto napędzane na 1 oś, to będzie LOBRO 301 961 i jego odpowiedniki.

 

Co do pozostałych pytań, to jeśli przegub wymieniasz bo jeździłeś z dziurawą osłoną i to wystarczy wymienić 1, jeśli puka ze starości to nawet jeśli wymienisz 1, to wkrótce nastanie pora na drugi.

 

Ja bym nie ryzykował z tanimi zamiennikami. Cena Lobro to ok 200 pln, ale wiesz co masz i szybko drugi raz robić tego nie będziesz. Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Ś.

Witam Kolegów.

Mam prośbę: Podajcie mi producentów przegubów, które warto kupić do naszych VW.

Nie chodzi mi o chińskie badziewie ale też nie o oryginały, które są potwornie drogie.

Coś porządnego w sensownej kwocie (tak do 250 zł/szt.)

Jestem zmuszony wymienić u siebie oba a nie bardzo wiem, co kupić. Dlatego proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności